Junior-VM i alpint 1989
Det 8. junior-VM i alpint ble arrangert 5. til 8. april 1989 i Aleyska i den amerikanske delstaten Alaska.
Herrer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Canada | Ed Podivinsky | 1.28,93 min |
2 | Sveits | Daniel Brunner | 1.29,04 min |
3 | CHI | Paulo Oppliger | 1.29,07 min |
4 | USA | Jeremy Nobis | 1.29,16 min |
5 | USA | Tommy Moe | 1.29,36 min |
6 | Italia | Franco Colturi | 1.29,38 min |
Dato: 5. april
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | USA | Tommy Moe | 1.17,59 min |
2 | Italia | Alex Mair | 1.18,41 min |
3 | Jugoslavia | Matej Jovan | 1.18,85 min |
4 | USA | Matthew Grosjean | 1.18,92 min |
5 | Italia | Alberto Senigagliesi | 1.18,96 min |
6 | Sveits | Patric Elvedi | 1.19,09 min |
Dato: 6. april
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | USA | Jeremy Nobis | 2.17,20 min |
2 | Sverige | Peter Olsson | 2.17,63 min |
3 | Italia | Sergio Bergamelli | 2.18,35 min |
4 | USA | Matthew Grosjean | 2.18,47 min |
5 | Norge | Kjetil André Aamodt | 2.19,31 min |
6 | Italia | Patrick Holzer | 2.19,65 min |
Dato: 7. april
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Italia | Sergio Bergamelli | 1.39,32 min |
2 | Jugoslavia | Gregor Grilc | 1.40,09 min |
3 | Italia | Alberto Senigagliesi | 1.40,20 min |
4 | Italia | Daniele Chiocchetti | 1.40,58 min |
5 | Japan | Kiminobu Kimura | 1.41,55 min |
6 | Frankrike | Max Ancenay | 1.41,61 min |
Dato: 8. april
Kombinasjon
Resultater mangler.
Damer
Utfor
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Sabine Ginther | 1.31,91 min |
2 | Østerrike | Monika Kogler | 1.32,44 min |
3 | Østerrike | Anja Haas | 1.32,61 min |
4 | Tyskland | Edda Mutter | 1.32,80 min |
5 | Italia | Barbara Merlin | 1.33,16 min |
6 | Sovjetunionen | Warwara Zelenskaja | 1.33,25 min |
Dato: 5. april
Super-G
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Østerrike | Sabine Ginther | 1.20,69 min |
2 | Tyskland | Katja Seizinger | 1.21,35 min |
3 | USA | Julie M.J. Parisien | 1.21,81 min |
4 | Østerrike | Manuela Lieb | 1.21,85 min |
5 | Frankrike | Sandrine Girard Berthet | 1.22,18 min |
6 | Tyskland | Carola Spatschil | 1.22,19 min |
Dato: 6. april
Storslalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | USA | Kimberly Schmidinger | 2.09,19 min |
2 | USA | Krista Schmidinger | 2.09,69 min |
3 | Tyskland | Katja Seizinger | 2.09,96 min |
4 | Østerrike | Manuela Lieb | 2.10,08 min |
5 | Østerrike | Sabine Ginther | 2.10,37 min |
6 | Østerrike | Christina Riegel | 2.10,41 min |
Dato: 8. april
Slalåm
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sveits | Gabriela Zingre-Graf | 1.41,48 min |
2 | USA | Gibson La Fountaine | 1.42,25 min |
3 | Østerrike | Manuela Lieb | 1.42,89 min |
4 | Sveits | Florence Reymond | 1.43,13 min |
5 | USA | Tanis Hunt | 1.43,14 min |
6 | Østerrike | Anja Haas | 1.43,51 min |
Dato: 7. april
Kombinasjon
Resultater mangler.
Medaljeoversikt
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 6 | |
2 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
3 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
4 | 1 | 1 | - | 2 | |
5 | 1 | - | - | 1 | |
6 | - | 1 | 1 | 2 | |
- | 1 | 1 | 2 | ||
8 | - | 1 | - | 1 | |
9 | - | - | 1 | 1 |
Kilder
- Resultater www.fis-ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata