Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2017
Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2017 | |
---|---|
Místo | Budapešť a Balaton |
Země | Maďarsko |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2017 |
Účast | 196 |
Předchozí | Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2015 |
Následující | Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2019 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2017 proběhly v Budapešti, Maďarsko 15. až 21. července 2017.
Česká stopa
Česko reprezentovali 4 závodníci.
V závodě na 5 km žen startovalo 58 závodnic – Alena Benešová (*1998) z USK Praha obsadila dělené 22. místo a Lenka Štěrbová (*1994) z SCPA Pardubice 26. místo.V plaveckém maratonu na 10 km žen startovalo 62 závodnic – Alena Benešová (*1998) z USK Praha obsadila dělené 36. místo a Lenka Štěrbová (*1994) z SCPA Pardubice 37. místo.V závodě na 25 km žen startovalo 21 závodnic – Lenka Štěrbová (*1994) z SCPA Pardubice obsadila 11. místo.
V závodě na 5 km mužů startovalo 62 závodníků – Matěj Kozubek (*1996) z TJ Bohemians Praha obsadil 36. místo a Vít Ingeduld (*1994) z KPSP Kometa Brno 41. místo. V plaveckém maratonu na 10 km mužů startovalo 65 závodníků – Matěj Kozubek (*1996) z TJ Bohemians Praha obsadil 33. místo a Vít Ingeduld (*1994) z KPSP Kometa Brno 46. místo.. V závodě na 25 km mužů startovalo 28 závodníků – Matěj Kozubek (*1996) z TJ Bohemians Praha obsadil 18. místo.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Marc-Antoine Olivier (FRA) | 54:31,4 | Mario Sanzullo (ITA) | 54:32,1 | Timothy Shuttleworth (GBR) | 54:42,1 |
plavecký maraton na 10 km | Ferry Weertman (NED) | 1:51:58,5 | Jordan Wilimovsky (USA) | 1:51:58,6 | Marc-Antoine Olivier (FRA) | 1:51:59,2 |
25 km | Axel Reymond (FRA) | 5:02:46,4 | Matteo Furlan (ITA) | 5:02:47,0 | Jevgenij Dratcev (RUS) | 5:02:49,8 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
5 km | Ashley Twichellová (USA) | 59:07,0 | Aurélie Mullerová (FRA) | 59:10,5 | Ana Marcela Cunhaová (BRA) | 59:11,4 |
plavecký maraton na 10 km | Aurélie Mullerová (FRA) | 2:00:13,7 | Samantha Arévalová (ECU) | 2:00:17,0 | Ana Marcela Cunhaová (BRA) Arianna Bridiová (ITA) | 2:00:17,2 |
25 km | Ana Marcela Cunhaová (BRA) | 5:21:58,4 | Sharon van Rouwendaalová (NED) | 5:22:00,8 | Arianna Bridiová (ITA) | 5:22:08,2 |
Štafety
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×1250 m smíšená štafeta | Francie Francie (FRA) (Océane Cassignolová, Logan Fontaine, Aurélie Mullerová, Marc-Antoine Olivier) | 54:05,9 | USA USA (USA) (Brendan Casey, Ashley Twichellová, Haley Andersonová, Jordan Wilimovsky) | 54:18,1 | Itálie Itálie (ITA) (Rachele Bruniová, Giulia Gabbrielleschiová, Federico Vanelli, Mario Sanzullo) | 54:31,0 |
Medailová bilance
V plavání na otevřené vodě se rozdělily celkem 7 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Francie Francie (FRA) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 6 | ||||
2. | USA USA (USA) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | ||||
3. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
4. | Brazílie Brazílie (BRA) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | ||||
5. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | ||||
6. | Ekvádor Ekvádor (ECU) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
7. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
7. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 1 | 1 | 1 | 7 | 7 | 8 | 22 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody v plavání na otevřené vodě Mezinárodní plavecké federace | |
---|---|
Mistrovství světa | Perth 1991 • Řím 1994 • Perth 1998 • Honolulu 2000 • Fukuoka 2001 • Šarm aš-Šajch 2002 • Barcelona 2003 • Dubaj 2004 • Montréal 2005 • Neapol 2006 • Melbourne 2007 • Sevilla 2008 • Řím 2009 • Lac Saint-Jean 2010 • Šanghaj 2011 • Barcelona 2013 • Kazaň 2015 • Budapešť 2017 • Kwangdžu 2019 • Budapešť 2022 • Fukuoka 2023 |
Mistrovství světa juniorů | Welland 2012 • Balatonfüred 2014 • Hoorn 2016 • Ejlat 2018 • |
Seznam medailistů - muži | |
Seznam medailistek - ženy | |
Seznam medailistů - smíšené |