Curling competition at Lethbridge, Alberta
2007 Scotties Tournament of Hearts |
---|
Host city | Lethbridge, Alberta |
---|
Arena | ENMAX Centre |
---|
Dates | February 17–25 |
---|
Attendance | 79,975 |
---|
Winner | Canada |
---|
Curling club | Kelowna CC, Kelowna |
---|
Skip | Kelly Scott |
---|
Third | Jeanna Schraeder |
---|
Second | Sasha Carter |
---|
Lead | Renee Simons |
---|
Alternate | Michelle Allen |
---|
Coach | Gerry Richard |
---|
Finalist | Saskatchewan (Jan Betker) |
---|
|
The 2007 Scotties Tournament of Hearts, Canada's women's curling championship, was held February 17–25 at the ENMAX Centre in Lethbridge, Alberta. It marks the first year under the Scotties brand name. The winner was the defending champions Team Canada, under skip Kelly Scott.[1]
Teams
Team Canada | Alberta | British Columbia |
Kelowna CC, Kelowna Skip: Kelly Scott Third: Jeanna Schraeder Second: Sasha Carter Lead: Renee Simons Alternate: Michelle Allen | Calgary WC, Calgary Skip: Cheryl Bernard Third: Susan O'Connor Second: Carolyn Darbyshire Lead: Cori Bartel Alternate: Vicki Sjolie | Royal City CC, New Westminster Skip: Kelley Law Third: Georgina Wheatcroft Second: Shannon Aleksic Lead: Darah Provencal Alternate: Steph Jackson |
Manitoba | New Brunswick | Newfoundland and Labrador |
St. Vital CC, Winnipeg Skip: Jennifer Jones Third: Cathy Overton-Clapham Second: Jill Officer Lead: Janet Arnott Alternate: Kristen Williamson | Beaver CC, Moncton Skip: Sandy Comeau Third: Denise Nowlan Second: Marie-Anne Power Lead: Jeanette Murphy Alternate: Jane Boyle | St. John's CC, St. John's Skip: Heather Strong Third: Shelley Nichols Second: Laura Strong Lead: Susan O'Leary Alternate: Cathy Cunningham |
Nova Scotia | Ontario | Prince Edward Island |
Mayflower CC, Halifax Skip: Jill Mouzar Third: Meredith Harrison Second: Teri Lake Lead: Hayley Clarke Alternate: Mary Mattatall | Fort William CC, Thunder Bay Skip: Krista Scharf Third: Tara George Second: Tiffany Stubbings Lead: Lorraine Lang Alternate: Heather Houston | Charlottetown CC, Charlottetown Skip: Suzanne Gaudet Third: Robyn MacPhee Second: Carol Webb Lead: Stefanie Clark Alternate: Sinead Dolan |
Quebec | Saskatchewan | Northwest Territories/Yukon |
Thurso CC, Thurso Skip: Chantal Osborne Third: Cheryl Morgan Second: Catherine Derick Lead: Sylvie Daniel Alternate: Brenda Nicholls | Callie CC, Regina Skip: Jan Betker Third: Lana Vey Second: Nancy Inglis Lead: Marcia Gudereit Alternate: Sherry Linton | Yellowknife CC, Yellowknife Fourth: Monique Gagner Skip: Kerry Koe Second: Kelli Turpin Lead: Dawn Moses Alternate: Nicole Baldwin |
Round-robin standings
Final round-robin standings
Key |
| Teams to Playoffs |
| Teams to Tiebreakers |
Schedule
Times are Mountain Standard Time
Draw 1
February 17, 2:00 PM MT
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Saskatchewan (Betker) | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | X | 9 |
Manitoba (Jones) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
Draw 2
February 17, 6:30 PM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Nova Scotia (Mouzar) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
Saskatchewan (Betker) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
British Columbia (Law) | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | X | 12 |
Quebec (Osborne) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
New Brunswick (Comeau) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Ontario (Scharf) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Draw 3
February 18, 8:30 AM MT
Draw 4
February 18, 15:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Quebec (Osborne) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 9 |
New Brunswick (Comeau) | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Manitoba (Jones) | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 8 |
Nova Scotia (Mouzar) | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
British Columbia (Law) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 |
Ontario (Scharf) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 7 |
Draw 5
February 18, 6:00 PM MT
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
Ontario (Scharf) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 9 |
Quebec (Osborne) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | X | X | X | X | 9 |
Alberta (Bernard) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | X | X | 2 |
Draw 6
February 19, 8:30 AM MT
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | X | X | X | 7 |
Nova Scotia (Mouzar) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | X | 2 |
Draw 7
February 19, 1:00 PM
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Saskatchewan (Betker) | 2 | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | X | X | X | X | 10 |
Ontario (Scharf) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | X | 1 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Manitoba (Jones) | 1 | 1 | 3 | 5 | 0 | 0 | X | X | X | X | 10 |
New Brunswick (Comeau) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | X | X | X | 3 |
Draw 8
February 19, 6:00 PM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
British Columbia (Law) | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 7 |
Canada (Scott) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Quebec (Osborne) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | X | X | 3 |
Alberta (Bernard) | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | X | X | X | 8 |
Draw 9
February 20, 8:30 AM MT
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Final |
Ontario (Scharf) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 |
Canada (Scott) | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
New Brunswick (Comeau) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
