Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 – rzut dyskiem dziewcząt
- Główny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010.
Złoty medal | Shanice Craft |
---|---|
Srebrny medal | Krisztina Varadi |
Brązowy medal | Heidi Schmidt |
Rzut dyskiem dziewcząt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 został rozegrany 17 (eliminacje) i 21 sierpnia (finały A i B).
Rekordy
W tabeli ukazano rekordy poszczególnych kontynentów, rekord świata, rekord świata juniorów[1] oraz najlepszy wynik juniorek młodszych[2]. Dodatkowo przedstawiono najlepsze wyniki (w kategorii seniorek[1] oraz kadetek[2]) w rzucie dyskiem kobiet w sezonie 2010 przed rozpoczęciem rywalizacji na igrzyskach olimpijskich młodzieży.
Rekord świata | Gabriele Reinsch | 76,80 | Neubrandenburg | 7 czerwca 1988 |
Rekord świata junorów | Ilke Wyludda | 74,40 | Berlin | 13 września 1988 |
Liderka list światowych | Nadine Müller | 67,78 | Wiesbaden | 8 maja 2010 |
Liderka list światowych kadetek | Alex Collatz | 55,09 | Bakersfield | 13 marca 2010 |
Najlepszy wynik w kategorii kadetek | Ilke Wyludda | 65,86 | Neubrandenburg | 1 sierpnia 1986 |
Rekord Afryki | Elizna Naudé | 64,87 | Stellenbosch | 2 marca 2003 |
Rekord Azji | Xiao Yanling | 71,68 | Pekin | 14 marca 1992 |
Rekord Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów | Hilda Ramos | 70,88 | Hawana | 8 maja 1992 |
Rekord Ameryki Południowej | Elisângela Adriano | 61,96 | São Leopoldo | 21 maja 1998 |
Rekord Europy | Gabriele Reinsch | 76,80 | Neubrandenburg | 7 czerwca 1998 |
Rekord Australii i Oceanii | Daniela Costian | 68,72 | Auckland | 22 stycznia 1994 |
Terminarz
Data | Godzina | Runda |
---|---|---|
17 sierpnia | 9:00 | Eliminacje |
21 sierpnia | 9:00 | Finał B |
21 sierpnia | 19:05 | Finał A |
Rezultaty
Poz. - pozycja | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju |
PB - rekord życiowy | SB - najlepszy wynik w sezonie | X - próba spalona | – - pominięcie próby |
* wyniki podawane w metrach |
Eliminacje
Do zawodów przystąpiło 13 zawodniczek z 13 krajów. Do finału A awansowało 8 najlepszych zawodniczek. Pozostałe wystąpią w finale B.
Poz. | Zawodniczka | Reprezentacja | #1 | #2 | #3 | #4 | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 !1 | Craft, ShaniceShanice Craft | Niemcy | 52,89 | 51,33 | 54,10 | 53,15 | 54,10 | QA |
02 !2 | Meyer, SimoneSimone Meyer | Południowa Afryka | 45,25 | X | X | 48,03 | 48,03 | QA |
03 !3 | Schmidt, HeidiHeidi Schmidt | Szwecja | 46,35 | 47,20 | X | 44,94 | 47,20 | QA, PB |
04 !4 | Varadi, KriztinaKriztina Varadi | Węgry | X | 47,02 | 45,52 | X | 47,02 | QA |
05 !5 | Sadowa, WiktoriaWiktoria Sadowa | Rosja | X | X | 45,37 | 43,21 | 45,37 | QA |
06 !6 | Psarki, EvangeliaEvangelia Psarki | Grecja | 45,00 | X | X | 42,93 | 45,00 | QA |
07 !7 | Ye-lim, JeongJeong Ye-lim | Korea Południowa | 44,98 | X | 44,55 | 39,62 | 44,98 | QA |
08 !8 | Insaeng, SubenratSubenrat Insaeng | Tajlandia | 44,96 | 44,20 | X | 43,17 | 44,96 | QA |
09 !9 | Marston, Sasha GayeSasha Gaye Marston | Jamajka | 43,73 | X | X | 41,18 | 43,73 | QB |
10 | Tolson, SarahSarah Tolson | Stany Zjednoczone | X | X | X | 42,58 | 42,58 | QB |
11 | Hładcznka, WołgaWołga Hładcznka | Białoruś | 40,15 | X | 41,44 | X | 41,44 | QB |
12 | Bouslama, RahmaRahma Bouslama | Tunezja | 38,57 | 37,68 | 38,33 | 39,46 | 39,46 | QB |
13 | Arroyo Perez, AshleyAshley Arroyo Perez | Portoryko | X | 37,39 | 36,96 | 38,55 | 38,55 | QB |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Wyniki
- p
- d
- e
| |
Biegowe |
|
---|---|
Techniczne |
|
| |
Biegowe |
|
Techniczne |
|