Torna a 2015. évi Európa-játékokon
A 2015. évi Európa-játékokon a tornában összesen 34 versenyszámot rendeztek. A torna versenyszámait június 14. és 21. között tartották. A játékokon öt szakág versenyszámait rendezték meg.
Eseménynaptár
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező ország sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország (RUS) | 18 | 8 | 4 | 30 |
2. | Belgium (BEL) | 3 | 3 | 0 | 6 |
3. | Ukrajna (UKR) | 2 | 4 | 1 | 7 |
4. | Svájc (SUI) | 2 | 1 | 1 | 4 |
5. | Spanyolország (ESP) | 2 | 0 | 1 | 3 |
6. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 3 | 9 | 13 |
7. | Azerbajdzsán (AZE) | 1 | 3 | 3 | 7 |
8. | Németország (GER) | 1 | 3 | 1 | 5 |
9. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 4 | 6 |
10. | Görögország (GRE) | 1 | 1 | 0 | 2 |
11. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szlovénia (SLO) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13. | Románia (ROU) | 0 | 2 | 2 | 4 |
14. | Izrael (ISR) | 0 | 2 | 1 | 3 |
15. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 4 | 5 |
16. | Franciaország (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | Grúzia (GEO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Portugália (POR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Törökország (TUR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 34 | 34 | 34 | 102 |
Szertorna
Férfi
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ukrajna (UKR) | 2 | 1 | 0 | 3 |
2. | Oroszország (RUS) | 1 | 2 | 3 | 6 |
3. | Azerbajdzsán (AZE) | 1 | 2 | 2 | 5 |
4. | Görögország (GRE) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Németország (GER) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
6. | Szlovénia (SLO) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Spanyolország (ESP) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Románia (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Törökország (TUR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 8 | 8 | 8 | 24 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Gyűrű | Elefteriosz Petrouniasz Görögország (GRE) | Nyikita Ignatyjev Oroszország (RUS) | Ibrahim Colak Törökország (TUR) |
Korlát | Oleg Stepko Azerbajdzsán (AZE) | David Beljavszkij Oroszország (RUS) | Marius Daniel Berbecar Románia (ROU) |
Lólengés | Sašo Bertoncelj Szlovénia (SLO) | Oleg Stepko Azerbajdzsán (AZE) | Brinn Bevan Nagy-Britannia (GBR) |
Nyújtó | Fabian Hambuechen Németország (GER) | Vlaszios Marasz Görögország (GRE) | Nyikita Ignatyjev Oroszország (RUS) |
Ugrás | Oleh Vernyajev Ukrajna (UKR) | Casimir Schmidt Hollandia (NED) | Oleg Stepko Azerbajdzsán (AZE) |
Talaj | Rayderley Miguel Zapata Santana Spanyolország (ESP) | Fabian Hambuechen Németország (GER) | David Beljavszkij Oroszország (RUS) |
Egyéni összetett | Oleh Vernyajev Ukrajna (UKR) | Oleg Stepko Azerbajdzsán (AZE) | Nyikita Ignatyjev Oroszország (RUS) |
Csapat összetett | Oroszország (RUS) David Beljavszkij Nyikita Ignatyjev Nyikolaj Kukszenkov | Ukrajna (UKR) Ihor Ragyivilov Yermak Mykyta Oleh Vernyajev | Azerbajdzsán (AZE) Petro Pakhnyuk Eldar Safarov Oleg Stepko |
Női
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország (RUS) | 3 | 2 | 0 | 5 |
2. | Svájc (SUI) | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Hollandia (NED) | 1 | 0 | 4 | 5 |
4. | Németország (GER) | 0 | 2 | 0 | 2 |
5. | Románia (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Összesen | 6 | 6 | 6 | 18 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Gerenda | Lieke Wevers Hollandia (NED) | Andreea Iridon Románia (ROU) | Giulia Steingruber Svájc (SUI) |
Felemás korlát | Alija Musztafina Oroszország (RUS) | Sophie Scheder Németország (GER) | Andreea Iridon Románia (ROU) |
Ugrás | Giulia Steingruber Svájc (SUI) | Szeda Tuthaljan Oroszország (RUS) | Lisa Top Hollandia (NED) |
Talaj | Giulia Steingruber Svájc (SUI) | Alija Musztafina Oroszország (RUS) | Lieke Wevers Hollandia (NED) |
Egyéni összetett | Alija Musztafina Oroszország (RUS) | Giulia Steingruber Svájc (SUI) | Lieke Wevers Hollandia (NED) |
Csapat összetett | Oroszország (RUS) Viktorija Komova Alija Musztafina Szeda Tuthaljan | Németország (GER) Leah Griesser Sophie Scheder Elisabeth Seitz | Hollandia (NED) Lisa Top Céline van Gerner Lieke Wevers |
Aerobic
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Spanyolország (ESP) | 1 | 0 | 1 | 2 |
2. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
3. | Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Románia (ROU) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
5. | Oroszország (RUS) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 2 | 2 | 2 | 6 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Vegyes páros | Spanyolország (ESP) Sara Moreno Lopez Vincente Lli Lloris | Olaszország (ITA) Michela Castoldi Davide Donati | Oroszország (RUS) Dukhik Dzhanazia Denis Solovev |
