Russland under VM i svømmesport 2013
Russland under VM i svømmesport | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||
Russland under VM i svømmesport 2013 i Barcelona | ||||||||
Deltakere | ||||||||
Medaljer: Rang: 3 | Gull 9 | Sølv 6 | Bronse 4 | Totalt 19 | ||||
VM i svømmesport | ||||||||
1994 · 1998 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2009 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 · 2019 · 2022 · 2023 · 2024 |
Russland deltok under VM i svømmesport 2013 i Barcelona i Spania mellom 19. juli og 4. august 2013.
Medaljevinnere
Medalje | Navn | Sport | Øvelse | Dato |
---|---|---|---|---|
01 | Romashina, SvetlanaSvetlana Romashina | Synkronsvømming | Solo teknisk | 20. juli |
01 | Romashina, SvetlanaSvetlana Romashina Kolesnichenko, SvetlanaSvetlana Kolesnichenko | Synkronsvømming | Duett teknisk | 21. juli |
01 | Chigireva, VladaVlada Chigireva Kalancha, MikhaelaMikhaela Kalancha Korobova, DariaDaria Korobova Olkhova, AnisyaAnisya Olkhova Patskevich, AleksandraAleksandra Patskevich Prokofyeva, ElenaElena Prokofyeva Shishkina, AllaAlla Shishkina Shurochkina, MariaMaria Shurochkina Timanina, AnzhelikaAnzhelika Timanina Zueva, AleksandraAleksandra Zueva | Synkronsvømming | Lag teknisk | 22. juli |
01 | Romashina, SvetlanaSvetlana Romashina | Synkronsvømming | Solo fri | 24. juli |
01 | Romashina, SvetlanaSvetlana Romashina Kolesnichenko, SvetlanaSvetlana Kolesnichenko | Synkronsvømming | Duett fri | 25. juli |
01 | Chigireva, VladaVlada Chigireva Svetlana Kolesnichenko Daria Korobova Anisya Olkhova Aleksandra Patskevich Elena Prokofyeva Alla Shishkina Maria Shurochkina Anzhelika Timanina Aleksandra Zueva | Synkronsvømming | Lag fri | 26. juli |
02 | Chesakov, ArtemArtem Chesakov Minibaev, VictorVictor Minibaev | Stuping | 10 m synkron menn (tårn) | 21. juli |
02 | Kuznetsov, JevgenijJevgenij Kuznetsov Zakharov, IlyaIlya Zakharov | Stuping | 3 m synkron menn (springbrett) | 23. juli |
02 | Kuznetsov, JevgenijJevgenij Kuznetsov | Stuping | 3 m menn (springbrett) | 26. juli |
Stuping
Utdypende artikkel: Stuping under VM i svømming 2013
For Russland var følgende stupere kvalifisert:
- Menn
Utøver | Øvelse | Innledende kvalifisering | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Plass | Poeng | Plass | Poeng | Plass | ||
Sergey Nazin | 1 m (springbrett) | 352.65 | 11 Q | N/A | 380.00 | 11 | |
Evgeny Novoselov | 344.10 | 13 | N/A | Gikk ikke videre | |||
Jevgenij Kuznetsov | 3 m (springbrett) | 419.40 | 8 Q | 476.00 | 3 Q | 508.00 | 02 |
Ilya Zakharov | 396.15 | 16 Q | 414.20 | 14 | Gikk ikke videre | ||
Victor Minibaev | 10 m (tårn) | ||||||
Sergey Nazin | |||||||
Jevgenij Kuznetsov Ilya Zakharov | 3 m synkron (springbrett) | 445.32 | 2 Q | N/A | 428.01 | 02 | |
Artem Chesakov Victor Minibaev | 10 m synkron (tårn) | 409.86 | 4 Q | N/A | 445.95 | 02 |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Innledende kvalifisering | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Plass | Poeng | Plass | Poeng | Plass | ||
Daria Govor | 1 m (springbrett) | 250.80 | 9 Q | N/A | 256.45 | 7 | |
Maria Polyakova | 215.45 | 28 | N/A | Gikk ikke videre | |||
Diana Chaplieva | 3 m (springbrett) | 208.50 | 34 | Gikk ikke videre | |||
Maria Polyakova | 229.05 | 27 | Gikk ikke videre | ||||
Yekaterina Petukhova | 10 m (tårn) | 278.75 | 19 | Gikk ikke videre | |||
Yulia Timoshinina | 271.20 | 21 | Gikk ikke videre | ||||
Diana Chaplieva Daria Govor | 3 m synkron (springbrett) | 263.10 | 10 Q | N/A | 278.40 | 9 | |
