Wereldkampioenschap halve marathon 2004
Het wereldkampioenschap halve marathon 2004 vond plaats op 4 oktober 2004. Het was de twaalfde keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. De wedstrijd vond plaats in de Indiase stad New Delhi.
In totaal namen 152 atleten (waarvan 91 mannen en 61 vrouwen) uit 55 landen deel. Voor zowel de mannen als de vrouwen werd naast een individueel klassement ook een teamklassement samengesteld. De klassering van een land werd berekend aan de hand van de totaaltijd van de drie snelste lopers van dit land.
Afkortingen
- PB = Persoonlijk record
- SB = Beste seizoensprestatie
- NR = Nationaal record
Uitslagen
Mannen
Individueel
Rang | Atleet | Land | Tijd | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1 | Paul Kirui | KEN | 1:02.15 | |
2 | Fabiano Joseph | TAN | 1:02.31 | |
3 | Ahmad Abdullah | QAT | 1:02.36 | NR |
4 | John Cheruiyot Korir | KEN | 1:02.38 | |
5 | Solomon Tsige | ETH | 1:02.42 | |
6 | Alene Emere | ETH | 1:02.52 | |
7 | Wilson Busienei | UGA | 1:02.55 | PB |
8 | Wilson Kiprotich Kebenei | KEN | 1:03.02 | |
9 | Berhanu Addane | ETH | 1:03.03 | |
10 | Abebe Dinkesa | ETH | 1:04.06 | |
11 | Yonas Kifle | ERI | 1:04.19 | |
12 | Ayele Setegne | ISR | 1:04.41 | |
13 | Martin Toroitich | UGA | 1:04.48 | SB |
14 | Yukinobu Nakazaki | JPN | 1:04.48 | |
15 | Samson Kiflemariam | ERI | 1:05.00 | PB |
16 | Yoshinori Oda | JPN | 1:05.03 | |
17 | Terumasa Okamura | JPN | 1:05.19 | |
18 | Justin Young | USA | 1:05.33 | |
19 | Aziz Driouche | MAR | 1:05.41 | |
20 | Lewis Masunda | ZIM | 1:05.42 | |
21 | Tesfayohannes Mesfen | ERI | 1:05.45 | |
22 | Fernando Rey | ESP | 1:05.51 | |
23 | Moulay Ali Ouadih | FRA | 1:05.59 | |
24 | Larbi Zéroual | FRA | 1:06.01 | |
25 | Yevgeniy Rybakov | RUS | 1:06.02 | |
26 | Gabalebe Moloko | BOT | 1:06.04 | |
27 | Joseph Nsubuga | UGA | 1:06.05 | SB |
28 | Stephen Rogart | TAN | 1:06.11 | |
29 | Masatoshi Ibata | JPN | 1:06.25 | |
30 | Jumah Al-Noor | QAT | 1:06.42 | |
31 | Jeroen van Damme | NED | 1:06.52 | |
32 | Víctor Morente | ESP | 1:06.56 | |
33 | Leonid Shvetsov | RUS | 1:06.58 | |
34 | Rachid El-Ghanmouni | MAR | 1:07.01 | |
35 | Aleksandr Vasilyev | RUS | 1:07.05 | |
36 | Eliphas Maiyo | UGA | 1:07.12 | |
37 | Mohamed Serbouti | FRA | 1:07.24 | |
38 | Magnus Michelsson | AUS | 1:07.41 | |
39 | Yared Asmerom | ERI | 1:07.48 | |
40 | Hakim Bagy | FRA | 1:07.49 | |
41 | Carlos Jaramillo | CHI | 1:07.51 | |
42 | Nandana Ratnayake | SRI | 1:08.00 | |
43 | Foaad Abubaker | QAT | 1:08.13 | |
44 | Ajith Bandara | SRI | 1:08.25 | |
45 | Oliver Dietz | GER | 1:08.29 | |
46 | James Kibet | UGA | 1:08.36 | |
47 | Josh Cox | USA | 1:08.38 | |
48 | Teddy Mitchell | USA | 1:08.39 | PB |
49 | Nick Cordes | USA | 1:08.43 | |
50 | Kabo Gabaseme | BOT | 1:09.00 | |
51 | Menon Ramsamy | MRI | 1:09.05 | |
52 | Dhako Naftali | TAN | 1:09.11 | |
53 | Mikhail Khobotov | RUS | 1:09.23 | |
54 | Georgi Andrejev | RUS | 1:09.37 | |
55 | Kaelo Mosalagae | BOT | 1:10.10 | PB |
56 | Sin Jung-Hoon | KOR | 1:10.12 | |
57 | Stephen Drew | CAN | 1:10.13 | |
58 | Kevin Collins | USA | 1:10.32 | |
59 | Ram Bahadur Subha | IND | 1:10.33 | |
60 | Slavko Petrović | CRO | 1:10.47 | |
61 | Simon Labiche | SEY | 1:10.52 | |
62 | Tsotang Maine | LES | 1:11.08 | |
63 | Sipho Dlamini | SWZ | 1:11.31 | |
64 | Suliman Al-Ghodran | JOR | 1:11.41 | |
65 | Muresh Kumar Yadav | IND | 1:11.53 | |
66 | Ajith Singh | IND | 1:12.05 | |
67 | Andrey Chigidinov | KAZ | 1:12.07 | |
68 | José Alejandro Semprún | VEN | 1:12.12 | |
69 | Raj Kumar | IND | 1:12.12 | |
70 | Yousef Al-Hadhrami | OMA | 1:12.24 | |
71 | Uttam Khatri | NEP | 1:12.29 | |
72 | Mohan Chandr Kapri | IND | 1:12.49 | |
73 | Rene Herrera | PHI | 1:15.06 | |
74 | Arjun Prasad Dhakal | NEP | 1:16.16 | |
75 | Marcel Tschopp | LIE | 1:16.45 | |
76 | Amnuay Tongmit | THA | 1:17.29 | |
77 | Mihail Faiskanov | KGZ | 1:18.37 | |
78 | Pema Tshewang | BHU | 1:18.45 | PB |
79 | Hem Bunting | CAM | 1:19.40 | NR |
80 | Wong Wang Keung | HKG | 1:19.42 | |
81 | Steve Osadiuk | CAN | 1:21.26 | |
82 | Nara Bahadur Khatri | NEP | 1:22.32 | |
83 | Yac Aboub Abu Turkey | PLE | 1:22.59 | |
84 | Hussein Riyaz | MDV | 1:25.19 | |
— | Franck de Almeida | BRA | DNF | |
— | Ieong Chio Wa | MAC | DNF | |
— | Abdelhadi Habassa | MAR | DNF | |
— | Ridouane Harroufi | MAR | DNF | |
— | Javier Cortés | ESP | DNF | |
— | Mohamed Msenduki Ikoki | TAN | DNF | |
— | Kemal Tuvakuliyev | TKM | DNF | |
— | Wai Kin Lok | MAC | DNS | |
— | Nurridin Irmatov | TJK | DNS | |
— | Abdul Aziz Ali Ahmed | YEM | DNS |
Team
rang | team | deelnemers |
---|---|---|
1 | Kenia | Paul Kiprop Kirui (1e) John Cheruiyot Korir (4e) Wilson Kebenei (8e) |
2 | Ethiopië | Solomon Tsige (5e) Alene Emere Reta (6e) Berhanu Addane (9e) |
3 | Oeganda | Wilson Busienei (7e) Martin Toroitich (13e) Joseph Nsubuga (27e) |
5 | Eritrea | Yonas Kifle (11e) Samson Kiflemariam (15e) Tesfayohannes Mesfin (21e) |
4 | Japan | Yukinobu Nakazaki (14e) Yoshinori Oda (16e) Terumasa Okamura (17e) |
Vrouwen
Individueel
Rang | Atlete | Land | Tijd | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1 | Sun Yingjie | CHN | 1:08.40 | NR |
2 | Lydia Cheromei | KEN | 1:09.00 | PB |
3 | Constantina Diţă-Tomescu | ROU | 1:09.07 | |
4 | Sonia O'Sullivan | IRL | 1:10.33 | |
5 | Yuki Saito | JPN | 1:11.05 | |
6 | Eyerusalem Kuma | ETH | 1:11.07 | |
7 | Irina Timofejeva | RUS | 1:11.17 | |
8 | Bezunesh Bekele | ETH | 1:11.23 | |
