Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2024
Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2024 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2024 proběhly v Dauhá, Katar ve dnech 11. až 18. února 2024.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2024.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Vladyslav Buchov (UKR) | 21,44 | Cameron McEvoy (AUS) | 21,45 | Benjamin Proud (GBR) | 21,53 |
100 m volný způsob | Pchan Čan-le (CHN) | 47,53 | Alessandro Miressi (ITA) | 47,72 | Nándor Németh (HUN) | 47,78 |
200 m volný způsob | Hwang Son-u (KOR) | 1:44,75 | Danas Rapšys (LTU) | 1:45,05 | Lucas Hobson (USA) | 1:45,26 |
400 m volný způsob | Kim U-min (KOR) | 3:42,71 | Elijah Winnington (AUS) | 3:42,86 | Lukas Märtens (GER) | 3:42,96 |
800 m volný způsob | Daniel Wiffen (IRL) | 7:40,94 | Elijah Winnington (AUS) | 7:42,95 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 7:42,98 |
1500 m volný způsob | Daniel Wiffen (IRL) | 14:34,07 | Florian Wellbrock (GER) | 14:44,61 | David Aubry (FRA) | 14:44,85 |
50 m znak | Isaac Cooper (AUS) | 24,13 | Hunter Armstrong (USA) | 24,33 | Ksawery Masiuk (POL) | 24,44 |
100 m znak | Hunter Armstrong (USA) | 52,68 | Hugo González (ESP) | 52,70 | Apostolos Christu (GRE) | 53,36 |
200 m znak | Hugo González (ESP) | 1:55,30 | Roman Miťukov (SUI) | 1:55,40 | Pieter Coetze (RSA) | 1:55,99 |
50 m motýlek | Diogo Ribeiro (POR) | 22,97 | Michael Andrew (USA) | 23,07 | Cameron McEvoy (AUS) | 23,08 |
100 m motýlek | Diogo Ribeiro (POR) | 51,17 | Simon Bucher (AUT) | 51,28 | Jakub Majerski (POL) | 51,32 |
200 m motýlek | Tomoru Honda (JPN) | 1:53,88 | Alberto Razzetti (ITA) | 1:54,65 | Martin Espernberger (AUT) | 1:55,16 |
50 m prsa | Samuel Williamson (AUS) | 26,32 | Nicolò Martinenghi (ITA) | 26,39 | Nicolas Fink (USA) | 26,49 |
100 m prsa | Nicolas Fink (USA) | 58,57 | Nicolò Martinenghi (ITA) | 58,84 | Adam Peaty (GBR) | 59,10 |
200 m prsa | Tung Č'-chao (CHN) | 2:07,94 | Caspar Corbeau (NED) | 2:08,24 | Nicolas Fink (USA) | 2:08,85 |
200 m polohový závod | Finlay Knox (CAN) | 1:56,64 | Carson Foster (USA) | 1:56,97 | Alberto Razzetti (ITA) | 1:57,42 |
400 m polohový závod | Lewis Clareburt (NZL) | 4:09,72 | Max Litchfield (GBR) | 4:10,40 | Daija Seto (JPN) | 4:12,51 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Sarah Sjöströmová (SWE) | 23,69 | Katherine Douglassová (USA) | 23,91 | Katarzyna Wasicková (POL) | 23,95 |
100 m volný způsob | Marrit Steenbergenová (NED) | 52,26 | Siobhán Haugheyová (HKG) | 52,56 | Shayna Jacková (AUS) | 52,83 |
200 m volný způsob | Siobhán Haugheyová (HKG) | 1:54,89 | Erika Fairweatherová (NZL) | 1:55,77 | Brianna Throssellová (AUS) | 1:56,00 |
400 m volný způsob | Erika Fairweatherová (NZL) | 3:59,44 | Li Ping-ťie (CHN) | 4:01,62 | Isabel Goseová (GER) | 4:02,39 |
800 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 8:17,44 | Isabel Goseová (GER) | 8:17,53 | Erika Fairweatherová (NZL) | 8:22,26 |
1500 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 15:46,99 | Li Ping-ťie (CHN) | 15:56,62 | Isabel Goseová (GER) | 15:57,55 |
50 m znak | Claire Curzanová (USA) | 27,43 | Iona Andersonová (AUS) | 27,45 | Ingrid Wilmová (CAN) | 27,61 |
100 m znak | Claire Curzanová (USA) | 58,29 | Iona Andersonová (AUS) | 59,12 | Ingrid Wilmová (CAN) | 59,18 |
200 m znak | Claire Curzanová (USA) | 2:05,77 | Jaclyn Barclayová (AUS) | 2:07,03 | Anastasija Škurdajová (ANA) | 2:09,08 |
50 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 24,63 | Mélanie Heniqueová (FRA) | 25,44 | Farida Osmanová (EGY) | 25,67 |
100 m motýlek | Angelina Köhlerová (GER) | 56,28 | Claire Curzanová (USA) | 56,61 | Louise Hanssonová (SWE) | 56,94 |
200 m motýlek | Laura Stephensová (GBR) | 2:07,35 | Helena Bachová (DEN) | 2:07,44 | Lana Pudarová (BIH) | 2:07,92 |
50 m prsa | Rūta Meilutisová (LTU) | 29,40 | Tchang Čchien-tching (CHN) | 29,51 | Benedetta Pilatová (ITA) | 30,01 |
100 m prsa | Tchang Čchien-tching (CHN) | 1:05,27 | Tes Schoutenová (NED) | 1:05,82 | Siobhán Haugheyová (HKG) | 1:05,92 |
200 m prsa | Tes Schoutenová (NED) | 2:19,81 | Katherine Douglassová (USA) | 2:20,91 | Sydney Pickremová (CAN) | 2:22,94 |
200 m polohový závod | Katherine Douglassová (USA) | 2:07,05 | Sydney Pickremová (CAN) | 2:08,56 | Jü I-tching (CHN) | 2:09,01 |
400 m polohový závod | Freya Colbertová (GBR) | 4:37,14 | Anastasija Gorbenková (ISR) | 4:37,36 | Sara Franceschiová (ITA) | 4:37,86 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | Čína Čína (CHN) (Pchan Čan-le, Ťi Sin-ťie, Čang Čan-šuo, Wang Chao-jü) | 3:11,08 | Itálie Itálie (ITA) (Alessandro Miressi, Lorenzo Zazzeri, Paolo Conte-Bonin, Manuel Frigo, (r)Leonardo Deplano) | 3:12,08 | USA USA (USA) (Matthew King, Shaine Casas, Lucas Hobson, Carson Foster, (r)Hunter Armstrong, (r)John Aikins) | 3:12,29 |
4×200 m volný způsob | Čína Čína (CHN) (Ťi Sin-ťie, Wang Chao-jü, Pchan Čan-le, Čang Čan-šuo) | 7:01,84 | Jižní Korea Jižní Korea (KOR) (Jang Če-hun, Kim U-min, I Ho-čun, Hwang Son-u, (r)I Ju-jon) | 7:01,94 | USA USA (USA) (Lucas Hobson, Carson Foster, Hunter Armstrong, David Johnston, (r)Shaine Casas) | 7:02,08 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Hunter Armstrong, Nicolas Fink, Zachary Harting, Matthew King, (r)John Aikins, (r)Jacob Foster, (r)Shaine Casas, (r)Lucas Hobson) | 3:29,30 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Kai van Westering, Arno Kamminga, Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg, (r)Caspar Corbeau) | 3:31,23 | Itálie Itálie (ITA) (Michele Lamberti, Nicolò Martinenghi, Gianmarco Sansone, Alessandro Miressi, (r)Ludovico Viberti, (r)Federico Burdisso) | 3:31,59 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Kim Buschová, Janna van Kootenová, Kira Toussaintová, Marrit Steenbergenová, (r)Milou van Wijková) | 3:36,61 | Austrálie Austrálie (AUS) (Brianna Throssellová, Alexandria Perkinsová, Abbey Harkinová, Shayna Jacková, (r)Jaclyn Barclayová) | 3:36,93 | Kanada Kanada (CAN) (Rebecca Smithová, Sarah Fournierová, Katerine Savardová, Taylor Rucková, (r)Ella Jansenová) | 3:37,95 |
4×200 m volný způsob | Čína Čína (CHN) (Aj Jen-chan, Kung Čen-čchi, Li Ping-ťie, Jang Pchej-čchi, (r)Ma Jung-chuej) | 7:47,26 | Spojené království Spojené království (GBR) (Freya Colbertová, Abigail Woodová, Lucy Hopeová, Medi Harrisová) | 7:50,90 | Austrálie Austrálie (AUS) (Brianna Throssellová, Shayna Jacková, Abbey Harkinová, Kiah Melvertonová, (r)Jaclyn Barclayová) | 7:51,41 |
4×100 m polohový závod | Austrálie Austrálie (AUS) (Iona Andersonová, Abbey Harkinová, Brianna Throssellová, Shayna Jacková, (r)Jaclyn Barclayová, (r)Alexandria Perkinsová) | 3:55,98 | Švédsko Švédsko (SWE) (Louise Hanssonová, Sophie Hanssonová, Sarah Sjöströmová, Michelle Colemanová, (r)Hanna Rosvallová) | 3:56,35 | Kanada Kanada (CAN) (Ingrid Wilmová, Sophie Angusová, Rebecca Smithová, Taylor Rucková, (r)Sydney Pickremová, (r)Katerine Savardová) | 3:56,43 |