Yekaterina Petukshova Yulia Timoshinina | 10 m synkron (tårn) | 308.04 | 5 Q | N/A | 298.32 | 8 |
Høydestuping
Utdypende artikkel: Høydestuping under VM i svømming 2013
For Russland var en utøver kvalifisert for høydestuping.[1][2]
Utøver | Øvelse | Poeng | Plass |
---|---|---|---|
Artem Silchenko | Høydestuping menn |
Maratonsvømming
Utdypende artikkel: Maratonsvømming under VM i svømming 2013
For Russland var følgende svømmere kvalifisert for maratonsvømming: [3]
- Menn
Utøver | Øvelse | Tid | Plass |
---|---|---|---|
Kirill Abrosimov | 10 km | 1:50:22.5 | 34 |
Sergey Bolshakov | 5 km | 53:36.8 | 8 |
10 km | 1:49:34.5 | 17 | |
Evgeny Drattsev | 5 km | 53:38.6 | 12 |
25 km | |||
Vladimir Dyatchin | 25 km |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Tid | Plass |
---|---|---|---|
Anastasiya Azarova | 5 km | 57:04.3 | 15 |
Elizaveta Gorshkova | 5 km | 57:06.2 | 17 |
10 km | 1:58:24.3 | 11 | |
Alexandra Sokolova | 10 km | 2:04:45.3 | 39 |
25 km |
- Lag
Utøver | Øvelse | Tid | Plass |
---|---|---|---|
Sergey Bolshakov Evgeny Drattsev Elizaveta Gorshkova | Team | 56:08.7 | 8 |
Svømming
Utdypende artikkel: Svømming under VM i svømming 2013
Russiske svømmere kvalifiserte seg for de etterfølgende øvelsene (med maksimum to svømmere i hver øvelse som har klart A-kravet, og en som har klart B-kravet):[4][5]
- Menn
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Plass | Tid | Plass | Tid | Plass | ||
Marat Amaltdinov | 200 m bryst | ||||||
Vitalij Borisov | 100 m rygg | ||||||
Sergey Fesikov | 50 m rygg | ||||||
Danila Izotov | 200 m fri | ||||||
Yevgeny Korotyshkin | 50 m butterfly | ||||||
100 m butterfly | |||||||
Yevgeny Lagunov | 50 m fri | ||||||
Nikita Lobintsev | 100 m fri | ||||||
200 m fri | |||||||
Vladimir Morozov | 50 m fri | ||||||
100 m fri | |||||||
50 m rygg | |||||||
100 m rygg | |||||||
50 m bryst | |||||||
Vyacheslav Sinkevich | 100 m bryst | ||||||
200 m bryst | |||||||
Nikolay Skvortsov | 50 m butterfly | ||||||
100 m butterfly | |||||||
200 m butterfly | |||||||
Kirill Strelnikov | 50 m bryst | ||||||
100 m bryst | |||||||
Sergey Fesikov Andrey Grechin Danila Izotov Yevgeny Lagunov Alexander Sukhorukov | 4 x 100 meter fri stafett | N/A | |||||
Artem Lobuzov Mikhail Polishchuk Alexander Sukhorukov Stepan Surkov | 4 x 200 meter fri stafett | N/A | |||||
Andrey Grechin Yevgeny Korotyshkin Vitaliy Melnikov Kirill Strelnikov | 4×100 m medley stafett | N/A |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Forsøksheat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Plass | Tid | Plass | Tid | Plass | ||
Victoria Andreeva | 100 m fri | ||||||
200 m fri | |||||||
200 m individuell medley | |||||||
Valentina Artemyeva | 50 m bryst | ||||||
Anna Belousova | 100 m bryst | ||||||
Svetlana Chimrova | 50 m butterfly | ||||||
100 m butterfly | |||||||
Maria Gromova | 100 m rygg | ||||||
Svetlana Knyaginina | 50 m fri | ||||||
Yana Martynova | 200 m butterfly | ||||||
400 m individuell medley | N/A | ||||||
Veronika Popova | 100 m fri | ||||||
200 m fri | |||||||
100 m butterfly | |||||||
200 m individuell medley | |||||||
Dariya Ustinova | 50 m rygg | ||||||
200 m rygg | |||||||
Yuliya Yefimova | 50 m bryst | ||||||
100 m bryst | |||||||
200 m bryst | |||||||
Anastasia Zuyeva | 50 m rygg | ||||||
100 m rygg | |||||||
Victoria Andreeva Mariya Baklakova Margarita Nesterova Veronika Popova | 4 x 100 meter fri stafett | N/A | |||||
