Champions Trophy vrouwen 2004
De Champions Trophy voor vrouwen werd in 2004 gehouden in het Argentijnse Rosario. Het toernooi werd gehouden van 6 tot en met 14 november. De Nederlandse vrouwen wonnen deze twaalfde editie.
Geplaatste landen
De deelnemende landen worden bepaald door de FIH. Geplaatst waren het gastland, de titelverdediger, de olympisch kampioen en de wereldkampioen. Het deelnemersveld werd tot 6 aangevuld op basis van de prestaties op de Olympische Spelen van 2004.
- Argentinië (gastland en wereldkampioen)
- Australië (titelverdediger)
- Duitsland (olympisch kampioen)
- Nederland (tweede op de Olympische Spelen)
- China (vierde op de Olympische Spelen)
- Nieuw-Zeeland (zesde op de Olympische Spelen)
Uitslagen
Alle tijden zijn in de lokale tijd UTC−3.
Eerste ronde
De nummers 1 en 2 spelen de finale, de nummers 3 en 4 om het brons en de nummers 5 en 6 om de 5e en 6e plaats.
Team | GS | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nederland | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 2 | +7 | 11 |
Duitsland | 5 | 3 | 2 | 0 | 8 | 4 | +4 | 11 |
Argentinië | 5 | 3 | 1 | 1 | 16 | 3 | +13 | 10 |
Australië | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 8 | −2 | 6 |
Nieuw-Zeeland | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 16 | −13 | 2 |
China | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 | 11 | −9 | 1 |
6 november 2004 13:45 | |||
China | 0 – 2 | Nederland | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Alison Hill (ENG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
6 november 2004 16:00 | |||
Australië | 0 – 1 | Duitsland | Scheidsrechters: Carolina de la Fuente (ARG) Anne McRae (SCO) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
6 november 2004 18:15 | |||
Argentinië | 6 – 0 | Nieuw-Zeeland | Scheidsrechters: Kazuko Yasueda (JPN) Lisa Roach (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
7 november 2004 16:00 | |||
Nederland | 2 – 1 | Australië | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Mónica Rivera Fraga |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
7 november 2004 18:15 | |||
Nieuw-Zeeland | 1 – 1 | China | Scheidsrechters: Corrine Cornelius (RSA) Carolina de la Fuente (ARG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
7 november 2004 21:15 | |||
Duitsland | 2 – 0 | Argentinië | Scheidsrechters: Alison Hill (ENG) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
9 november 2004 16:00 | |||
China | 1 – 2 | Duitsland | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Corrine Cornelius (RSA) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
9 november 2004 18:15 | |||
Nieuw-Zeeland | 0 – 4 | Nederland | Scheidsrechters: Anne McRae (SCO) Lisa Roach (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
9 november 2004 21:15 | |||
Australië | 1 – 5 | Argentinië | Scheidsrechters: Alison Hill (ENG) Mónica Rivera Fraga (ESP) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
11 november 2004 16:00 | |||
Duitsland | 2 – 2 | Nieuw-Zeeland | Scheidsrechters: Anne McRae (SCO) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
11 november 2004 18:15 | |||
China | 0 – 1 | Australië | Scheidsrechters: Carolina de la Fuente (ARG) Soledad Iparraguirre (ARG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
11 november 2004 21:15 | |||
Argentinië | 0 – 0 | Nederland | Scheidsrechters: Alison Hill (ENG) Mónica Rivera Fraga (ESP) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
13 november 2004 13:45 | |||
Nieuw-Zeeland | 0 – 3 | Australië | Scheidsrechters: Corrine Cornelius (RSA) Carolina de la Fuente (ARG) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
13 november 2004 16:00 | |||
Nederland | 1 – 1 | Duitsland | Scheidsrechters: Soledad Iparraguirre (ARG) Mónica Rivera Fraga (ESP) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
13 november 2004 18:15 | |||
Argentinië | 5 – 0 | China | Scheidsrechters: Lisa Roach (AUS) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
Plaatsingswedstrijden
