Sovjet Top Liga 1948
In 1948 werd de elfde editie van de Sovjet Top Liga gespeeld voor voetbalclubs uit Sovjet-Unie, in deze tijd heette de competitie nog Eerste groep. De competitie werd gespeeld van 2 mei tot 24 september. CDKA Moskou werd kampioen.
Eindstand
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | CDKA Moskou | 26 | 19 | 3 | 4 | 82:30 | 41 |
2. | Dinamo Moskou | 26 | 18 | 4 | 4 | 85:28 | 40 |
3. | Spartak Moskou | 26 | 18 | 1 | 7 | 64:34 | 37 |
4. | Dinamo Tbilisi | 26 | 13 | 7 | 6 | 54:35 | 33 |
5. | Torpedo Moskou | 26 | 15 | 3 | 8 | 58:43 | 33 |
6. | Dinamo Leningrad | 26 | 10 | 5 | 11 | 42:47 | 25 |
7. | Lokomotiv Moskou | 26 | 10 | 4 | 12 | 38:64 | 24 |
8. | Torpedo Stalingrad | 26 | 7 | 7 | 12 | 28:44 | 21 |
9. | VVS Moskou | 26 | 9 | 3 | 14 | 33:52 | 21 |
10. | Dinamo Kiev | 26 | 7 | 6 | 13 | 32:50 | 20 |
11. | Krylja Sovetov Koejbysjev | 26 | 5 | 9 | 12 | 22:40 | 19 |
12. | Dinamo Minsk | 26 | 5 | 8 | 13 | 38:62 | 18 |
13. | Zenit Leningrad | 26 | 4 | 9 | 13 | 29:48 | 17 |
14. | Krylja Sovetov Moskou | 26 | 5 | 5 | 16 | 32:60 | 15 |
Kampioen | |
Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Topschutters
Speler | Goals | Club | |
---|---|---|---|
Sergej Solovjov | 25 | Dinamo Moskou | |
Vsevolod Bobrov | 23 | CDKA Moskou | |
Aleksandr Ponomarjov | 19 | Torpedo Moskou | |
Aleksandr Obotov | 16 | Lokomotiv Moskou | |
Ivan Konov | 15 | Spartak Moskou | |
Vladimir Djomin | 14 | CDKA Moskou | |
Grigori Fedotov | 13 | CDKA Moskou | |
Konstantin Beskov | 11 | Dinamo Moskou | |
Boris Tsjoetsjelov | 11 | Spartak Moskou | |
Gajoz Dzjedzjevala | 11 | Dinamo Tbilisi | |
Aleksej Grinin | 11 | CDKA Moskou | |
Boris Tsybin | 11 | Dinamo Leningrad |
Kampioen
Eerste Groep 1948 |
---|
CDKA MOSKOU Kampioen (3° titel) |
Externe link
- RSSSF