Alberta (Bernard) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | X | 8 |
Draw 10
February 20, 1:00 PM MT
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Alberta (Bernard) | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 10 |
Nova Scotia (Mouzar) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
Draw 11
February 20, 6:00 PM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Nova Scotia (Mouzar) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | X | 8 |
New Brunswick (Comeau) | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Saskatchewan (Betker) | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 |
Quebec (Osborne) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 |
Draw 12
February 21, 8:30 AM MT
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Nova Scotia (Mouzar) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Quebec (Osborne) | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Manitoba (Jones) | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 8 |
Ontario (Scharf) | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
Draw 13
February 21, 1:00 PM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Ontario (Scharf) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 |
Alberta (Bernard) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
New Brunswick (Comeau) | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 5 |
Canada (Scott) | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 8 |
Draw 14
February 21, 7:30 PM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | X | 8 |
Saskatchewan (Betker) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Alberta (Bernard) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 3 |
Manitoba (Jones) | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | X | X | X | 10 |
Draw 15
February 22, 8:30 AM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Manitoba (Jones) | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | X | X | X | X | 10 |
Quebec (Osborne) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | X | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Nova Scotia (Mouzar) | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | 1 | X | X | X | 10 |
Ontario (Scharf) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | X | 3 |
Draw 16
February 22, 1:00 PM MT
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | X | 8 |
Manitoba (Jones) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Alberta (Bernard) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 |
Saskatchewan (Betker) | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 8 |
Draw 17
February 22, 6:00 PM MT
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
British Columbia (Law) | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
Alberta (Bernard) | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 8 |
Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Quebec (Osborne) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Canada (Scott) | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 |
Tie-breaker 1
February 23, 8:30 AM MT
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Ontario (Scharf) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | X | 6 |
Alberta (Bernard) | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 5 | X | 13 |
Tie-breaker 2
February 23, 1:00 PM MT
Playoffs
1 vs. 2
February 23, 6:00 PM MT
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
Saskatchewan (Betker) | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 8 |
3 vs. 4 game
February 23, 6:00 PM MT
Semi-final
February 24, 12:30 PM MT
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 7 |
Manitoba (Jones) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Final
February 25, 11:30 AM MT
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Canada (Scott) | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 8 |
Saskatchewan (Betker) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 5 |
Percentages
(final round robin)
Qualification playdowns
Teams qualified for their provincial playdowns (to be played in late January/early February) are as follows:
Alberta
The Alberta Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 24 to 28th at the Grande Prairie Curling Club in Grande Prairie.
Tie-breaker: Webster 7-5 Sonnenberg
Semi-final: Bernard 9-4 Webster
Final: Bernard 7-4 King
British Columbia
The BC Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 24 to 28th at the Kamloops Curling Club in Kamloops.
Tie-breaker: MacInnes 8-2 Clark; MacInnes 6-5 Sanders
Semi-final: Knezevic 8-5 MacInnes
Final: Law 10-4 Knezevic
Defending champion Kelly Scott will be representing Team Canada at the national Scotties Tournament of Hearts.
Manitoba
The Manitoba Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 24 to 28th at the Southern Manitoba Convention Centre Arena in Morris.
Black Group |
Skip | Curling Club | W | L |
Shauna Streich | Fort Rouge Curling Club | 5 | 2 |
Kristy Jenion | Valor Road Curling Club | 5 | 2 |
Joelle Brown | Fort Rouge Curling Club | 5 | 2 |
Linda Stewart | Bowsman Curling Club | 4 | 3 |
Janet Harvey | Fort Rouge Curling Club | 3 | 4 |
Bev Atkins | Manitou Curling Club | 2 | 5 |
Jan Sandison | Springfield Curling Club | 2 | 5 |
Terry Ursel | Plumas Curling Club | 2 | 5 |
Tie-breakers: Jones 7-6 Park; Jenion 9-5 Brown
Red 1 vs. Black 1: Robertson 9-8 Streich
Red 2 vs. Black 2: Jones 9-8 Jenion
Semi-final: Jones 13-5 Streich
Final: Jones 9-6 Robertson
New Brunswick
The New Brunswick Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 23 to 28th at the Capital Winter Club in Fredericton.
Semi-final: Kelly 9-6 Adams
Final: Comeau 4-1 Kelly
Newfoundland and Labrador
The Newfoundland and Labrador Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 24 to 27th at the St. John's Curling Club in St. John's.
