Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta mężczyzn
| |||
Data | 22 lutego 2014 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Krasnaja Polana | ||
Miejscowość | |||
Liczba zawodników | 76 (19 sztafet) | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Rosja Niemcy Austria | ||
Strona internetowa |
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 | ||
---|---|---|
Sprint | mężczyźni | kobiety |
Bieg indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Bieg pościgowy | mężczyźni | kobiety |
Bieg masowy | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta mieszana | wyniki | |
Kwalifikacje |
Biathlonowa sztafeta mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbyła się 22 lutego na kompleksie narciarsko-biathlonowym „Łaura” w Krasnej Polanie[1]. Każdy z czterech zawodników ze sztafety miał do pokonania 7,5 kilometra.
W zawodach wzięło udział 19 sztafet (w sumie 76 zawodników). Faworytami byli Norwegowie, którzy zdobyli w tej konkurencji złote medale, we wszystkich globalnych imprezach mistrzowskich w latach 2009-2013.
Mistrzami olimpijskimi zostali reprezentanci Rosji: Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustiugow, Dmitrij Małyszko i Anton Szypulin. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Niemiec w składzie: Erik Lesser, Daniel Böhm, Arnd Peiffer oraz Simon Schempp. Na trzecim stopniu podium znalazła się sztafeta Austrii, która rywalizowała w składzie: Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder oraz Dominik Landertinger.
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
Czas CET | Czas lokalny | ||
22 lutego | Finał | 15:30 | 18:30 |
Tło
Data | Miejscowość | Zwycięzca | Drugi | Trzeci | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
Wyniki sztafety podczas zawodów Pucharu Świata w biathlonie 2013/2014 | |||||
7 grudnia | Hochfilzen | Norwegia | Szwecja | Rosja
| [2] |
13 grudnia | Le Grand-Bornand | Rosja
| Niemcy | Austria | [3] |
9 stycznia | Ruhpolding | Austria
| Niemcy
| Rosja
| [4] |
19 stycznia | Rasen-Antholz | Francja | Szwecja
| Niemcy
| [5] |
Wyniki sztafety na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 | |||||
21 lutego | Vancouver | Norwegia
| Austria
| Rosja
| [6] |
Wyniki sztafety na mistrzostwach świata 2012 | |||||
11 marca | Ruhpolding | Norwegia
| Francja
| Niemcy
| [7] |
Wyniki sztafety na mistrzostwach świata 2013 | |||||
16 lutego | Nové Město na Moravě | Norwegia
| Francja
| Niemcy
| [8] |
Wyniki
Poz. | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika | Strzelanie drużyny | Czas drużyny | Strata | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ||||||||
01 ! | 4 | Rosja | Aleksiej Wołkow Jewgienij Ustiugow Dmitrij Małyszko Anton Szypulin | 0+1 0+1 0+0 0+2 | 0+1 0+2 0+1 0+0 | 17:19,5 18:15,9 18:04,8 18:35,7 | 0+8 | 1:12:15,9 | – |
02 ! | 1 | Niemcy | Erik Lesser Daniel Böhm Arnd Peiffer Simon Schempp | 0+0 0+0 0+0 0+1 | 0+0 0+1 0+0 0+0 | 17:13,7 18:17,4 17:54,5 18:53,8 | 0+2 | 1:12:19,4 | +3,5 |
03 ! | 3 | Austria | Christoph Sumann Daniel Mesotitsch Simon Eder Dominik Landertinger | 0+1 0+2 0+0 0+1 | 0+0 0+0 0+2 0+1 | 17:26,7 18:11,4 18:04,1 19:03,5 | 0+7 | 1:12:45,7 | +29,8 |
04 !4. | 5 | Norwegia | Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø Ole Einar Bjørndalen Emil Hegle Svendsen | 0+0 0+1 0+0 0+1 | 0+0 0+0 0+0 1+3 | 17:03,4 18:07,6 18:12,6 19:46,7 | 1+5 | 1:13:10,3 | +54,4 |
05 !5. | 16 | Włochy | Christian De Lorenzi Dominik Windisch Markus Windisch Lukas Hofer | 0+0 0+2 0+2 0+0 | 0+2 0+1 0+2 0+2 | 17:36,0 18:01,4 18:54,2 18:43,9 | 0+11 | 1:13:15,5 | +59,6 |