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Čína Čína (CHN) (Pchan Čan-le, Wang Chao-jü, Li Ping-ťie, Jü I-tching, (r)Ťi Sin-ťie, (r)Aj Jen-chan) | 3:21,18 | Austrálie Austrálie (AUS) (Kai Taylor, Jack Cartwright, Shayna Jacková, Brianna Throssellová, (r)Alexandria Perkinsová, (r)Abbey Harkinová) | 3:21,78 | USA USA (USA) (Hunter Armstrong, Matthew King, Claire Curzanová, Katherine Douglassová, (r)Lucas Hobson, (r)John Aikins, (r)Addison Sauickieová, (r)Kayla Hanová) | 3:22,28 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Hunter Armstrong, Nicolas Fink, Claire Curzanová, Katherine Douglassová, (r)John Aikins, (r)Jacob Foster, (r)Rachel Klinkerová, (r)Addison Sauickieová) | 3:40,22 | Austrálie Austrálie (AUS) (Bradley Woodward, Samuel Williamson, Brianna Throssellová, Shayna Jacková, (r)Alexandria Perkinsová, (r)Abbey Harkinová) | 3:43,12 | Spojené království Spojené království (GBR) (Medi Harrisová, Adam Peaty, Matthew Richards, Anna Hopkinová, (r)James Wilby, (r)Duncan Scott) | 3:45,09 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 42 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | USA USA (USA) | 3 | 3 | 5 | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | 6 | 6 | 20 | ||||
2. | Čína Čína (CHN) | 4 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 | 3 | 1 | 11 | ||||
3. | Austrálie Austrálie (AUS) | 2 | 3 | 1 | 1 | 4 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3 | 9 | 4 | 16 | ||||
4. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 6 | ||||
5. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 5 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 5 | 12 | ||||
6. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 3 | 7 | ||||
7. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | ||||
7. | Nový Zéland Nový Zéland (NZL) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | ||||
9. | Jižní Korea Jižní Korea (KOR) | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | ||||
10. | Irsko Irsko (IRL) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | ||||
10. | Portugalsko Portugalsko (POR) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | ||||
12. | Německo Německo (GER) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | ||||
13. | Kanada Kanada (CAN) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | 7 | ||||
14. | Hongkong Hongkong (HKG) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||
15. | Litva Litva (LTU) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
15. | Španělsko Španělsko (ESP) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
17. | Japonsko Japonsko (JPN) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | ||||
18. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
19. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
20. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
21. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
21. | Izrael Izrael (ISR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
21. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
24. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | ||||
25. | Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina (BIH) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
25. | Egypt Egypt (EGY) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
25. | Řecko Řecko (GRE) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
25. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
25. | Autorizovaní neutrální atleti Autorizovaní neutrální atleti (ANA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
25. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 2 | 2 | 2 | 42 | 42 | 42 | 126 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Sport