Vegyes csoport | Magyarország (HUN) | Románia (ROU) | Spanyolország (ESP) |
Akrobatika
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Belgium (BEL) | 3 | 3 | 0 | 6 |
Oroszország (RUS) | 3 | 3 | 0 | 3 | |
3. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 0 | 3 | 3 |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 3 | 3 | |
Összesen | 6 | 6 | 6 | 12 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Női egyenletes | Belgium (BEL) Kaat Dumarey Julie van Gelder Ineke van Schoor | Oroszország (RUS) Valerija Belkina Julija Nyikityina Zsanna Parhomecs | Fehéroroszország (BLR) Katsiaryna Barysevich Veranika Nabokina Karina Sandovich |
Női dinamikus | Belgium (BEL) Kaat Dumarey Julie van Gelder Ineke van Schoor | Oroszország (RUS) Valerija Belkina Julija Nyikityina Zsanna Parhomecs | Fehéroroszország (BLR) Katsiaryna Barysevich Veranika Nabokina Karina Sandovich |
Női összetett | Belgium (BEL) Kaat Dumarey Julie van Gelder Ineke van Schoor | Oroszország (RUS) Valerija Belkina Julija Nyikityina Zsanna Parhomecs | Fehéroroszország (BLR) Katsiaryna Barysevich Veranika Nabokina Karina Sandovich |
Vegyes páros egyenletes | Oroszország (RUS) Marina Chernova Georgy Pataraya | Belgium (BEL) Yana Vastavel Solano Cassamajor | Nagy-Britannia (GBR) Hannah Baughn Ryan Bartlett |
Vegyes páros dinamikus | Oroszország (RUS) Marina Chernova Georgy Pataraya | Belgium (BEL) Yana Vastavel Solano Cassamajor | Nagy-Britannia (GBR) Hannah Baughn Ryan Bartlett |
Vegyes páros összetett | Oroszország (RUS) Marina Csernova Georgij Pataraja | Belgium (BEL) Yana Vastavel Solano Cassamajor | Nagy-Britannia (GBR) Hannah Baughn Ryan Bartlett |
Ritmikus gimnasztika
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország (RUS) | 7 | 1 | 0 | 8 |
2. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 1 | 4 | 6 |
3. | Ukrajna (UKR) | 0 | 3 | 1 | 4 |
4. | Izrael (ISR) | 0 | 2 | 2 | 4 |
5. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
4. | Grúzia (GEO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 8 | 8 | 8 | 24 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Egyéni buzogány | Yana Kudryavtseva Oroszország (RUS) | Ganna Rizatdinova Ukrajna (UKR) | Melitina Staniouta Fehéroroszország (BLR) |
Egyéni karika | Margarita Mamun Oroszország (RUS) | Melitina Staniouta Fehéroroszország (BLR) | Neta Rivkin Izrael (ISR) |
Egyéni labda | Yana Kudryavtseva Oroszország (RUS) | Ganna Rizatdinova Ukrajna (UKR) | Melitina Staniouta Fehéroroszország (BLR) |
Egyéni szalag | Yana Kudryavtseva Oroszország (RUS) | Marina Durunda Azerbajdzsán (AZE) | Salome Pazhava Grúzia (GEO) |
Egyéni összetett | Jana Kudrjavcseva Oroszország (RUS) | Margarita Mamun Oroszország (RUS) | Melitina Staniouta Fehéroroszország (BLR) |
Csapat buzogány és karika | Fehéroroszország (BLR) | Izrael (ISR) | Ukrajna (UKR) |
Csapat szalag | Oroszország (RUS) | Ukrajna (UKR) | Izrael (ISR) |
Csapat összetett | Oroszország (RUS) | Izrael (ISR) | Fehéroroszország (BLR) |
Trambulin
Éremtáblázat
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország (RUS) | 4 | 0 | 0 | 4 |
2. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 2 | 1 | 3 |
3. | Franciaország (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
5. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Németország (GER) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugália (POR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 4 | 4 | 4 | 12 |
Érmesek
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
Férfi | Dmitry Ushakov Oroszország (RUS) | Uladzislau Hancharou Fehéroroszország (BLR) | Ilya Grishunin Azerbajdzsán (AZE) |
Női | Yana Pavlova Oroszország (RUS) | Katherine Driscoll Nagy-Britannia (GBR) | Hanna Harchonak Fehéroroszország (BLR) |
Férfi szinkronugrás | Oroszország (RUS) Mikhail Melnik Dmitry Ushakov | Fehéroroszország (BLR) Uladzislau Hancharou Mikalai Kazak | Németország (GER) Martin Gromowski Kyrylo Sonn |
Női szinkronugrás | Oroszország (RUS) Anna Kornetska Yana Pavlova | Franciaország (FRA) Marine Jurbert Joelle Vallez | Portugália (POR) Beatriz Martins Ana Rente |
Jegyzetek
Források
- Gymnastics Artistic (angol nyelven). baku2015.com. [2015. június 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. június 14.)
- Gymnastics Acrobatic (angol nyelven). baku2015.com. [2015. június 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. június 14.)
- Gymnastics Aerobic (angol nyelven). baku2015.com. [2015. június 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. június 14.)
- Gymnastics Rhythmic (angol nyelven). baku2015.com. [2015. június 22-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. június 14.)
- Trampoline (angol nyelven). baku2015.com. [2015. június 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. június 14.)