Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 |
---|
|
Enkelspel | mannen | vrouwen | |
---|
Dubbelspel | mannen | vrouwen | gemengd |
---|
Het mannen enkelspel in het badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio vond plaats van 24 juli tot en met 2 augustus 2021. Viktor Axelsen won de gouden medaille door in de finale regerend olympisch kampioen Chen Long te verslaan.
Plaatsingslijst
Nr. | Speler | Prestatie | Uitgeschakeld door | Nr. | Speler | Prestatie | Uitgeschakeld door |
1. | Kento Momota | Groepsfase | | 8. | Ng Ka Long | Groepsfase | |
2. | Chou Tien-chen | Kwartfinale | Chen Long | 9. | Lee Zii Jia | Achtste finale | Chen Long |
3. | Anders Antonsen | Kwartfinale | Anthony Sinisuka Ginting | 10. | Wang Tzu-wei | Achtste finale | Viktor Axelsen |
4. | Viktor Axelsen | Winnaar | | 11. | Shi Yuqi | Kwartfinale | Viktor Axelsen |
5. | Anthony Sinisuka Ginting | Brons | Chen Long | 12. | Kanta Tsuneyama | Achtste finale | Anthony Sinisuka Ginting |
6. | Chen Long | Zilver | Viktor Axelsen | 13. | B. Sai Praneeth | Groepsfase | |
7. | Jonatan Christie | Achtste finale | Shi Yuqi | 14. | Kantaphon Wangcharoen | Groepsfase | |
Groep A
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Heo Kwang-hee | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Kento Momota | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Timothy Lam | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Kento Momota | 21-12, 21-9 | Timothy Lam |
Heo Kwang-hee | 21-10, 21-15 | Timothy Lam |
Kento Momota | 15-21, 19-21 | Heo Kwang-hee |
Groep C
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Kevin Cordón | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Ng Ka Long | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Lino Muñoz | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Ng Ka Long | 21-9, 21-10 | Lino Muñoz |
Kevin Cordón | 21-14, 21-12 | Lino Muñoz |
Ng Ka Long | 20-22, 13-21 | Kevin Cordón |
Groep D
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Mark Caljouw | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | 2 |
Misha Zilberman | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
B. Sai Praneeth | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
B. Sai Praneeth | 17-21, 15-21 | Misha Zilberman |
Mark Caljouw | 17-21, 21-9, 21-10 | Misha Zilberman |
B. Sai Praneeth | 14-21, 14-21 | Mark Caljouw |
Groep E
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Viktor Axelsen | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Kalle Koljonen | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Luka Wraber | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Viktor Axelsen | 21-12, 21-11 | Luka Wraber |
Kalle Koljonen | 21-13, 21-17 | Luka Wraber |
Viktor Axelsen | 21-9, 21-13 | Kalle Koljonen |
Groep F
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Wang Tzu-wei | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | 2 |
Nhat Nguyen | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
Niluka Karunaratne | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Wang Tzu-wei | 21-12, 21-15 | Niluka Karunaratne |
Nhat Nguyen | 21-16, 21-14 | Niluka Karunaratne |
Wang Tzu-wei | 21-12, 18-21, 21-12 | Nhat Nguyen |
Groep G
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Jonatan Christie | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | 2 |
Loh Kean Yew | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
Aram Mahmoud | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Jonatan Christie | 21-8, 21-14 | Aram Mahmoud |
Loh Kean Yew | 21-15, 21-12 | Aram Mahmoud |
Jonatan Christie | 22-20, 13-21, 21-18 | Loh Kean Yew |
Groep H
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Shi Yuqi | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 |
Matthew Abela | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Sören Opti | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Groep I
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Kanta Tsuneyama | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Ygor Coelho de Oliveira | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Georges Paul | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Kanta Tsuneyama | 21-8, 21-6 | Georges Paul |
Ygor Coelho de Oliveira | 21-5, 21-16 | Georges Paul |
Kanta Tsuneyama | 21-14, 21-8 | Ygor Coelho de Oliveira |
Groep J
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Anthony Sinisuka Ginting | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Sergey Sirant | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Gergely Krausz | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Anthony Sinisuka Ginting | 21-13, 21-8 | Gergely Krausz |
Sergey Sirant | 21-18, 21-18 | Gergely Krausz |
Anthony Sinisuka Ginting | 21-12, 21-10 | Sergey Sirant |
Groep K
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Toby Penty | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Kantaphon Wangcharoen | 2 | 1 | 1 | 4 | 0 | 1 |
Kai Schäfer | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Kantaphon Wangcharoen | 21-13, 21-15 | Kai Schäfer |
Toby Penty | 21-18, 21-11 | Kai Schäfer |
Kantaphon Wangcharoen | 19-21, 21-21 | Toby Penty |
Groep L
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Anders Antonsen | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Ade Resky Dwicahyo | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Nguyễn Tiến Minh | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Anders Antonsen | 21-13, 21-13 | Nguyễn Tiến Minh |
Ade Resky Dwicahyo | 21-14, 21-18 | Nguyễn Tiến Minh |
Anders Antonsen | 21-16, 21-15 | Ade Resky Dwicahyo |
Groep M
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Lee Zii Jia | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Brice Leverdez | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Artem Pochtarov | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Lee Zii Jia | 21-5, 21-11 | Artem Pochtarov |
Brice Leverdez | 21-10, 21-8 | Artem Pochtarov |
Lee Zii Jia | 21-17, 21-5 | Brice Leverdez |
Groep N
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Chen Long | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 |
Pablo Abián | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Raul Must | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Chen Long | 21-10, 21-9 | Raul Must |
Pablo Abián | 21-7, 21-11 | Raul Must |
Chen Long | 21-11, 21-10 | Pablo Abián |
Groep P
Speler | Gsp | W | V | SW | SV | Ptn |
Chou Tien-chen | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | 2 |
Felix Burestedt | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
Brian Yang | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 |
Speler 1 | Uitslag | Speler 2 |
Chou Tien-chen | 21-12, 21-11 | Felix Burestedt |
Brian Yang | 12-21, 17-21 | Felix Burestedt |
Chou Tien-chen | 21-18, 16-21, 22-20 | Brian Yang |
Knock-outfase
Achtste finale | | Kwartfinale | | Halve finale | | Finale |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|
| | | Heo Kwang-hee | 13 | 18 | | |
| Kevin Cordón | 21 | 3 | 21 | | | | Kevin Cordón | 21 | 21 | | |
| Mark Caljouw | 17 | 21 | 19 | | | | | Kevin Cordón | 18 | 11 | | |
4 | Viktor Axelsen | 21 | 21 | | | | | 4 | Viktor Axelsen | 21 | 21 | | |
10 | Wang Tzu-wei | 16 | 14 | | | | 4 | Viktor Axelsen | 21 | 21 | |
7 | Jonatan Christie | 11 | 9 | | | | 11 | Shi Yuqi | 13 | 13 | | |
11 | Shi Yuqi | 21 | 21 | | | | | 4 | Viktor Axelsen | 21 | 21 | |
12 | Kanta Tsuneyama | 18 | 14 | | | | | 6 | Chen Long | 15 | 12 | |
5 | Anthony Sinisuka Ginting | 21 | 21 | | | | 5 | Anthony Sinisuka Ginting | 21 | 15 | 21 | |
| Toby Penty | 10 | 15 | | | | 3 | Anders Antonsen | 18 | 21 | 18 | |
3 | Anders Antonsen | 21 | 21 | | | | | 5 | Anthony Sinisuka Ginting | 16 | 11 | |
9 | Lee Zii Jia | 21 | 19 | 5 | | | | 6 | Chen Long | 21 | 21 | | |
6 | Chen Long | 8 | 21 | 21 | | | 6 | Chen Long | 21 | 9 | 21 | | Troostfinale |
| | 2 | Chou Tien-chen | 14 | 21 | 14 | | | | Kevin Cordón | 11 | 13 | |
| | 5 | Anthony Sinisuka Ginting | 21 | 21 | |