Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 5000 meter menn
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
5000 meter for menn ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 ble arrangert 26. juni i Kings Park Stadium.[1]
Resultater
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
01 | Douglas Kipserem | Kenya | 13:13,35 | |
02 | Elroy Gelant | Sør-Afrika | 13:15,13 | |
03 | Mangata Kimai Ndiwa | Kenya | 13:16,85 | |
04 4 | Getaneh Molla | Etiopia | 13:17,84 | |
05 5 | Peter Lagat | Kenya | 13:18,78 | |
06 6 | Namakwe Nkhasi | Lesotho | 13:21,68 | NR |
07 7 | Thierry Ndikumwenayo | Burundi | 13:26,24 | |
08 8 | Jean Marie Niyomukiza | Burundi | 13:31,91 | |
09 9 | Phillip Kipyeko | Uganda | 13:32,77 | |
10 | Dejene Debla | Etiopia | 13:33,06 | |
11 | Abdallah Mande Kibet | Uganda | 13:34,52 | |
12 | Onesphore Nzikwikunda | Burundi | 13:34,54 | |
13 | Teklit Teweldebrhan | Eritrea | 13:36,00 | |
14 | Sesebo Matlapeng | Botswana | 13:43,57 | |
15 | David Kulang | Sør-Sudan | 13:54,69 | NR |
16 | Khalid Hamed | Sudan | 14:20,24 | |
17 | John Atem | Sør-Sudan | 14:20,40 | |
18 | Bakatukonka Emanuel | Den demokratiske republikken Kongo | 14:41,52 | |
19 | Tendai Zimuto | Zimbabwe | 14:51,80 | |
20 | Yach Wol | Sør-Sudan | 14:52,73 | |
21 | Carnisious Wenjere | Zimbabwe | 16:12,55 | |
22 | Stephanus Kaudinge | Namibia | 99:99,99 DNS | |
22 | Jauodo Jauodo | Mosambik | 99:99,99 DNS | |
22 | Daud Mohamed Abubakar | Somalia | 99:99,99 DNS | |
22 | Selemon Barega | Etiopia | 99:99,99 DNS | |
22 | Mohamed Bante | Sudan | 99:99,99 DNS | |
22 | Mohamed Firsa Enyem | Sudan | 99:99,99 DNS | |
22 | Melusi Sihlongonyane | Swaziland | 99:99,99 DNS |
Referanser
- ^ «Resultater». Arkivert fra originalen 26. oktober 2016. Besøkt 24. juli 2016.