EM i luftvåpen 2017
EM i luftvåpen 2017 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skytesport | ||
Arrangør | European Shooting Confederation | ||
Vertsby | Maribor | ||
Vertsland | Slovenia | ||
Arena(er) | Maribor | ||
Dato | 6. - 12. mars 2017 | ||
Utgavenummer | 47 |
EM i luftvåpen 2017 ble arrangert i Maribor i Slovenia fra 6. til 12. mars 2017. Det ble konkurrert i pistol, rifle og viltmål – alle på 10 meter.
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pistol | Christian Reitz Tyskland | 241.6 WR ER | Damir Mikec Serbia | 241.4 | İsmail Keleş Tyrkia | 220.7 |
Pistol lag | Russland Nikolai Kilin Vladimir Gontcharov Artem Chernousov | 1734 | Ukraina Pavlo Korostylov Viktor Bankin Oleh Omelchuk | 1728 | Serbia Damir Mikec Dusko Petrov Dimitrije Grgić | 1727 |
Rifle | Vladimir Maslennikov Russland | 250.5 | Oleh Tsarkov Ukraina | 247.7 | Alexis Raynaud Frankrike | 225.5 |
Rifle lag | Russland Vladimir Maslennikov Sergey Kamenskiy Evgeny Panchenko | 1878.5 | Serbia Milutin Stefanovic Milenko Sebic Stevan Pletikosic | 1869.2 | Tyskland Maximilian Dallinger Robin Zissel Dennis Welsch | 1868.5 |
Viltmål | Lukasz Czapla Polen | Vladislav Shchepotkin Russland | Vladislav Prianishnikov Russland | |||
Viltmål lag | Russland Vladislav Shchepotkin Vladislav Prianishnikov Maxim Stepanov | 1739 WR ER | Sverige Jesper Nyberg Emil Martinsson Niklas Bergström | 1711 | Finland Tomi-Pekka Heikkila Krister Holmberg Heikki Lahdekorpi | 1704 |
Viltmål mixed | Vladislav Shchepotkin Russland | 386+19+17 | Maxim Stepanov Russland | 386+19+16 | Emil Martinsson Sverige | 384 |
Viltmål mixed lag | Vladislav Shchepotkin Maxim Stepanov Vladislav Prianishnikov | 1153 | Emil Martinsson Jesper Nyberg Niklas Bergström | 1133 (27x) | Tomi-Pekka Heikkila Krister Holmberg Heikki Lahdekorpi | 1133 (20x) |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pistol | Snježana Pejčić Kroatia | 249.1 ER | Stine Nielsen Danmark | 247.8 | Daria Vdovina Russland | 224.1 |
Pistol lag | Russland Anastasiia Galashina Yulia Karimova Daria Vdovina | 1251.5 | Kroatia Snježana Pejčić Valentina Gustin Marta Zeljkovic | 1245.3 | Tsjekkia Nikola Mazurová Aneta Brabcova Gabriela Vognarova | 1244.2 |
Rifle | Snježana Pejčić Kroatia | 249.1 ER | Stine Nielsen Danmark | 247.8 | Daria Vdovina Russland | 224.1 |
Rifle lag | Russland Anastasiia Galashina Yulia Karimova Daria Vdovina | 1251.5 | Kroatia Snježana Pejčić Valentina Gustin Marta Zeljkovic | 1245.3 | Tsjekkia Nikola Mazurová Aneta Brabcova Gabriela Vognarova | 1244.2 |
Viltmål | Galina Avramenko Ukraina | Lilit Mkrtchyan Armenia | Julia Eydenzon Russland | |||
Viltmål lag | Russland Olga Stepanova Julia Eydenzon Irina Izmalkova | 1112 | Ukraina Galina Avramenko Viktoriya Rybovalova Liudmyla Vasylyuk | 1107 | Ungarn Gabriella Kortvelyessy Edit Mathe Hajnalka Adam | 998 |
Viltmål mixed | Galina Avramenko Ukraina | 373 | Olga Stepanova Russland | 371 | Irina Izmalkova Russland | 370 |
Viltmål mixed lag | Russland Olga Stepanova Irina Izmalkova Julia Eydenzon | 1110 | Ukraina Galina Avramenko Viktoriya Rybovalova Liudmyla Vasylyuk | 1102 | Ungarn Edit Mathe Hajnalka Adam Gabriella Kortvelyessy | 1008 |
Mixed
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Pistol | Serbia Zorana Arunović Damir Mikec | Russland Vitalina Batsarashkina Vladimir Gontcharov | Aserbajdsjan Ruslan Lunev Nigar Nasirova |
Rifle | Serbia Andrea Arsovic Milutin Stefanovic | Russland Vladimir Maslennikov Daria Vdovina | Tyskland Selina Gschwandtner Maximilian Dallinger |
Norges tropp
Pistol senior
- Pål Hembre, Bærum PK
Rifle senior
- Malin Westerheim, Krapfoss SSL
- Karoline Hansen, Storfjorden SSL
- Andrea Wick, Kisen MSL
- Øyvind Solbrekken Flatla, Kisen MSL
- Ole Magnus Bakken, Stange SS
- Are Hansen, Krapfoss SSL
Viltmål senior
- Tommy Andre Sørlie, Høland JSK
Pistol junior
- Ann Helen Aune, Mysen PL
Rifle junior
- Regine Nesheim, Elverum RK
- Jenny Stene, Kisen MSL
- Tonje Engevik, Kisen MSL
- Benjamin Tingsrud Karlsen, Kisen MSL
- Vegard Sveen Nordhagen, Elverum RK
- Henrik Larsen, Krapfoss SSL
Viltmål junior
- Espen Teppdalen Nordsveen, Oslo SS
Referanser
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
Mal:EM i luftvåpen
Autoritetsdata