9 | Alina Ivanova | RUS | 1:12.17 | |
10 | Mihaela Botezan | ROU | 1:12.36 | |
11 | Gloria Marconi | ITA | 1:12.42 | |
12 | Zhou Chunxiu | CHN | 1:12.52 | |
13 | Kei Terada | JPN | 1:13.07 | |
14 | Rita Jeptoo | KEN | 1:13.08 | |
15 | Teyba Erkesso | ETH | 1:13.30 | |
16 | Zekiros Adanech | ETH | 1:13.50 | PB |
17 | Živilė Balčiūnaitė | LTU | 1:13.53 | |
18 | Luminița Talpoș | ROU | 1:14.25 | |
19 | Isabel Eizmendi | ESP | 1:14.37 | |
20 | Keiko Isogai | JPN | 1:14.39 | |
21 | Yelena Burykina | RUS | 1:14.47 | |
22 | Irina Safarova | RUS | 1:14.52 | |
23 | Patrizia Tisi | ITA | 1:14.58 | |
24 | Fatiha Klilech-Fauvel | FRA | 1:15.05 | |
25 | Aurica Buia | ROU | 1:15.10 | |
26 | Christelle Daunay | FRA | 1:15.28 | |
27 | María Luisa Lárraga | ESP | 1:15.41 | |
28 | Petra Kamínková/Drajzajtlová | CZE | 1:15.46 | |
29 | Yamna Oubouhou | FRA | 1:15.53 | |
30 | Ivana Iozzia | ITA | 1:15.59 | |
31 | Fumi Murata | JPN | 1:16.32 | |
32 | Kenza Wahbi | MAR | 1:16.41 | |
33 | Emily Nay | USA | 1:17.09 | |
34 | Vincenza Sicari | ITA | 1:17.30 | |
35 | Kimberly Fitchen-Young | USA | 1:17.40 | |
36 | Melissa White | USA | 1:18.42 | |
37 | Elena Fetizon | FRA | 1:19.13 | |
38 | Heather Tanner | USA | 1:19.48 | |
39 | Adriana da Silva | BRA | 1:19.49 | |
40 | Maria Zambrano | CAN | 1:21.41 | |
41 | Irmalyn Falcón | PUR | 1:21.58 | |
42 | Sujeewa Jayasena | SRI | 1:22.07 | |
43 | Anastasiya Padalinskaya | BLR | 1:22.44 | |
44 | Marina Gurbina | KAZ | 1:22.52 | |
45 | Geeta Rani | IND | 1:22.59 | PB |
46 | Sarita Marbade | IND | 1:23.23 | PB |
47 | Purshot Laima Devi | IND | 1:24.38 | |
48 | Pushpa Devi | IND | 1:24.44 | |
49 | Saiphon Piawong | THA | 1:25.20 | NR |
50 | Ida Kiyindou | CGO | 1:25.42 | |
51 | Matirinta Mota | LES | 1:28.44 | |
52 | Sarbjett Kaur | IND | 1:28.48 | |
53 | Vivian Tang | SGP | 1:29.22 | |
54 | Rashida Sarbasova | KAZ | 1:30.20 | |
55 | Olesia Orlova | KGZ | 1:36.56 | |
56 | Nirmala Bharati | NEP | 1:44.30 | |
57 | Zulaikha Ali | MDV | 1:44.39 | |
58 | Marina Tutynina | TKM | 1:44.52 | |
— | Tenzin Yangdon | BHU | DNF | |
— | Emily Kimuria | KEN | DNF | |
— | Hafida Izem | MAR | DNF |
Team
rang | team | deelnemers |
---|---|---|
1 | Ethiopië | Eyerusalem Kuma (6e) Bezunesh Bekele (8e) Teyba Erkesso (15e) |
2 | Roemenië | Constantina Tomescu (3e) Mihaela Botezan (10e) Luminiţa Talpoş (18e) |
3 | Rusland | Irina Timofejeva (7e) Alina Ivanova (9e) Yelena Burykina (21e) |
4 | Japan | Yuki Saito (5e) Kei Terada (13e) Keiko Isogai (20e) |
5 | Italië | Gloria Marconi (11e) Patrizia Tisi (23e) Ivana Iozzia (30e) |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Officiële website
- (en) IAAF / CAIXA Half Marathon World Championships Fact & Figures
- Uitslagen mannen
- Uitslagen vrouwen