Fekting under Sommer-OL 2020
Fekting under Sommer-OL 2020 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Fekting | ||
Vertsby | Tokyo | ||
Vertsland | Japan | ||
Arena(er) | Makuhari Messe | ||
Dato | 24. juli - 1. august 2021 |
Fekting under Sommer-OL 2020 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Kårde | menn | kvinner |
Kårde lag | menn | kvinner |
Florett | menn | kvinner |
Florett lag | menn | kvinner |
Sabel | menn | kvinner |
Sabel lag | menn | kvinner |
|
Fekting under Sommer-OL 2020 fant sted mellom 24. juli og 1. august 2021 på Makuhari Messe i Tokyo. Det ble konkurrert i tolv øvelser: florett, sabel og kårde for menn og kvinner både individuelt og for lag.[1]
Kalender
P | Innledende runder | QF | Kvartfinaler | SF | Semifinaler | F | Finaler |
Dato | Jul 24 | Juli 25 | Juli 26 | Juli 27 | Juli 28 | Juli 29 | Juli 30 | Juli 31 | Aug 1 | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Øvelse | M | E | M | E | M | M | E | M | E | M | E | M | E | M | E | M | ||||||||||||||||||||
Kårde menn | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kårde lag menn | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Florett menn | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Florett lag menn | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sabel menn | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sabel lag menn | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kårde kvinner | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kårde lag kvinner | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Florett kvinner | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Florett lag kvinner | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sabel kvinner | P | QF | SF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sabel lag kvinner | P | QF | SF | F |
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Kårde individuelt detaljer | Romain Cannone Frankrike | Gergely Siklósi Ungarn | Ihor Reizlin Ukraina |
Kårde lag detaljer | Japan (JPN) Koki Kano Kazuyasu Minobe Masaru Yamada Satoru Uyama | Russiske utøvere (ROC) Sergey Bida Sergey Khodos Pavel Sukhov Nikita Glazkov | Sør-Korea (KOR) Park Sang-young Ma Se-geon Song Jae-ho Kweon Young-jun |
Florett individuelt detaljer | Cheung Ka-long Hongkong | Daniele Garozzo Italia | Alexander Choupenitch Tsjekkia |
Florett lag detaljer | Frankrike (FRA) Enzo Lefort Erwann Le Péchoux Julien Mertine Maxime Pauty | Russiske utøvere (ROC) Anton Borodachev Kirill Borodachev Vladislav Mylnikov Timur Safin | USA (USA) Race Imboden Nick Itkin Alexander Massialas Gerek Meinhardt |
Sabel individuelt detaljer | Áron Szilágyi Ungarn | Luigi Samele Italia | Kim Jung-hwan Sør-Korea |
Sabel lag detaljer | Sør-Korea Oh Sang-uk Kim Jun-ho Kim Jung-hwan Gu Bon-gil | Italia Luca Curatoli Luigi Samele Enrico Berrè Aldo Montano | Ungarn Áron Szilágyi András Szatmári Tamás Decsi Csanád Gémesi |
Kvinner
Medaljetabell
* Vertsnasjon ( Japan)
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russiske utøvere | 3 | 4 | 1 | 8 |
2 | Frankrike | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Sør-Korea | 1 | 1 | 3 | 5 |
4 | Ungarn | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Estland | 1 | 0 | 1 | 2 |
USA | 1 | 0 | 1 | 2 | |
7 | Hongkong | 1 | 0 | 0 | 1 |
Japan* | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Kina | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Italia | 0 | 3 | 2 | 5 |
11 | Romania | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Tsjekkia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt (13 land) | 12 | 12 | 12 | 36 |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside