Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl | MEX | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Gaby López | |||||
Liczba zawodników | 160 w 27 dyscyplinach | |||||
|
Meksyk na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 160 zawodników: 95 mężczyzn i 65 kobiet. Był to 24 start reprezentacji Meksyku na letnich igrzyskach olimpijskich[2].
Zdobyte medale[3]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Brąz | Luis Álvarez, Alejandra Valencia | Łucznictwo | turniej mikstów | W pojedynku o brązowy medal pokonali reprezentantów Turcji Mete Gazoz, Yasemin Anagöz | 24 lipca |
Brąz | Gabriela Agundez, Alejandra Orozco | Skoki do wody | skoki z wieży 10 m kobiet | 299,70 pkt | 27 lipca |
Brąz | Aremi Fuentes | Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 | kategoria do 76 kg kobiet | 245 kg | 1 sierpnia |
Brąz | Luis Malagón, Jorge Sánchez, César Montes, Jesús Angulo, Johan Vásquez, Vladimir Loroña, Luis Romo, Carlos Rodríguez, Henry Martín, Diego Lainez, Alexis Vega, Adrián Mora, Guillermo Ochoa, Érick Aguirre, Uriel Antuna, José Joaquín Esquivel, Sebastián Córdova, Eduardo Aguirre, Jesús Ricardo Angulo, Fernando Beltrán, Roberto Alvarado, Sebastián Jurado | Piłka nożna | turniej mężczyzn | W meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Japonii | 6 sierpnia |
Skład kadry
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Lino Muñoz | gra pojedyncza (m) | Ng Ka Long 0-2 (9-21, 10-21) | Cordón 0-2 (14-21, 12-21) | N\A | 3. | NQ | 15. | [4][5][6] | |||
Haramara Gaitan | gra pojedyncza (k) | Kim Ga-eun 0-2 (14-21, 9-21) | Yeo Jia Min 0-2 (7-21, 10-21) | N\A | 3. | NQ | 15. | [7][5][8] |
Baseball
- Osobny artykuł: Baseball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Reprezentacja mężczyzn
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Pierwsza runda | Druga runda | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Meksyk | mężczyźni | Dominikana 0:1 | Japonia 4:7 | 3. | Izrael 5:12 | NQ | 6. | [9][10] |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Rogelio Romero | waga półciężka mężczyzn | Bye | Plantić W 4-1 | López P 0-5 | NQ | 5. | [11] | |
Esmeralda Falcón | waga lekka kobiet | Nicoli P 0-5 | NQ | 17. | [12] | |||
Brianda Cruz | waga półśrednia kobiet | Bye | Jones P 2-3 | NQ | 9. | [13] |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Pozycja | Przyrząd | Razem | Pozycja | |||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | |||||||
Daniel Corral | wielobój indywidualnie | 13,200 | 13,266 | 13,366 | 13,933 | 14,033 | 13,100 | 80,898 | 40. | NQ | [14] | |||||||
ćwiczenia wolne | 13,200 | N/A | 13,200 | 55. | NQ | |||||||||||||
ćwiczenia na poręczach | N/A | 14,033 | N/A | 14,033 | 44. | NQ | ||||||||||||
ćwiczenia na drążku | N/A | 13,100 | 13,100 | 45. | NQ | |||||||||||||
ćwiczenia na koniu z łękami | N/A | 13,266 | N/A | 13,266 | 40. | NQ | ||||||||||||
ćwiczenia na kółkach | N/A | 13,366 | N/A | 13,366 | 43. | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrządy | Razem | Pozycja | Przyrządy | Razem | Pozycja | |||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | |||||||
Alexa Moreno | wielobój indywidualnie | 14,833 | 12,566 | 11,066 | 12,333 | 50,798 | 55. | NQ | [15] | |||||
ćwiczenia na poręczach | 12,566 | N/A | 12,566 | 59. | N/A | NQ | ||||||||
ćwiczenia na równoważni | N/A | 11,066 | N/A | 11,066 | 83. | NQ | ||||||||
ćwiczenia wolne | N/A | 12,333 | 12,333 | 60. | NQ | |||||||||
skoki | 14,633 | N/A | 14,633 | 8. | 14,716 | N/A | 14,716 | 4. |
Gimnastyka artystyczna
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Rut Castillo | wielobój indywidualnie | 20,600 | 19,800 | 22,325 | 16,050 | 78,775 | NQ | 22. | [16] |
Skoki na trampolinie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Układ obowiązkowy | Układ dowolny | Kara | Razem | Pozycja | Trudność | Wykonanie | Lot | Kara | Łącznie | Pozycja | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Dafne Navarro | kobiety | 46,685 | 53,165 | 99,850 | 8. | 12,800 | 13,900 | 8,000 | 13,645 | 48,345 | 8. | [17] |
Golf
- Osobny artykuł: Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Łącznie | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Pozycja | |||
María Fassi | kobiety | 73 | 70 | 68 | 68 | 279 | – 5 | 23. | [18] |
Gaby López | 71 | 72 | 69 | 71 | 283 | – 1 | 38. | ||
Carlos Ortiz | Mężczyźni | 65 | 67 | 69 | 78 | 279 | – 5 | 42. | [19] |
Abraham Ancer | 69 | 69 | 66 | 68 | 272 | – 12 | 14. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Ujeżdżenie
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Grand Prix | Grand Prix Special | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | Wynik | Poz. | ||||
Martha Del Valle | Ujeżdżenie indywidualnie | Beduino Lam | 64,876 | 51. | NQ | [20][21][22] |
- Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Łącznie | Pozycja | Kary | Łącznie | |||||||
Przeszkody | Limit czasu | Przeszkody | Limit czasu | ||||||||
Enrique González | indywidualnie | Chacana | 4 | 4 | 8 | 44. | NQ | 44. | [23][24] | ||
Eugenio Garza | Armani SL Z | 8 | 1 | 9 | 47. | NQ | 47. | ||||
Manuel González | Hortensia van de Leeuwerk | 12 | 0 | 12 | 55. | NQ | 55. | ||||
Enrique González Eugenio Garza Patricio Pasquel | drużynowo | Chacana Armani SL Z Babel | 1 EL 5 | 0 0 0 | 6+EL | 16. | NQ | 16. | [25][26] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3.miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Prisca Awiti Alcaraz | -63 kg (k) | Gankhaich P 00-10 | NQ | 17. | [27] |
Kajakarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Sofía Reinoso | K-1 (m) | 132,89 | 22. | 143,19 | 26. | 132,89 | 23. | 136,34 | 21. | NQ | 21. | [28] |
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Eder Frayre | wyścig ze startu wspólnego (m) | 6:15:38 | 39. | [29] |
Lizbeth Salazar | wyścig ze startu wspólnego (k) | DNF| | [30] |
Kolarstwo torowe
- Sprint
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaże 1 Runda | Runda 2 | Repasaże 2 Runda | Runda 3 | Repasaże 3 Runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość | Przeciwnik Czas | Pozycja | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | |||
Daniela Gaxiola | indywidualnie (k) | 10,682 67,403 | 15. | Zhong Tianshi 10,831 | Bao Shanju Bysowa 10,940 | NQ | 18. | [31] | ||||||
Yuli Verdugo | 10,818 66,556 | 19. | Starikowa 10,977 | McCulloch du Preez 11,235 | NQ | 20. | ||||||||
Yuli Verdugo Daniela Gaxiola | drużynowo (k) | 33,097 | 5. | NQ | Rosyjski Komitet Olimpijski 32,701 | Litwa 33,168 | 6. |
- Keirin
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | Miejsce | ||||
Yuli Verdugo | kobiety | 5. | 4. | NQ. | 23. | [31] | ||
Daniela Gaxiola | 2. | N/A | 3. | 4. | 5. | 11. |
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Daniela Campuzano | cross-country (k) | 1:22:50 | 16. | [32] |
Gerardo Ulloa | cross-country (m) | 1:30:57 | 23. | [33] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Jesús Tonatiú López | 800 m (m) | 1:46,14 | 1. | 1:44,77 | 3. | NQ | [34] | |
José Luis Santana | maraton (m) | N/A | 2:21:32 | 56. | [35] | |||
Juan Pacheco | N/A | 2:23:41 | 65. | |||||
Jesús Arturo Esparza | N/A | 2:31:51 | 74. | |||||