Mariya Baklakova Daria Belyakina Jelena Sokolova Kseniya Yuskova | 4 x 200 meter fri stafett | N/A | |||||
Victoria Andreeva Svetlana Chimrova Marija Gromova Yuliya Yefimova Anastasia Zuyeva | 4×100 m medley stafett | N/A |
Synkronsvømming
Utdypende artikkel: Synkronsvømming under VM i svømming 2013
For Russland var tov synkronsvømmere kvalifisert.[6]
Utøver | Øvelse | Innledende kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Poeng | Plass | Poeng | Plass | ||
Svetlana Romashina | Solo fri | 96.930 | 1 Q | 97.430 | 01 |
Solo teknisk | 96.200 | 1 Q | 96.800 | 01 | |
Svetlana Kolesnichenko Svetlana Romashina | Duett fri | 97.230 | 1 Q | 97.680 | 01 |
Duett teknisk | 97.000 | 1 Q | 97.300 | 01 | |
Vlada Chigireva Svetlana Kolesnichenko Daria Korobova Anisya Olkhova Aleksandra Patskevich Elena Prokofyeva Alla Shishkina Maria Shurochkina Anzhelika Timanina Aleksandra Zueva | Lag fri | 97.390 | 1 Q | 97.400 | 01 |
Vlada Chigireva Mikhaela Kalancha Daria Korobova Anisya Olkhova Aleksandra Patskevich Elena Prokofyeva Alla Shishkina Maria Shurochkina Anzhelika Timanina Aleksandra Zueva | Lag teknisk | 96.500 | 1 Q | 96.600 | 01 |
Lag fri | 96.740 | 1 Q |
Referanser
- ^ «Official list of high divers to participate at Barcelona 2013 World Championships». Barcelona 2013. 15. mai 2013. Arkivert fra originalen 5. oktober 2013. Besøkt 21. juli 2013. «Arkivert kopi». Archived from the original on 5. oktober 2013. Besøkt 28. juli 2013. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ «BCN 2013 (High diving) – Confirmed athletes». FINA. 7. juni 2013. Arkivert fra originalen 20. juni 2013. Besøkt 21. juli 2013. «Arkivert kopi». Archived from the original on 20. juni 2013. Besøkt 28. juli 2013. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ «BCN 2013 Russia's Open Water Swimming Team». Barcelona 2013. Arkivert fra originalen 23. juli 2013. Besøkt 21. juli 2013.
- ^ «BCN 2013 (Swimming) – Qualifying Procedures». FINA. 1. juli 2013. Arkivert fra originalen 20. juni 2013. Besøkt 21. juli 2013. «Arkivert kopi». Archived from the original on 24. september 2015. Besøkt 28. juli 2013. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ «BCN 2013 Russia's Swimming Team». Barcelona 2013. Arkivert fra originalen 5. august 2013. Besøkt 21. juli 2013. «Arkivert kopi». Archived from the original on 5. august 2013. Besøkt 28. juli 2013. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ «BCN 2013 Russia's Synchronized Swimming Team». Barcelona 2013. Arkivert fra originalen 23. juli 2013. Besøkt 21. juli 2013.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted for Barcelona 2013
- v
- d
- r
- Algerie
- Angola
- Benin
- Botswana
- Burkina Faso
- Burundi
- Elfenbenskysten
- Egypt
- Etiopia
- Ghana
- Guinea
- Kamerun
- Kenya
- Komorene
- Den demokratiske republikken Kongo
- Republikken Kongo
- Lesotho
- Madagaskar
- Malawi
- Mali
- Marokko
- Mosambik
- Namibia
- Niger
- Nigeria
- Rwanda
- Senegal
- Sør-Afrika
- Sudan
- Swaziland
- Tanzania
- Togo
- Tsjad
- Tunisia
- Uganda
- Zambia
- Zimbabwe
- Argentina
- Aruba
- Bahamas
- Barbados
- Bermuda
- Bolivia
- Brasil
- Canada
- Chile
- Colombia
- Costa Rica
- Cuba
- Den dominikanske republikk
- Ecuador
- El Salvador
- Grenada
- Guatemala
- Guyana
- Haiti
- Honduras
- Jamaica
- Jomfruøyene
- Mexico
- De nederlandske Antiller
- Nicaragua
- Panama
- Paraguay
- Peru
- Puerto Rico
- Saint Lucia
- Saint Vincent og Grenadinene
- Surinam
- Trinidad og Tobago
- USA
- Uruguay
- Venezuela