Europese kampioenschappen roeien 2016
Europese kampioenschappen roeien 2016 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tribunes EK 2016 | |||||||
Gehouden in | Brandenburg an der Havel | ||||||
Locatie | Roeibaan Beetzsee | ||||||
Editie | 73 | ||||||
Jaar | 2016 | ||||||
Data | 6 – 8 mei | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 17 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen roeien 2016 werden van vrijdag 6 mei tot en met zondag 8 mei gehouden in Brandenburg an der Havel, Duitsland.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Kroatië Damir Martin | 8:05,59 | Litouwen Mindaugas Griškonis | 8:19,30 | Tsjechië Ondřej Synek | 8:25,40 |
Twee zonder M2- | Hongarije Adrián Juhász Béla Simon | 7:05,70 | Verenigd Koninkrijk Alan Sinclair Stewart Innes | 7:06,28 | Nederland Roel Braas Mitchel Steenman | 7:06,78 |
Dubbel twee M2x | Kroatië Martin Sinković Valent Sinković | 7:06,33 | Duitsland Marcel Hacker Stephan Krüger | 7:14,22 | Litouwen Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | 7:17,79 |
Vier zonder M4- | Verenigd Koninkrijk Alex Gregory Mohamed Sbihi George Nash Constantine Louloudis | 6:18,93 | Wit-Rusland Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich | 6:20,91 | Frankrijk Valentin Onfroy Benjamin Johnson Lang Mickael Marteau Theophile Onfroy | 6:21,55 |
Dubbel vier M4x | Estland Andrei Jämsä Allar Raja Tonu Endrekson Kaspar Taimsoo | 6:29,82 | Litouwen Dovydas Nemeravicius Martynas Dziaugys Dominykas Jancionis Aurimas Adomavicius | 6:31,98 | Rusland Nikita Morgachev Artem Kosov Vladislav Ryabcev Sergey Fedorovtsev | 6:32,27 |
Acht M8+ | Duitsland Maximilian Munski Malte Jakschik Andreas Kuffner Felix Drahotta Maximilian Reinelt Eric Johannesen Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer (s) | 6:16,65 | Rusland Roman Lomachev Lev Gritsenko Maksim Golubev Pavel Sorin Viacheslav Mikhaylevskiy Alexander Kornilov Semen Yaganov Daniil Andrienko Pavel Safonkin (s) | 6:17,43 | Verenigd Koninkrijk Matthew Gotrel Scott Durant Tom Ransley Paul Bennett Pete Reed Andrew Triggs Hodge Matt Langridge William Satch Phelan Hill (s) | 6:20,39 |
Lichte skiff LM1x | Slowakije Lukáš Babač | 7:33,42 | Duitsland Konstantin Steinhuebel | 7:35,54 | Slovenië Rajko Hrvat | 7:36,72 |
Lichte twee zonder LM2- | Verenigd Koninkrijk Sam Scrimgeour Joel Cassells | 7:00,38 | Denemarken Emil Espensen Jens Vilhelmsen | 7:03,94 | Spanje Sergio Pérez Moreno Jesús González Álvarez | 7:05,32 |
Lichte dubbel twee LM2x | Ierland Gary O'Donovan Paul O'Donovan | 6:57,76 | Duitsland Moritz Moos Jason Osborne | 6:59,54 | Noorwegen Kristoffer Brun Are Strandli | 7:00,52 |
Lichte vier zonder LM4- | Zwitserland Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr | 6:45,24 | Verenigd Koninkrijk Chris Bartley Mark Aldred Jono Clegg Peter Chambers | 6:47,73 | Duitsland Jonathan Koch Lucas Schaefer Tobias Franzmann Lars Wichert | 6:51,66 |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Oostenrijk Magdalena Lobnig | 9:22,32 | Letland Elza Gulbe | 9:39,10 | Ierland Sanita Pušpure | 9:44,77 |
Twee zonder W2- | Verenigd Koninkrijk Helen Glover Heather Stanning | 7:35,93 | Duitsland Kerstin Hartmann Kathrin Marchand | 7:43,81 | Roemenië Madalina Beres Laura Oprea | 7:47,18 |
Dubbel twee W2x | Wit-Rusland Yuliya Bichyk Tatsiana Kukhta | 8:25,91 | Duitsland Julia Lier Mareike Adams | 8:28,30 | Tsjechië Kristyna Fleissnerova Lenka Antosova | 8:31,94 |
Dubbel vier W4x | Duitsland Annekatrin Thiele Carina Baer Marie-Catherine Arnold Lisa Schmidla | 7:14,31 | Polen Agnieszka Kobus Joanna Leszczyńska Maria Springwald Monika Ciaciuch | 7:18,53 | Oekraïne Daryna Verkhogliad Olena Buryak Anastasija Kozjenkova Ievgeniia Nimchenko | 7:21,12 |
Acht W8+ | Verenigd Koninkrijk Katie Greves Melanie Wilson Frances Houghton Polly Swann Jessica Eddie Olivia Carnegie-Brown Karen Bennett Zoe Lee Zoe De Toledo (s) | 6:51,46 | Nederland Wianka van Dorp Sophie Souwer Lies Rustenburg José van Veen Ellen Hogerwerf Claudia Belderbos Monica Lanz Olivia van Rooijen Ae-Ri Noort (s) | 6:51,83 | Rusland Julia Kalinovskaya Yulia Inozemtseva Julia Popova Alevtina Savkina Anastasia Karabelshchikova Aleksandra Fedorova Elena Lebedeva Elena Oriabinskaia Ksenia Volkova (s) | 6:55,43 |
Lichte skiff LW1x | Duitsland Anja Noske | 8:26,75 | Denemarken Rungeaja Holmegaard | 8:32,54 | Nederland Elisabeth Woerner | 8:37,05 |
Lichte dubbel twee LW2x | Nederland Ilse Paulis Maaike Head | 7:40,50 | Duitsland Ronja Fini Sturm Marie-Louise Draeger | 7:42,79 | Polen Joanna Dorociak Weronika Deresz | 7:44,88 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigd Koninkrijk | 4 | 2 | 1 | 7 |
2 | Duitsland | 3 | 6 | 1 | 10 |
3 | Kroatië | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Nederland | 1 | 1 | 2 | 4 |
5 | Wit-Rusland | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Ierland | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | Oostenrijk | 1 | 0 | 0 | 1 |
Estland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Hongarije | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Zwitserland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Slowakije | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Litouwen | 0 | 2 | 1 | 3 |
13 | Denemarken | 0 | 2 | 0 | 2 |
14 | Rusland | 0 | 1 | 2 | 3 |
15 | Polen | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | Letland | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Tsjechië | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Frankrijk | 0 | 0 | 1 | 1 |
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Roemenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slovenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 17 | 17 | 17 | 51 |
Externe links
- (en) Officiële website World Rowing