Europese kampioenschappen shorttrack 2018
EK shorttrack 2018 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Dresden | ||||||
Jaar | 2018 | ||||||
Data | 12 t/m 14 januari | ||||||
Sport | Shorttrack | ||||||
Organisator | ISU | ||||||
Evenementen | 12 | ||||||
Officiële website | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen shorttrack 2018 werden van 12 tot en met 14 januari 2018 georganiseerd in de EnergieVerbund Arena te Dresden (Duitsland). Dit was het stadion waar in 2010 en 2014 het Europees kampioenschap werd gehouden.
Medailles
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500m | NED | Sjinkie Knegt | RUS | Viktor An | FRA | Sébastien Lepape |
1000m | NED | Sjinkie Knegt | RUS | Semjon Jelistratov | LAT | Roberto Pukitis |
1500m | NED | Sjinkie Knegt | RUS | Semjon Jelistratov | ISR | Vladislav Bykanov |
3000m superfinale | ISR | Vladislav Bykanov | FRA | Thibaut Fauconnet | FRA | Sébastien Lepape |
Klassement | NED | Sjinkie Knegt | ISR | Vladislav Bykanov | RUS | Semjon Jelistratov |
Aflossing | NED | Daan Breeuwsma Dennis Visser Sjinkie Knegt Itzhak de Laat | RUS | Denis Ajrapetjan Viktor An Semjon Jelistratov Alexander Sjoelginov | HUN | Viktor Knoch Shaoang Liu Shaolin Sándor Liu Csaba Burján |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500m | ITA | Martina Valcepina | ITA | Arianna Fontana | RUS | Sofia Prosvirnova |
1000m | ITA | Arianna Fontana | NED | Suzanne Schulting | GER | Anna Seidel |
1500m | ITA | Martina Valcepina | NED | Yara van Kerkhof | HUN | Sára Luca Bácskai |
3000m superfinale | RUS | Sofia Prosvirnova | ITA | Arianna Fontana | NED | Suzanne Schulting |
Klassement | ITA | Arianna Fontana | ITA | Martina Valcepina | RUS | Sofia Prosvirnova |
Aflossing | RUS | Tatjana Borodoelina Jemina Malagitsj Sofia Prosvirnova Jekaterina Jefremenkova | HUN | Bernadett Heidum Petra Jászapáti Andrea Keszler Zsófia Kónya | FRA | Tifany Huot-Marchand Veronique Pierron Selma Poutsma Gwendoline Daudet |
Eindklassementen
Mannen
# | Schaatser | Land | Punten |
---|---|---|---|
1 | Sjinkie Knegt | Nederland | 107 |
2 | Vladislav Bykanov | Israël | 52 |
3 | Semjon Jelistratov | Rusland | 43 |
4 | Thibaut Fauconnet | Frankrijk | 36 |
5 | Sébastien Lepape | Frankrijk | 34 |
6 | Viktor An | Rusland | 29 |
7 | Roberto Pukitis | Letland | 19 |
8 | Tommaso Dotti | Italië | 12 |
9 | Denis Ajrapetjan | Rusland | 8 |
10 | Itzhak de Laat | Nederland | 6 |
Vrouwen
# | Schaatser | Land | Punten |
---|---|---|---|
1 | Arianna Fontana | Italië | 84 |
2 | Martina Valcepina | Italië | 70 |
3 | Sofia Prosvirnova | Rusland | 49 |
4 | Suzanne Schulting | Nederland | 41 |
5 | Yara van Kerkhof | Nederland | 26 |
6 | Anna Seidel | Duitsland | 21 |
7 | Sára Luca Bácskai | Hongarije | 18 |
8 | Lara van Ruijven | Nederland | 13 |
9 | Jekaterina Konstantinova | Rusland | 9 |
10 | Jekaterina Jefremenkova | Rusland | 7 |