VM i friidrett 2023 – Maraton kvinner
VM i friidrett 2023 – Maraton kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Maraton kvinner | ||
Arrangement | VM i friidrett 2023 | ||
Sted | Budapest, Ungarn | ||
Dato | 26. august 2023 (finale) | ||
Deltakere | 78 | ||
Deltakernasjoner | 47 | ||
Vinnertid | 2.24.23 | ||
Medaljevinnere | |||
Amane Beriso Shankule, Etiopia | |||
Gotytom Gebreslase, Etiopia | |||
Fatima Ezzahra Gardadi, Marokko | |||
Forrige | Eugene 2022 | ||
Neste | Tokyo 2025 |
Øvelser ved VM i friidrett 2023 | |||
Løpsøvelser | |||
---|---|---|---|
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
5000 m | menn | kvinner | |
10 000 m | menn | kvinner | |
100 m hekk | kvinner | ||
110 m hekk | menn | ||
400 m hekk | menn | kvinner | |
3000 meter hinder | menn | kvinner | |
4×100 m stafett | menn | kvinner | |
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner |
Landeveisøvelser | |||
Maraton | menn | kvinner | |
20 km kappgang | menn | kvinner | |
35 km kappgang | menn | ||
Tekniske øvelser | |||
Lengdehopp | menn | kvinner | |
Tresteg | menn | kvinner | |
Høydehopp | menn | kvinner | |
Stavsprang | menn | kvinner | |
Kulestøt | menn | kvinner | |
Diskoskast | menn | kvinner | |
Spydkast | menn | kvinner | |
Sleggekast | menn | kvinner | |
Sammensatte øvelser | |||
Sjukamp | kvinner | ||
Tikamp | menn | ||
|
Øvelsen Maraton kvinner i VM i friidrett 2023 ble avholdt i Budapest, Ungarn 26. august 2023.[1]
Medaljevinnere
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Amane Beriso Shankule | Gotytom Gebreslase | Fatima Ezzahra Gardadi | ||||
Etiopia | Etiopia | Marokko |
Program
Lokal tid (UTC+1)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
26. august | 07:00 | Finale |
Resultater
Plassering | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Amane Beriso Shankule | Etiopia | 2:24:23 | SB |
02 | Gotytom Gebreslase | Etiopia | 2:24:34 | SB |
03 | Fatima Ezzahra Gardadi | Marokko | 2:25:17 | |
4 | Lonah Chemtai Salpeter | Israel | 2:25:38 | SB |
5 | Yalemzerf Yehualaw | Etiopia | 2:26:13 | |
6 | Rosemary Wanjiru | Kenya | 2:26:42 | |
7 | Selly Chepyego Kaptich | Kenya | 2:27:09 | |
8 | Nazret Weldu | Eritrea | 2:27:23 | SB |
9 | Lindsay Flanagan | USA | 2:27:47 | |
10 | Dolshi Tesfu | Eritrea | 2:28:54 | |
11 | Melat Yisak Kejeta | Tyskland | 2:29:04 | |
12 | Giovanna Epis | Italia | 2:29:10 | |
13 | Mizuki Matsuda | Japan | 2:29:15 | |
14 | Rebecca Cheptegei | Uganda | 2:29:34 | SB |
15 | Natasha Wodak | Canada | 2:30:09 | SB |
16 | Lisa Jane Weightman | Australia | 2:30:50 | |
17 | Keira D’Amato | USA | 2:31:35 | SB |
18 | Mercyline Chelangat | Uganda | 2:31:40 | |
19 | Rika Kaseda | Japan | 2:31:53 | SB |
20 | Sayaka Sato | Japan | 2:31:57 | SB |