- Om de 5e/6e plaats
14 november 2004 16:15 | |||
Nieuw-Zeeland | 0 – 3 | China | Scheidsrechters: Corrine Cornelius (RSA) Lisa Roach (AUS) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
- Om de 3e/4e plaats
14 november 2004 18:45 | |||
Argentinië | 3 – 2 | Australië | Scheidsrechters: Alison Hill (ENG) Kazuko Yasueda (JPN) |
---|---|---|---|
(verslag)[dode link] |
- Finale
14 november 2004 21:15 | |||
Nederland | 2 – 0 | Duitsland | Scheidsrechters: Carolina de la Fuente (ARG) Soledad Iparraguirre (ARG)) |
---|---|---|---|
Selecties
- Argentinië
- ( 1.) Mariela Antoniska
- ( 3.) Magdalena Aicega
- ( 4.) María Paz Ferrari
- ( 6.) Ayelén Stepnik
- ( 7.) Alejandra Gulla
- ( 8.) Luciana Aymar
- ( 9.) Vanina Oneto
- (10.) Soledad García
- (12.) Mariana González
- (14.) Mercedes Margalot
- (15.) María de la Paz
- (16.) Cecilia Rognoni
- (19.) Mariné Russo
- (20.) Carla Rebecchi
- (21.) Inés Arrondo
- (22.) Ángela Cattaneo
- (23.) Natali Doreski
- (24.) Claudia Burkart
- Bondscoach
- Sergio Vigil
- Australië
- ( 1.) Toni Cronk
- ( 3.) Karen Smith
- ( 5.) Ngaire Smith
- ( 6.) Megan Rivers
- ( 7.) Peta Gallagher
- ( 8.) Susie Harris
- ( 9.) Rebecca Sanders
- (11.) Emily Halliday
- (12.) Madonna Blyth
- (14.) Nicole Arrold
- (16.) Cindy Morgan
- (18.) Emma Meyer
- (19.) Donna-Lee Patrick
- (21.) Hope Munro
- (26.) Ursula Ditton
- (27.) Suzie Faulkner
- (29.) Teneal Attard
- (32.) Nikki Hudson
- Bondscoach
- David Bell
- China
- ( 2.) Xuejiao Huang
- ( 4.) Ma Yibo
- ( 6.) Mai Shaoyan
- ( 8.) Fu Baorong
- ( 9.) Li Shuang
- (10.) Gao Lihua
- (12.) Zhou Wanfeng
- (14.) Chen Qunqing
- (16.) Zhang Yimeng
- (17.) Qiu Yingling
- (19.) Chen Qiuqi
- (20.) Wang Yi
- (22.) Li Aili
- (24.) Song Qingling
- (27.) Yu Dan
- (28.) Wang Yanhui
- (32.) Zhang Xiaolei
- Bondscoach
- Kim Chang-back
- Duitsland
- ( 1.) Yvonne Frank
- ( 2.) Tina Bachmann
- ( 3.) Inga Matthes
- ( 5.) Nadine Ernsting-Krienke
- ( 7.) Natascha Keller
- ( 8.) Kerstin Hoyer
- ( 9.) Martina Heinlein
- (10.) Silke Müller
- (11.) Eileen Hoffmann
- (12.) Karin Blank
- (13.) Marion Rodewald
- (15.) Janina Totzke
- (16.) Fanny Rinne
- (18.) Anke Kühn
- (19.) Britta von Livonius
- (20.) Alexandra Kollmar
- (24.) Maike Stöckel
- (26.) Christina Schütze
- Bondscoach
- Markus Weise
- Nederland
- ( 2.) Lisanne de Roever
- ( 3.) Mignonne Meekels
- ( 4.) Fatima Moreira de Melo
- ( 6.) Maartje Scheepstra
- ( 7.) Miek van Geenhuizen
- ( 8.) Jakolien van Eijk
- (10.) Saskia Fuchs
- (11.) Maartje Goderie
- (12.) Leonoor Voskamp
- (13.) Minke Smabers
- (14.) Minke Booij
- (15.) Janneke Schopman
- (16.) Chantal de Bruijn
- (17.) Maartje Paumen
- (18.) Naomi van As
- (19.) Ellen Hoog
- (20.) Eveline de Haan
- (23.) Kim Lammers
- Bondscoach
- Nieuw-Zeeland
- ( 1.) Kayla Sharland
- ( 2.) Emily Naylor
- ( 3.) Karlie Maloney
- ( 4.) Jessica Brewster
- ( 5.) Rachel Sutherland
- ( 6.) Meredith Orr
- ( 7.) Moira Senior
- ( 9.) Honor Dillon
- (10.) Lizzy Igasan
- (11.) Stacey Carr
- (13.) Jo Galletly
- (15.) Beth Jurgeleit
- (18.) Diana Weavers
- (21.) Niniwa Roberts-Lang
- (22.) Rachel Robertson
- (23.) Tara Draysdale
- (24.) Sheree Phillips
- (26.) Anita Wawatai
- Bondscoach
- Ian Rutledge
Scheidsrechters
- Corinne Cornelius
- Carolina de la Fuente
- Alison Hill
- Maria Soledad Iparraguirre
- Anne McRae
- Mónica Rivera Fraga
- Lisa Roach
- Kazuko Yasueda
Topscorers
- In onderstaand overzicht zijn alleen de speelsters opgenomen met drie of meer treffers achter hun naam.
№ | Naam | Land | Goals |
---|---|---|---|
1 | Alejandra Gulla | Argentinië | 6 |
2 | Kim Lammers | Nederland | 4 |
3 | Soledad García | Argentinië | 3 |
Suzie Faulkner | Australië | 3 | |
Cecilia Rognoni | Argentinië | 3 |
Eindrangschikking
Het land dat als laatste eindigt, degradeert.
rang | land |
---|---|
1 | Nederland |
2 | Duitsland |
3 | Argentinië |
4 | Australië |
5 | China |
6 | Nieuw-Zeeland |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Toernooi op FIH.ch
- (en) Toernooi op Todor66.com
- (en) Toernooiwebsite