06 !6. | 9 | Słowenia | Peter Dokl Jakov Fak Klemen Bauer Janez Marič | 0+0 0+0 0+1 0+0 | 0+0 0+0 0+1 0+3 | 18:04,4 17:33,3 18:03,9 20:01,5 | 0+5 | 1:13:43,1 | +1:27,2 |
07 !7. | 12 | Kanada | Jean-Philippe Leguellec Scott Perras Brendan Green Nathan Smith | 0+0 0+1 0+1 0+2 | 1+3 0+0 0+1 0+2 | 17:47,2 18:04,3 18:24,4 19:30,3 | 1+10 | 1:13:46,2 | +1:30,3 |
08 !8. | 6 | Francja | Alexis Bœuf Jean-Guillaume Béatrix Simon Desthieux Martin Fourcade | 0+0 0+1 0+0 0+2 | 0+0 0+2 0+2 0+0 | 17:35,4 18:13,0 18:42,9 19:15,1 | 0+7 | 1:13:46,4 | +1:30,5 |
09 !9. | 10 | Ukraina | Dmytro Pidruczny Andrij Deryzemla Artem Pryma Serhij Semenow | 0+2 0+2 0+1 0+1 | 0+0 0+1 0+0 0+0 | 17:35,4 18:17,4 18:59,9 19:28,4 | 0+7 | 1:14:21,1 | +2:05,2 |
10. | 2 | Szwecja | Tobias Arwidson Björn Ferry Fredrik Lindström Carl Johan Bergman | 0+0 0+0 0+3 0+1 | 0+0 0+0 0+0 0+1 | 18:02,6 18:18,2 18:52,9 19:18,3 | 0+5 | 1:14:32,0 | +2:16,1 |
11. | 7 | Czechy | Michal Krčmář Jaroslav Soukup Tomáš Krupčík Ondřej Moravec | 0+0 0+1 0+2 0+0 | 0+0 0+1 0+1 0+0 | 17:37,1 18:14,8 19:54,3 19:25,7 | 0+5 | 1:15:11,9 | +2:26,0 |
12. | 11 | Słowacja | Pavol Hurajt Tomáš Hasilla Miroslav Matiaško Matej Kazár | 0+0 0+0 0+1 0+2 | 0+0 0+2 0+1 1+3 | 17:33,4 18:37,8 19:21,0 19:51,6 | 1+9 | 1:15:23,8 | +3:07,9 |
13. | 17 | Białoruś | Siarhiej Nowikau Uładzimir Czapielin Juryj Ladau Jauhienij Abramienka | 0+0 0+1 0+0 0+0 | 0+1 0+0 0+1 0+2 | 18:21,3 18:52,2 19:01,8 19:47,0 | 0+5 | 1:16:02,3 | +3:46,4 |
14. | 8 | Szwajcaria | Claudio Böckli Ivan Joller Serafin Wiestner Benjamin Weger | 0+0 0+0 0+2 0+1 | 0+3 0+3 0+0 0+1 | 18:28,3 19:11,6 18:50,0 19:45,9 | 0+10 | 1:16:15,8 | +3:59,9 |
15. | 13 | Bułgaria | Michaił Kleczerow Iwan Złatew Władimir Iliew Krasimir Anew | 0+0 0+1 0+2 0+0 | 0+1 2+3 0+1 0+0 | 18:25,9 20:40,4 19:14,9 19:17,2 | 2+8 | 1:17:38,4 | +5:22,5 |
16. | 18 | Stany Zjednoczone | Lowell Bailey Russell Currier Sean Doherty Leif Nordgren | 0+0 3+3 0+3 0+2 | 0+0 0+2 0+0 0+2 | 17:20,7 20:11,3 19:37,3 20:29,8 | 3+12 | 1:17:39,1 | +5:23,2 |
17. | 14 | Estonia | Daniil Steptšenko Kalev Ermits Kauri Kõiv Roland Lessing | 0+1 0+0 1+3 1+3 | 0+0 1+3 0+0 0+2 | 18:05,5 20:08,4 19:31,2 LAP | 3+12 | LAP | |
18. | 15 | Kazachstan | Anton Pantow Siergiej Naumik Aleksandr Trifonow Dias Keneszew | 0+0 0+3 0+0 0+1 | 0+3 0+1 0+0 0+2 | 18:13,3 19:18,0 20:02,4 LAP | 0+10 | LAP | |
19. | 19 | Polska | Krzysztof Pływaczyk Łukasz Szczurek Łukasz Słonina Rafał Lepel | 0+0 1+3 0+2 0+2 | 0+0 1+3 0+0 0+2 | 17:53,7 21:29,1 20:57,5 LAP | 2+12 | LAP |
Przypisy
- ↑ Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule. sochi2014.com. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ E.ON IBU WORLD CUP 2 – Hochfilzen (AUT). 7 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ E.ON IBU WORLD CUP 3 – Annecy-Le Grand Bornand (FRA). 13 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ E.ON IBU WORLD CUP 5 – Ruhpolding (GER). 9 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ E.ON IBU WORLD CUP 6 – Antholz-Anterselva (ITA). 19 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ OLYMPIC WINTER GAMES – Vancouver (CAN). 26 lutego 2010. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS – Ruhpolding (GER). 9 marca 2012. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
- ↑ IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2013 – Nove Mesto (CZE). 16 lutego 2013. [dostęp 2014-02-06]. (ang.).
Bibliografia
- Wyniki biegu na stronie igrzysk. sochi2014.com. [dostęp 2014-02-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-02-24)]. (ang.).
- Wyniki biegu na stronie IBU. IBU, 22 lutego 2014. [dostęp 2014-02-24]. (ang.).