21 | Doreen Chesang | Uganda | 2:32:11 | |
22 | Alisa Vainio | Finland | 2:32:14 | |
23 | Ümmü Kiraz | Tyrkia | 2:33:23 | PB |
24 | Nóra Szabó | Ungarn | 2:33:28 | |
25 | Rkia El Moukim | Marokko | 2:33:54 | |
26 | Moira Stewartová | Tsjekkia | 2:34:02 | |
27 | Meritxell Soler | Spania | 2:34:38 | |
28 | Gulshanoi Satarova | Kirgisistan | 2:35:06 | SB |
29 | Silvia Ortiz | Ecuador | 2:35:09 | |
30 | Natasha Cockram | Storbritannia | 2:35:34 | SB |
31 | Galbadrakhyn Khishigsaikhan | Mongolia | 2:35:38 | SB |
32 | Zhixuan Li | Kina | 2:35:48 | |
33 | Bojana Bjeljac | Kroatia | 2:35:49 | SB |
34 | Citlali Cristian Moscote | Mexico | 2:36:03 | |
35 | Zaida Ramos | Peru | 2:36:23 | |
36 | Militsa Mirtsjeva | Bulgaria | 2:36:45 | SB |
37 | Clementine Mukandanga | Rwanda | 2:37:09 | SB |
38 | Marta Galimany | Spania | 2:37:10 | SB |
39 | Hanne Verbruggen | Belgia | 2:37:15 | |
40 | Monika Jackiewicz | Polen | 2:37:18 | |
41 | Sarah Klein | Australia | 2:37:31 | |
42 | Mokulubete Blandina Makatisi | Lesotho | 2:37:49 | SB |
43 | Isobel Batt-Doyle | Australia | 2:37:53 | |
44 | Risper Gesabwa | Mexico | 2:38:29 | |
45 | Irvette van Zyl | Sør-Afrika | 2:38:32 | SB |
46 | Loreta Kancyte | Litauen | 2:38:52 | |
47 | Valdilene Dos Santos Silva | Brasil | 2:39:58 | |
48 | Deshun Zhang | Kina | 2:40:17 | |
49 | Alina Armas | Namibia | 2:40:49 | SB |
50 | Julia Mayer | Østerrike | 2:41:54 | |
51 | Rosa Chacha | Ecuador | 2:42:00 | |
52 | Andreia Hessel | Brasil | 2:42:23 | SB |
53 | Nicolasa Condori | Peru | 2:42:25 | |
54 | Nina Chydenius | Finland | 2:42:36 | |
55 | Fortunate Chidzivo | Zimbabwe | 2:43:28 | |
56 | Argentina Valdepeñas Cerna | Mexico | 2:43:35 | |
57 | Katalin Kovács-Garami | Ungarn | 2:44:02 | |
58 | Susanna Sullivan | USA | 2:44:24 | |
59 | Karen Ehrenreich | Danmark | 2:44:46 | |
60 | Solange Jesus | Portugal | 2:45:08 | |
61 | Sasha Gollish | Canada | 2:45:09 | SB |
62 | Aydee Loayza Huaman | Peru | 2:45:40 | |
63 | Neja Kršinar | Slovenia | 2:46:55 | SB |
64 | Mirela Saturnino De Andrade | Brasil | 2:47:29 | |
65 | Chun-Yu Tsao | Kinesisk Taipei | 2:55:33 | |
Amina Bettiche | Algerie | DNF | ||
Cavaline Nahimana | Burundi | DNF | ||
Rose Chelimo | Bahrain | DNF | ||
Andrea Paola Bonilla | Ecuador | DNF | ||
Fatima Azzahraa Ouhaddou Nafie | Spania | DNF | ||
Tsehay Gemechu | Etiopia | DNF | ||
Zjanna Mamazjanova | Kasakhstan | DNF | ||
Shyline Jepkorir Toroitich | Kenya | DNF | ||
Adrijana Pop Arsova | Nord-Makedonia | DNF | ||
Aleksandra Lisowska | Polen | DNF | ||
Beverly Ramos | Puerto Rico | DNF | ||
Yayla Gönen | Tyrkia | DNF | ||
Alia Saeed Mohammed | De forente arabiske emirater | DNS |
Referanser
- ^ Program i worldathletics.org
Kilder
- Women Marathon
Autoritetsdata