Tir als Jocs Europeus de 2015
Tipus | esport en una competició multiesportiva |
---|---|
Esport | tir esportiu |
Organitzador | Comitès Olímpics Europeus |
Part de | Jocs Europeus de 2015 |
Nombre de participants | 330 |
Localització i Dates | |
Localització | Bakú (Azerbaidjan) 40° 22′ 00″ N, 49° 50′ 07″ E / 40.366656°N,49.835183°E / 40.366656; 49.835183 |
Data | 2015 |
shooting at the 2019 European Games (en) → |
Les proves de Tir als Jocs Europeus de 2015 es disputaran del 16 al 22 de juny al Bakú Shooting Center. Se celebraran dinou proves diferents, de les quals, 15 proves olímpiques. Els guanyadors d'aquestes proves tindran accés directe als Jocs Olímpics del 2016.[1]
Classificació
País | Pistola | Carabina | Escopeta | Total | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Masculí | Femení | Masculí | Femení | Masculí | Femení | ||||||||||||
AP60 | RFP | FP | AP40 | SP | AR60 | FR3x40 | FR60PR | AR40 | STR3x20 | DT150 | TR125 | SK125 | TR75 | SK75 | Quotes | Atletes | |
Àustria | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||
Azerbaidjan | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | 9 | |||||||||||
Belarús | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | |||||||||||
Bèlgica | 1 | 1 | |||||||||||||||
Bulgària | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||
Croàcia | 1 | 2 | 2 | 2 | |||||||||||||
Txèquia | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 4 | |||||||||||
Xipre | 2 | 2 | 4 | ||||||||||||||
Dinamarca | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||
Estònia | 1 | 1 | |||||||||||||||
Finlàndia | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 6 | |||||||||||
França | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 5 | |||||||
Alemanya | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 9 | |||||
Regne Unit | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | ||||||||
Grècia | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||
Hongria | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 3 | |||||||||||
Islàndia | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||||
Irlanda | 1 | 1 | |||||||||||||||
Israel | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||
Itàlia | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 12 | |||||
Lituània | 1 | 1 | 2 | 2 | |||||||||||||
Luxemburg | 1 | 1 | |||||||||||||||
Països Baixos | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||||
Noruega | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | |||||||||||
Polònia | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 | ||||||||||
Portugal | 1 | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||
Romania | 1 | 1 | |||||||||||||||
Rússia | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 9 | |||||
San Marino | 1 | 2 | 3 | ||||||||||||||
Sèrbia | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | |||||||||||
Eslovàquia | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 8 | |||||||||
Eslovènia | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||||
Espanya | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 6 | ||||||||
Suècia | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 | ||||||||||||
Suïssa | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
Turquia | 2 | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||
Ucraïna | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | |||||||||
? CONs | 23 | 20 | 21 | 13 | 25 | 27 | 15 | 15 |
Medallistes
Masculí
Event | Or | Plata | Bronze |
10m Pistola d'aire | Damir Mikec Sèrbia | João Costa Portugal | Juraj Tužinský Eslovàquia |
10m Carabina d'aire | Belarús Vitali Bubnovich | Itàlia Niccolo Campriani | Israel Sergey Richter |
25m Pistola tir ràpid | Christian Reitz Alemanya | Alexei Klimov Rússia | Oliver Geis Alemanya |
50m Pistola | Damir Mikec Sèrbia | Pavol Kopp Eslovàquia | Abdullah Ömer Alimoğlu Turquia |
50m Carabina estesa | Henri Junghänel Alemanya | Marco de Nicolo Itàlia | Sergei Martynov Belarús |
50m Carabina en tres posicions | Valerian Sauveplane França | Petar Gorsa Croàcia | Vitali Bubnovich Belarús |
Skeet | Valerio Luchini Itàlia | Stefan Nilsson Suècia | Marko Kemppainen Finlàndia |
Fossa | Alexey Alipov Rússia | Erik Varga Eslovàquia | Giovanni Pellielo Itàlia |
Doble fossa | Vitaly Fokeev Rússia | Richárd Bognár Hongria | Antonino Barillà Itàlia |
Femení
Event | Or | Plata | Bronze |
10m Pistola d'aire | Zorana Arunović Sèrbia | Sonia Franquet Catalunya | Viktoria Chaika Belarús |
10m Carabina d'aire | Andrea Arsović Sèrbia | Sarah Hornung Suïssa | Barbara Engleder Alemanya |
25m Pistola | Heidi Diethelm Gerber Suïssa | Antoaneta Boneva Bulgària | Monika Karsch Alemanya |
50m Carabina en 3 posicions | Petra Zublasing Itàlia | Laurence Brize França | Olivia Hofmann Àustria |
Skeet | Amber Hill Regne Unit | Diana Bacosi Itàlia | Chiara Cainero Itàlia |
Trap | Fátima Gálvez Espanya | Arianna Perilli San Marino | Elena Tkach Rússia |
Mixt
Event | Or | Plata | Bronze |
10m Pistola d'aire | Alemanya Christian Reitz Monika Karsch | Grècia Konstantinos Malgarinos Anna Korakaki | Rússia Vladimir Gontcharov Ekaterina Korshunova |
10m Carabina d'aire | Itàlia Niccolo Campriani Petra Zublasing | Dinamarca Steffen Olsen Stine Nielsen | Rússia Sergey Kruglov Daria Vdovina |
Skeet | Itàlia Valerio Luchini Diana Bacosi | Xipre Georgios Achilleos Andri Eleftheriou | França Anthony Terras Lucie Anastassiou |
Fossa | Eslovàquia Erik Varga Zuzana Štefečeková | Rússia Alexey Alipov Elena Tkach | San Marino Manuel Mancini Alessandra Perilli |
Referències
- ↑ [enllaç sense format] http://www.olympics.ie/wp-content/uploads/2014/01/BEGOC-Sport-Qualification-SH-.pdf