Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 200 m braça masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Marco Koch, Alemanya |
Segon | Kevin Cordes, Estats Units |
Tercer | Dániel Gyurta, Hongria |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 200 metres braça masculí es va celebrar entre el 6 i el 7 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Akihiro Yamaguchi, Japó | 2:07,01 | Gifu, Japó | 15 de setembre de 2012 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Dániel Gyurta, Hongria | 2:07,23 | Barcelona, Catalunya | 2 d'agost de 2013 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:33.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 4 | Marco Koch | Alemanya | 2:09,12 | Q |
2 | 6 | 3 | Andrew Willis | Regne Unit | 2:09,35 | Q |
3 | 6 | 7 | Mao Feilian | R.P. de la Xina | 2:09,56 | Q |
4 | 5 | 4 | Dmitriy Balandin | Kazakhstan | 2:09,76 | Q |
5 | 4 | 5 | Dániel Gyurta | Hongria | 2:09,81 | Q |
6 | 5 | 0 | Matti Mattsson | Finlàndia | 2:09,89 | Q |
7 | 6 | 5 | Kevin Cordes | Estats Units | 2:09,94 | Q |
8 | 4 | 7 | Anton Chupkov | Rússia | 2:09,97 | Q |
9 | 6 | 6 | Ilya Khomenko | Rússia | 2:10,13 | Q |
10 | 4 | 2 | Anton Sveinn McKee | Islàndia | 2:10,21 | Q |
11 | 5 | 1 | Erik Persson | Suècia | 2:10,41 | Q |
12 | 4 | 3 | Nic Fink | Estats Units | 2:10,43 | Q |
13 | 4 | 4 | Yasuhiro Koseki | Japó | 2:10,47 | Q |
14 | 4 | 6 | Christian vom Lehn | Alemanya | 2:10,71 | Q |
15 | 5 | 7 | Luca Pizzini | Itàlia | 2:11,00 | Q |
16 | 5 | 3 | Giedrius Titenis | Lituània | 2:11,11 | Q |
17 | 5 | 2 | Li Xiang | R.P. de la Xina | 2:11,30 | |
18 | 4 | 0 | Laurent Carnol | Luxemburg | 2:11,65 | |
18 | 5 | 9 | Yannick Käser | Suïssa | 2:11,65 | |
20 | 6 | 0 | Carlos Claverie | Veneçuela | 2:12,33 | |
21 | 4 | 1 | Cameron van der Burgh | Sud-àfrica | 2:12,37 | |
22 | 6 | 8 | Thomas Dahlia | França | 2:12,64 | |
23 | 3 | 4 | Glenn Snyders | Nova Zelanda | 2:12,71 | |
24 | 6 | 9 | Tomáš Klobučník | Eslovàquia | 2:12,74 | |
25 | 5 | 6 | Ryo Tateishi | Japó | 2:13,23 | |
26 | 5 | 5 | Adam Peaty | Regne Unit | 2:13,24 | |
27 | 4 | 9 | Richard Funk | Canadà | 2:13,33 | |
28 | 6 | 1 | Panagiotis Samilidis | Grècia | 2:14,24 | |
29 | 6 | 2 | Thiago Simon | Brasil | 2:14,28 | |
30 | 3 | 3 | Vladislav Mustafin | Uzbekistan | 2:14,31 | |
31 | 2 | 3 | Daniils Bobrovs | Letònia | 2:14,85 | |
32 | 3 | 1 | Jorge Murillo | Colòmbia | 2:14,92 | |
33 | 4 | 8 | Ayrton Sweeney | Sud-àfrica | 2:14,98 | |
34 | 2 | 4 | Martin Allikvee | Estònia | 2:15,09 | |
35 | 3 | 6 | Marcin Stolarski | Polònia | 2:15,47 | |
36 | 3 | 9 | Diogo Carvalho | Portugal | 2:15,58 | |
37 | 3 | 7 | Ilya Shymanovich | Belarús | 2:16,02 | |
38 | 5 | 8 | Felipe França Silva | Brasil | 2:16,13 | |
39 | 2 | 5 | Lee Hsuan-yen | Xina Taipei | 2:16,28 | |
40 | 2 | 2 | Ahmad Al-Bader | Kuwait | 2:16,50 | |
41 | 3 | 8 | Christoph Meier | Liechtenstein | 2:17,07 | |
42 | 2 | 7 | Irakli Bolkvadze | Geòrgia | 2:17,30 | |
43 | 3 | 0 | Azad Al-Barazi | Síria | 2:18,19 | |
44 | 3 | 5 | Sandeep Sejwal | Índia | 2:18,68 | |
45 | 2 | 6 | Mauro Castillo | Mèxic | 2:19,07 | |
46 | 2 | 8 | Arya Nasimi | Iran | 2:20,22 | |
47 | 1 | 4 | Anton Zheltyakov | Azerbaidjan | 2:20,83 | |
48 | 3 | 2 | Radomyos Matjiur | Tailàndia | 2:21,30 | |
49 | 2 | 1 | Julian Fletcher | Bermudes | 2:21,39 | |
50 | 2 | 0 | Denis Petrashov | Kirguizstan | 2:22,84 | |
51 | 1 | 5 | Adriel Sanes | Illes Verges Americanes | 2:24,91 | |
52 | 1 | 3 | Simanga Dlamini | Eswatini | 2:45,73 |
Semifinals
les semifinals es van celebrar a les 18:29.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Andrew Willis | Regne Unit | 2:08,72 | Q |
2 | 5 | Dmitriy Balandin | Kazakhstan | 2:09,22 | Q |
3 | 6 | Anton Chupkov | Rússia | 2:09,64 | Q, WJR |
4 | 7 | Nic Fink | Estats Units | 2:10,04 | |
5 | 8 | Giedrius Titenis | Lituània | 2:10,45 | |
6 | 3 | Matti Mattsson | Finlàndia | 2:10,51 | |
7 | 2 | Anton Sveinn McKee | Islàndia | 2:10,79 | |
8 | 1 | Christian vom Lehn | Alemanya | 2:11,26 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Yasuhiro Koseki | Japó | 2:08,03 | Q |
2 | 4 | Marco Koch | Alemanya | 2:08,34 | Q |
3 | 3 | Dániel Gyurta | Hongria | 2:08,53 | Q |
4 | 6 | Kevin Cordes | Estats Units | 2:08,69 | Q |
5 | 5 | Mao Feilian | R.P. de la Xina | 2:09,54 | Q |
6 | 2 | Ilya Khomenko | Rússia | 2:09,86 | |
7 | 7 | Erik Persson | Suècia | 2:10,87 | |
8 | 8 | Luca Pizzini | Itàlia | 2:11,05 |
Final
la final es va celebrar a les 18:55.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Marco Koch | Alemanya | 2:07,76 | |
02 | 6 | Kevin Cordes | Estats Units | 2:08,05 | |
03 | 3 | Dániel Gyurta | Hongria | 2:08,10 | |
4 | 2 | Andrew Willis | Regne Unit | 2:08,52 | |
5 | 4 | Yasuhiro Koseki | Japó | 2:09,12 | |
6 | 7 | Dmitriy Balandin | Kazakhstan | 2:09,58 | |
7 | 8 | Anton Chupkov | Rússia | 2:09,96 | |
8 | 1 | Mao Feilian | R.P. de la Xina | 2:10,02 |