Padling under Sommer-OL 2016 – K-2 500 meter kvinner
Padling under Sommer-OL 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner | ||
Sprint | ||||
C-1 200 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 200 m | menn | kvinner | ||
K-1 500 m | kvinner | |||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 200 m | menn | |||
K-2 500 m | kvinner | |||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn |
K-2 500 meter for kvinner i padling under Sommer-OL 2016 fant sted fra 10. til 21. august 2016 på Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro.
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Gabriella Szabó Danuta Kozák | Ungarn | 1:41.092 | FA |
2 | Karolina Naja Beata Mikołajczyk | Polen | 1:41.766 | SF |
3 | Anastasiia Todorova Inna Hryshchun | Ukraina | 1:43.967 | SF |
4 | Nadzeya Liapeshka Maryna Litvinchuk | Belarus | 1:44.835 | SF |
5 | Elena Aniushina Kira Stepanova | Russland | 1:45.906 | SF |
6 | Genevieve Orton Kathleen Fraser | Canada | 1:46.148 | SF |
7 | Alyssa Bull Alyce Burnett | Australia | 1:46.933 | SF |
8 | Lani Belcher Angela Hannah | Storbritannia | 1:53.948 | SF |
Heat 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Franziska Weber Tina Dietze | Tyskland | 1:42.184 | FA |
2 | Wenjun Ren Qing Ma | Kina | 1:44.491 | SF |
3 | Natalya Sergeyeva Irina Podoinikova | Kasakhstan | 1:45.369 | SF |
4 | Amalie Thomsen Ida Villumsen | Danmark | 1:46.246 | SF |
5 | Nikolina Moldovan Milica Starovic | Serbia | 1:46.410 | SF |
6 | Yvonne Schuring Ana-Roxana Lehaci | Østerrike | 1:46.429 | SF |
7 | Karin Johansson Sofia Paldanius | Sverige | 1:46.456 | SF |
Semifinaler
Semifinale 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Nadzeya Liapeshka Maryna Litvinchuk | Belarus | 1:42.285 | FA |
2 | Anastasiia Todorova Inna Hryshchun | Ukraina | 1:43.363 | FA |
3 | Alyssa Bull Alyce Burnett | Australia | 1:44.290 | FA |
4 | Yvonne Schuring Ana-Roxana Lehaci | Østerrike | 1:44.462 | FB |
5 | Wenjun Ren Qing Ma | Kina | 1:44.780 | FB |
6 | Nikolina Moldovan Milica Starovic | Serbia | 1:46.008 | FB |
Semifinale 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Karolina Naja Beata Mikołajczyk | Polen | 1:41.684 | FA |
2 | Elena Aniushina Kira Stepanova | Russland | 1:42.439 | FA |
3 | Natalya Sergeyeva Irina Podoinikova | Kasakhstan | 1:43.577 | FA |
4 | Karin Johansson Sofia Paldanius | Sverige | 1:44.090 | FB |
5 | Genevieve Orton Kathleen Fraser | Canada | 1:45.351 | FB |
6 | Amalie Thomsen Ida Villumsen | Danmark | 1:47.476 | FB |
7 | Lani Belcher Angela Hannah | Storbritannia | 1:49.285 | FB |
Finaler
Finale B
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
1 | Karin Johansson Sofia Paldanius | Sverige | 1:47.207 |
2 | Nikolina Moldovan Milica Starovic | Serbia | 1:48.146 |
3 | Yvonne Schuring Ana-Roxana Lehaci | Østerrike | 1:48.834 |
4 | Amalie Thomsen Ida Villumsen | Danmark | 1:48.846 |
5 | Genevieve Orton Kathleen Fraser | Canada | 1:49.389 |
6 | Wenjun Ren Qing Ma | Kina | 1:51.582 |
7 | Lani Belcher Angela Hannah | Storbritannia | 1:54.193 |
Finale A
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gabriella Szabó Danuta Kozák | Ungarn | 1:43.687 |
02 | Franziska Weber Tina Dietze | Tyskland | 1:43.738 |
03 | Karolina Naja Beata Mikołajczyk | Polen | 1:45.207 |
4 | Anastasiia Todorova Inna Hryshchun | Ukraina | 1:45.868 |
5 | Elena Aniushina Kira Stepanova | Russland | 1:46.319 |
6 | Nadzeya Liapeshka Maryna Litvinchuk | Belarus | 1:46.967 |
7 | Natalya Sergeyeva Irina Podoinikova | Kasakhstan | 1:48.361 |
8 | Alyssa Bull Alyce Burnett | Australia | 1:51.915 |
- v
- d
- r
OL-vinnere i padling, K-2 500 m, kvinner
- 1960: Marija Sjubina, Antonina Seredina (URS)
- 1964: Roswitha Esser, Annemarie Zimmermann (EUA)
- 1968: Roswitha Esser, Annemarie Zimmermann (FRG)
- 1972: Ljudmila Pinajeva, Jekaterina Kurysjko (URS)
- 1976: Nina Gopova, Galina Kreft (URS)
- 1980: Carsta Genäuß, Martina Bischof (GDR)
- 1984: Agneta Andersson, Anna Olsson (SWE)
- 1988: Birgit Schmidt, Anke Nothnagel (GDR)
- 1992: Ramona Portwich, Anke von Seck (GER)
- 1996: Agneta Andersson, Susanne Gunnarsson (SWE)
- 2000: Birgit Fischer, Katrin Wagner (GER)
- 2004 – 2008: Katalin Kovács, Natasa Janics (HUN)
- 2012: Franziska Weber, Tina Dietze (GER)
- 2016: Gabriella Szabó, Danuta Kozák (HUN)
- 2020: Lisa Carrington, Caitlin Regal (NZL)
Autoritetsdata