Vipers Kristiansand
Vipers Kristiansand | ||||
---|---|---|---|---|
Clubnaam | Vipers Kristiansand | |||
Plaats | Kristiansand | |||
Sport | Handbal | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 12 januari 1938 | |||
Structuur | ||||
Voorzitter | Terje Marcussen | |||
Trainer | Ole Gustav Gjekstad | |||
Competitie | REMA 1000-ligaen | |||
Infrastructuur | ||||
Sporthal | Aquarama Kristiansand | |||
Capaciteit | 2200 | |||
Media | ||||
Website | http://vipers.no/ | |||
| ||||
|
Vipers Kristiansand is een handbalclub uit Kristiansand, Noorwegen. Sinds de promotie in 2001 spelen ze in de REMA 1000-ligaen, de hoogste divisie in het land,
In 2018 werden ze voor het eerst kampioen en versloegen 18 keer op rij kampioenen van Larvik HK. [1] In dat jaar kwalificeerden ze zich ook voor het eerst in de geschiedenis van de club voor de 2018-19 Women's EHF Final 4 in Boedapest, waar ze de een historische bronzen medaille behaalden. [2]
Vervolgens wonnen ze in 2021, toen ze voor het eerst in de geschiedenis van de club de 2020-21 Women's EHF Final 4 in Boedapest.[3] Het jaar daarop slaagden ze opnieuw en werden ze het eerste Noorse team dat twee jaar op rij de Champions League won.
Prijzen
Noorse competitie :
- Goud: 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023
- Zilver: 2016/2017
- Brons: 2002/2003
Noorse beker :
- Goud: 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022/2023
- Zilver: 2010
EHF Champions League :
- Goud : 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023
- Brons : 2018/2019
EHF-beker :
- Finalist: 2017/2018
1. Sofie Börjesson · 6. Océane Sercien-Ugolin · 7. Martine Kårigstad Andersen · 8. Karine Emilie Dahlum · 9. Jamina Roberts · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Silje Waade · 12. Julie Stokkendal Poulsen · 13. Anna Vyakhireva · 14. Tuva Ulsaker Høve · 15. Tuva Pharo · 16. Katrine Lunde · 18. Mina Hesselberg · 20. Lysa Tchaptchet · 21. Paula Arcos · 22. Marta Tomac · 23. Lois Abbingh · 27. Sunniva Næs Andersen · 31. Ana Debelić · 33. Luisa Schulze · 37. Jana Knedlíková · Coach: Tomáš Hlavatý
1. Sofie Börjesson · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Océane Sercien-Ugolin · 7. Martine Kårigstad Andersen · 8. Karine Emilie Dahlum · 9. Jamina Roberts · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Silje Waade · 12. Julie Stokkendal Poulsen · 13. Anna Vyakhireva · 14. Tuva Ulsaker Høve · 16. Katrine Lunde · 18. Mina Hesselberg · 20. Lysa Tchaptchet · 21. Ragnhild Valle Dahl · 22. Marta Tomac · 24. Hanna Yttereng · 25. Nerea Pena · 27. Sunniva Næs Andersen · 31. Ana Debelić · 37. Jana Knedlíková · 51. Markéta Jeřábková · Coach: Ole Gustav Gjekstad
Kampioen Eliteserien – Winnaar Norgesmesterskapet – Winnaar EHF Champions League
1. Andrea Austmo Pedersen · 2. Karoline Olsen · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 8. Karine Emilie Dahlum · 9. Nora Mørk · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Silje Waade · 12. Evelina Eriksson · 13. Isabelle Gulldén · 14. Tuva Ulsaker Høve · 16. Katrine Lunde · 18. Mina Hesselberg · 20. Lysa Tchaptchet · 21. Ragnhild Valle Dahl · 22. Marta Tomac · 23. Zsuzsanna Tomori · 24. Hanna Yttereng · 25. Nerea Pena · 27. Sunniva Næs Andersen · 31. Ana Debelić · 37. Jana Knedlíková · 51. Markéta Jeřábková · 55. Heidi Løke · Coach: Ole Gustav Gjekstad
Resultaten: Kampioen Eliteserien – Winnaar Norgesmesterskapet – Winnaar EHF Champions League
1. Andrea Austmo Pedersen · 2. Karoline Olsen · 3. Emilie Hegh Arntzen · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Malin Aune · 7. Carolina Morais · 8. Karine Emilie Dahlum · 9. Nora Mørk · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Silje Waade · 12. Evelina Eriksson · 15. Linn Jørum Sulland · 16. Katrine Lunde · 19. June Andenæs · 20. Jeanett Kristiansen · 21. Ragnhild Valle Dahl · 22. Marta Tomac · 24. Hanna Yttereng · 25. Henny Reistad · 27. Sunniva Næs Andersen · 37. Jana Knedlíková · 55. Heidi Løke · Coach: Ole Gustav Gjekstad
Resultaten: Kampioen Eliteserien – Winnaar Norgesmesterskapet – Winnaar EHF Champions League
1. Andrea Austmo Pedersen · 2. Karoline Olsen · 3. Emilie Hegh Arntzen · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Malin Aune · 7. Carolina Morais · 8. Karine Emilie Dahlum · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Silje Waade · 12. Yang Yurou · 15. Linn Jørum Sulland · 16. Katrine Lunde · 19. June Andenæs · 21. Ragnhild Valle Dahl · 22. Marta Tomac · 23. Josefine Intelhus · 24. Hanna Yttereng · 25. Henny Reistad · 27. Sunniva Næs Andersen · 55. Heidi Løke · Coach: Ole Gustav Gjekstad
Resultaten: kampioen Eliteserien – winnaar Norgesmesterskapet – hoofdronde EHF Champions League
2. Karoline Olsen · 3. Emilie Hegh Arntzen · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Malin Aune · 7. Carolina Morais · 8. Karine Emilie Dahlum · 9. Mathilde Kristensen · 11. Silje Waade · 12. Eline Fagerheim · 15. Linn Jørum Sulland · 16. Katrine Lunde · 17. Pernille Wibe · 20. Jeanett Kristiansen · 22. Marta Tomac · 23. Josefine Intelhu · 24. Hanna Yttereng · 25. Henny Reistad · 27. Sunniva Næs Andersen · Coach: Ole Gustav Gjekstad
Resultaten: kampioen Eliteserien – winnaar Norgesmesterskapet – 3e plaats EHF Champions League
1. Sakura Hauge · 2. Karoline Olsen · 3. Emilie Hegh Arntzen · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Malin Aune · 7. Kari Brattset · 8. Kristin Nørstebø · 9. Mathilde Kristensen · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 13. Kristine Lunde-Borgersen · 14. Pernille Wang Skaug · 15. Linn Jørum Sulland · 16. Katrine Lunde · 20. Jeanett Kristiansen · 22. Marta Tomac · 24. Lina Jensen · 25. Mathilde Flo Hjetland · 26. Karine Emilie Dahlum · 27. Sunniva Amalie Næs Andersen · Coach: Kenneth Gabrielsen
Resultaten: kampioen Eliteserien – winnaar Norgesmesterskapet – groepsfase EHF Champions League – finale EHF Cup
1. Sakura Hauge · 2. Karoline Olsen · 3. Þórey Rósa Stefánsdóttir · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Sanne Bak Pedersen · 7. Kari Brattset · 8. Kristin Nørstebø · 9. Mathilde Kristensen · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Mona Bruskeland · 12. Annick Lipman · 14. Hanne Andve · 15. Linn Jørum Sulland · 16. Elisabeth Rosenvold · 17. Hanna Ulrika Olsson · 18. Martine Rønning · 19. Anne Charlotte Benestad Rosenvold · 20. Jeanett Kristiansen · 21. Camilla Holmøy Feenstra · 22. Marta Tomac · 24. Lina Jensen · Coach: Kenneth Gabrielsen
Resultaten: 2e plaats Eliteserien – 1/2 finale Norgesmesterskapet – kwalificatieronde 2 EHF Cup
1. Sakura Hauge · 2. Karoline Olsen · 3. Þórey Rósa Stefánsdóttir · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Sanne Bak Pedersen · 7. Jessy Kramer · 8. Susan Iren Hall · 9. Mathilde Kristensen · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Karin Weigelt · 12. Annick Lipman · 14. Hanne Andve · 15. Lynn Knippenborg · 16. Elisabeth Benestad Rosenvold · 17. Hanna Ulrika Olsson · 19. Anne Charlotte Benestad Rosenvold · 21. Martine Rønning · 22. Marta Tomac · Mona Bruskeland · Andrea Thorsland · Coach: Gunnar Pettersen
Resultaten: 4e plaats Eliteserien – 1/4 finale Norgesmesterskapet – 1/4 finale EHF Beker voor Bekerwinnaars
1. Sakura Hauge · 3. Þórey Rósa Stefánsdóttir · 4. Tonje Haugjord Refsnes · 6. Sanne Bak Pedersen · 7. Jessy Kramer · 8. Susan Iren Hall · 9. Mathilde Kristensen · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Karin Weigelt · 12. Annick Lipman · 13. Kristine Lunde-Borgersen · 14. Hanne Andve · 15. Lynn Knippenborg · 16. Elisabeth Benestad Rosenvold · 18. Siri Aaserud · 21. Martine Rønning · 22. Marta Tomac · 26. Annette Jensen · 81. Thea Emilie Berg · Mona Bruskeland · Katrine Høyland · Silje Jacobsen · Coach: Thomas Hørlyk
Resultaten: 6e plaats Eliteserien – 1/8 finale Norgesmesterskapet
1. Sara Nirvander · 2. Bettina Sonerud · 3. Þórey Rósa Stefánsdóttir · 4. Charris Rozemalen · 6. Sanne Bak Pedersen · 7. Jessy Kramer · 8. Susan Iren Hall · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Henriette Bakkerud · 12. Ida Gabrielsen · 13. Kristine Lunde-Borgersen · 14. Kristine Jensen · 15. Ida Maria Aa · 16. Silje Galdal · 18. Siri Aaserud · 19. Hanne Andve · 24. Louise Pedersen · 26. Annette Jensen · 81. Thea Emilie Berg · Coach: Thomas Hørlyk
Resultaten: 8e plaats Eliteserien – 1/4 finale Norgesmesterskapet
1. Sara Nirvander · 6. Sanne Bak Pedersen · 7. Christin Høgaas Daland · 8. Michelle Brandstrup · 9. Karianne Gjertsen Barøy · 10. Vilde Kaurin Jonassen · 11. Henriette Bakkerud · 12. Andrea Thorsland · 13. Kristine Lunde-Borgersen · 14. Kristine Jensen · 15. Ida Maria Aa · 18. Siri Aaserud · 21. Angie Geschke · 23. Maren Enerstvedt · 24. Louise Pedersen · 26. Annette Jensen · 81. Susann Iren Hall · Coach: Thomas Hørlyk
Resultaten: 6e plaats Eliteserien – 1/4 finale Norgesmesterskapet
1. Sara Nirvander · 2. Maria Louise Hansen · 3. Janne Kjelstrup Olsen · 4. Christina O'Sullivan · 6. Sanne Bak Pedersen · 7. Christin Høgaas Daland · 8. Michelle Brandstrup · 9. Siren Gundersen · 10. Ingunn Birkeland · 11. Birgit van Os · 12. Andrea Thorsland · 13. Kristine Lunde-Borgersen · 14. Kristine Jensen · 15. Ida Maria Aa · 16. Silje Galdal · 17. Randi Anette Egebakken · 8. Siri Aaserud · 19. Nina Thorsdahl · 22. Lindy M.K. Taraldsen · 23. Maren Enerstvedt · 24. Louise Pedersen · Coach: Thomas Hørlyk
Resultaten: 6e plaats Eliteserien – 1/8 finale Norgesmesterskapet
1. Katrine Høyland · 2. Maria Louise Hansen · 3. Janne Kjelstrup Olsen · 4. Veronica Kristiansen · 7. Christin Høgaas Daland · 8. Michelle Brandstrup · 9. Siren Gundersen · 10. Ingunn Birkeland · 11. Birgit van Os · 12. Hannah Maria Zimmergren · 13. Emma Jonsson · 14. Kristine Jensen · 15. Ida Maria Aa · 6. Silje Galdal · 17. Randi Anette Egebakken · 20. Ida Marie Wernersen · 22. Lindy M.K. Taraldsen · 24. Louise Pedersen · 55. Trine Fjelde Olsen · Charlotte Egebakken Kristiansen · Mai Marcussen · Janicke Ropstad · Marianne Holmesland · Kristine Lunde-Borgersen ·
Resultaten: 7e plaats Eliteserien – finale Norgesmesterskapet
1. Katrine Høyland · 2. Lindy M.K. Taraldsen · 3. Helene Jørgensen Vinknes · 4. Veronica Kristiansen · 6. Ranveig Odden · 7. Christin Høgaas Daland · 8. Michelle Brandstrup · 9. Charlotte Egebakken Kristiansen · 10. Ingunn Birkeland · 11. Susanne Fuglestad · 12. Hannah Maria Zimmergren · 13. Mai Marcussen · 14. Lisa Løkås · 15. Mia Haugrud · 16. Silje Galdal · 17. Ingrid Marie Mathisen · 18. Birgit van Os · 29. Janne Kjelstrup Olsen · 20. Ida Marie Wernersen · 21. Renata Kari Horvath · 22. Ida Marie Gabrielsen Lerøy · 41. Marianne Holmesland · 55. Trine Fjelde Olsen ·
Resultaten: 8e plaats Eliteserien
1. Katrine Høyland · 2. Lindy M.K. Taraldsen · 3. Helene Jørgensen Vinknes · 4. Birgit van Os · 6. Ranveig Odden · 7. Christin Høgaas Daland · 8. Eva Angelica Svantesson · 9. Siren Gundersen · 10. Ingunn Birkeland · 11. Susanne Fuglestad · 12. Marianne Holmesland · 13. Mai Marcussen · 14. Lisa Løkås · 15. Øygunn Hansen · 16. Linn Michel Jacobsen · 17. Ingrid Marie Mathisen · 19. Silje Grønning · 20. Ida Marie Wernersen · 55. Trine Fjelde Olsen ·
Resultaten: 7e plaats Eliteserien
1. Katrine Høyland · 2. Lindy M.K. Taraldsen · 3. Helene Jørgensen Vinknes · 4. Christin Høgaas Daland · 6. Kristine Brachel · 7. Janicke Ropstad · 8. Therese Islas Helgesson · 9. Lisa Løkås · 10. Siren Gundersen · 11. Susanne Fuglestad · 12. Marianne Holmesland · 13. Catrine Lie · 14. Ranveig Odden · 15. Ida Marie Aa · 16. Hege S. Gundersen · 17. Ingrid Marie Mathisen · 18. Inger Lise Torjussen · 19. Silje Grønning · 20. Mai Marcussen · 21. Linn Terese Ourom · 22. Nina Fevik · 23. Eva Angelica Svantesson · Coach: Arnfinn Haukom Olsen
Resultaten: 10e plaats Eliteserien
1. Katrine Høyland · 2. Ida Marcussen · 3. Helene Jørgensen Vinknes · 4. Christin Høgaas Daland · 5. Beate Bang Grimestad · 6. Kristine Brachel · 7. Janicke Ropstad · 8. Marianne F. Asbjørnsen · 9. Lisa Løkås · 10. Ingunn Birkeland · 11. Susanne Fuglestad · 12. Marianne Holmesland · 13. Hanne Kristin Vedum · 14. Kristine Westerby · 15. Catrine Lie · 16. Hege S. Gundersen · 17. Ranveig Odden · 18. Lindy M. K. Taraldsen · 19. Siren Gundersen · 20. Nina Fevik · 21. Inger Lise Torjussen · 44. Hilde Kvifte · 66. Bodil Flo Berge · Coach: Arnfinn Haukom Olsen
Resultaten: 9e plaats Eliteserien
1. Katrine Høyland · 2. Janne Brox · 3. Helene Jørgensen Vinknes · 4. Christin Høgaas Daland · 5. Beate Bang Grimestad · 6. Bodil Flo Berge · 7. Janicke Ropstad · 8. Marianne F. Asbjørnsen · 9. Ragnhild Aaland · 10. Ingunn Birkeland · 11. Susanne Fuglestad · 12. Marianne Holmesland · 13. Kathrine Jørgensen Vinknes · 14. Ida Marcussen · 15. Linn Terese Ourom · 16. Hege S. Gundersen · 17. Susanne Moe · 20. Lisa Løkås · 22. Åse Finsådal · Eva Angelica Svantesson · Maylinn Moberg · Coach: Lars Sigurd Gitmark
Resultaten: 7e plaats Eliteserien – 1/8 finale EHF Cup
1. Katrine Lunde · 2. Janne Brox · 3. Elise Alsand · 4. Hilde Kvifte · 5. Beate Bang Grimestad · 6. Bodil Flo Berge · 7. Janicke Ropstad · 8. Marianne Fardal Asbjørnsen · 10. Ingunn Birkeland · 11. Susanne Fuglestad · 12. Marianne Holmesland · 13. Kristine Lunde · 14. Benedikte Bjørke Sørensen · 15. Lisa Løkås · 16. Hege Solås Gundersen · 17. Angelica Svantesson · 18. Kathrine Jørgensen Vinknes · 19. Helene Jørgensen Vinknes · 20. Line Frustøl · Coach: Lars Sigurd Gitmark
Resultaten: 4e plaats Eliteserien – 1/2 finale EHF Cup
Elise Alsand · Marianne Fardal Asbjørnsen · Bodil Flo Berge · Hilde Kvifte · Katrine Lunde · Kristine Lunde · Janicke Ropstad · Coach: Lars Sigurd Gitmark
Resultaten: 3e plaats Eliteserien
Elise Alsand · Marianne Fardal Asbjørnsen · Bodil Flo Berge · Katrine Lunde · Kristine Lunde · Janicke Ropstad · Coach: Odd Ivar Hjetland
Resultaten: 8e plaats Eliteserien
Dana Filipkovska · Katrine Lunde · Kristine Lunde · Coach: Odd Ivar Hjetland
Resultaten: 2e plaats 1. divisjon
Dana Filipkovska · Katrine Lunde · Kristine Lunde · Gerd Elin Albert · Coach: Rade Koruga
Resultaten: 5e plaats 1. divisjon
Therese Fuglestad · Katrine Lunde · Kristine Lunde · Gerd Elin Albert · Coach: Rade Koruga
Resultaten: 6e plaats 1. divisjon
Therese Fuglestad · Katrine Lunde · Kristine Lunde · Gerd Elin Albert · Coach: Rade Koruga
Resultaten: 2e plaats 2. divisjon
Dit artikel of een eerdere versie ervan is een (gedeeltelijke) vertaling van het artikel Vipers Kristiansand op de Engelstalige Wikipedia, dat onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen valt. Zie de bewerkingsgeschiedenis aldaar.