Final: Strong 7-4 Cunningham
Nova Scotia
The Nova Scotia Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 23 to 28th at the Liverpool Curling Club in Liverpool.
Tie-breaker: Sinclair 6-5 McConnery
1 vs. 2: Mouzar 9-2 Zinck
3 vs. 4: Arsenault 8-4 Sinclair
Semi-final: Zinck 4-3 Arsenault
Final: Mouzar 4-2 Zinck
Defending champion Colleen Jones is playing third for Kay Zinck.
Ontario
The Ontario Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 22 to 28th at the Dixie Curling Club in Mississauga.
1 vs. 2: Scharf 11-5 Hanna
3 vs. 4: Middaugh 10-4 Goring
Semi-final: Middaugh 8-7 Hanna
Final: Scharf 7-5 Middaugh
Prince Edward Island
The PEI Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 18 to 22nd at the Western Community Curling Club in Alberton. Instead of a round robin format, a triple-knock out system was employed. No playoff was necessary as Gaudet went undefeated.
Skip | Curling Club | W | L |
Suzanne Gaudet | Charlottetown Curling Club | 7 | 0 |
Meaghan Hughes | Charlottetown Curling Club | 4 | 3 |
Lori Robinson | Charlottetown Curling Club | 4 | 3 |
Shelly Bradley | Charlottetown Curling Club | 3 | 3 |
Rebecca Jean MacPhee | Charlottetown Curling Club | 2 | 3 |
Karen Currie | Cornwall Curling Club | 2 | 3 |
Donna Butler | Cornwall Curling Club | 1 | 3 |
Krista Cameron | Silver Fox Curling and Yacht Club | 1 | 3 |
Bev Beaton | Charlottetown Curling Club | 0 | 3 |
Quebec
The Quebec Scotties Tournament of Hearts were held from Jan. 22 to 28th at the Sherbrooke Curling Club in Sherbrooke.
Group A |
Skip | Curling Club | W | L |
Brenda Nicholls | CC Etchemin / CC Victoria | 6 | 1 |
Ève Bélisle | CC Longue-Pointe / Lachine CC | 5 | 2 |
Véronique Brassard | CC Etchemin | 5 | 2 |
Nathalie Gagnon | Riverbend CC / CC Kénogami | 5 | 2 |
Joëlle Belley | Glenmore CC | 3 | 4 |
Lise Gagné | CC Saint-Félicien | 2 | 5 |
Barbara Hart | Montreal West CC | 1 | 6 |
Keri Knox | Glenmore CC | 1 | 6 |
Group B |
Skip | Curling Club | W | L |
Chantal Osborne | Thurso CC | 6 | 1 |
Isabelle Néron | CC Kénogami / CC Chicoutimi | 5 | 2 |
Marie-Josée Fortier | Cap-de-la-Madeleine CC | 4 | 3 |
Genviève Frappier | CC Longue-Pointe | 4 | 3 |
Denise Prévost | Cap-de-la-Madeleine CC | 3 | 4 |
Nathalie Audet | CC Boucherville | 2 | 5 |
Kim Beardsell | Valleyfield CC / CC Lacolle | 2 | 5 |
Elaine deRyk | Town of Mount Royal CC | 2 | 5 |
Tie-breakers: Bélisle 5-3 Gagnon; Bélisle 7-1 Brassard
A1 vs. B1: Osborne 12-6 Nicholls
A2 vs. B2: Bélisle 11-6 Néron
Semi-final: Nicholls 5-4 Bélisle
Final: Osborne 10-6 Nicholls
Saskatchewan
The Saskatchewan Scotties Tournament of Hearts was held from Jan. 31 to Feb. 4 at the Balgonie Curling Club in Balgonie.
Semi-final: Lawton 13-7 Englot
Final: Betker 9-6 Lawton
Yukon / Northwest Territories
The Yukon/Northwest Territories Women's Championship was held from Jan. 25 to 28th at the Whitehorse Curling Club in Whitehorse, Yukon. No playoffs occurred.
Skip | Curling Club | W | L |
Kerry Koe | Yellowknife Curling Club | 5 | 1 |
Sandra Mikkelson | Whitehorse Curling Club | 3 | 3 |
Maureen Miller | Yellowknife Curling Club | 3 | 3 |
Nicole Baldwin | Whitehorse Curling Club | 1 | 5 |
References
- ^ "Archived copy" (PDF). Archived from the original (PDF) on 2012-03-19. Retrieved 2011-04-04.
{{cite web}}
: CS1 maint: archived copy as title (link)
External links
- Final on YouTube
- Tiebreaker on YouTube
Diamond D Championship | |
---|
Curling Association Championship | |
---|
Macdonald Lassies Championship | |
---|
Curling Association Championship | |
---|
Scott Tournament of Hearts | |
---|
Scotties Tournament of Hearts | |
---|