Andrés Olivas | chód na 20 km (m) | N/A | 1:22:46 | 11. | [36] | |||
Noel AlíChama | N/A | 1:28:23 | 38. | |||||
Jesús Tadeo Vega | N/A | 1:30:37 | 42. | |||||
José Leyver Ojeda | chód na 50 km (m) | N/A | 3:56:53 | 15. | [37] | |||
Horacio Nava | N/A | 4:19:00 | 44. | |||||
Isaac Palma | N/A | DNF | ||||||
Paola Morán | 400 m (k) | 51,18 | 3. | 51,06 | 5. | NQ | [38] | |
Laura Galván | 1500 m (k) | 4:08,15 | 12. | NQ | [39] | |||
Laura Esther Galván Rodríguez | 5000 m (k) | 15:00,16 | 11. | N/A | NQ | [40] | ||
Úrsula Sánchez | maraton (k) | N/A | 2:45:45 | 64. | [41] | |||
Daniela Torres Huerta | N/A | 2:47:15 | 65. | |||||
Andrea Ramírez Limón | N/A | DNF | ||||||
Alegna González | chód na 20 km (k) | N/A | 1:30:33 | 5. | [42] | |||
Valeria Ortuno | N/A | 1:41:50 | 47. | |||||
Ilse Guerrero | N/A | 1:45:47 | 51. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Diego del Real | rzut młotem (m) | 75,17 | 15. | NQ | [43] | |
Edgar Rivera | skok wzwyż (m) | 2,21 | 19. | NQ | [44] |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Luis Álvarez | indywidualnie (m) | 662 | 18. | Furukawa P 3-7 | NQ | 33. | [45][46][47] | ||||
Alejandra Valencia | indywidualnie (k) | 674 | 4. | Kazłouskaja W 6-0 | Dziominskaja W 7-3 | Barbelin W 6-0 | Brown P 5-6 | NQ | 5. | [48][49][50] | |
Aída Román | 665 | 6. | Elwalid W 6-2 | Pitman P 2-6 | NQ | 17. | |||||
Ana Vázquez | 637 | 32. | dos Santos P 4-6 | NQ | 33. | ||||||
Alejandra Valencia Aída Román Ana Vázquez | drużynowo (k) | 1976 | 2. | N/A | Bye | Niemcy P 2-6 | NQ | 6. | [51][52] | ||
Luis Álvarez Alejandra Valencia | mikst | 1336 | 4. | N/A | Unruh Kroppen W 6-2 | Huston Bettles W 6-0 | Kim Je-deok An San P 1-5 | Mete Gazoz Yasemin Anagöz W 6-2 | [53][54] |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik (wygrane) | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | |||||
Mayan Oliver | kobiety | 16 | 22. | 196 | 2:24,16 | 32. | 262 | 10. | 293 | 12:21,48 | 12. | 559 | 1310 | 15. | [55] |
Mariana Arceo | 15 | 29. | 184 | 2:16,65 | 23. | 277 | 14. | 293 | 12:32,16 | 16. | 548 | 1302 | 16. | ||
Duilio Carrillo | mężczyźni | 17 | 20. | 202 | 2:04,08 | 21. | 302 | EL | 0 | 11:31,68 | 22. | 609 | 1113 | 33. | [56] |
Álvaro Sandoval | 11 | 31. | 167 | 2:02,52 | 17. | 305 | EL | 0 | 11:26,30 | 21. | 614 | 1086 | 35. |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał mecz o 3. miejsce | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Meksyk | turniej mężczyzn | Francja 4:1 | Japonia 1:2 | Południowa Afryka 3:0 | 2. | Korea Południowa 6:3 | Brazylia 1:4[57] | Japonia 3:1 | [58] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Gabriel Castaño | 50 m dowolnym (m) | 22,32 | 30. | NQ | [59][60][61] | |||
José Ángel Martínez | 200 m zmiennym (m) | 2:01,34 | 38. | NQ | [62][63][64] | |||
Daniel Delgadillo | 10 km (m) | N/A | 1:53:14,4 | 17. | [65] | |||
Melissa Rodríguez | 100 m klasycznym (k) | 1:08,76 | 30. | NQ | [66][67][68] | |||
200 m klasycznym (k) | 2:26,87 | 24. | NQ | [69][70][71] |
Pływanie synchroniczne
- Osobny artykuł: Pływanie synchroniczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Źródło | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda techniczna | Runda dowolna | Razem | Miejsce | Runda techniczna | Runda dowolna | Razem | Miejsce | |||
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | |||||
Nuria Diosdado Joana Jiménez | Duety | 86,5333 | 86,6190 | 173,1523 | 12. | 86,6190 | 86,5667 | 173,1857 | 12. | [72][73][74] |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
Jonathan Munoz | -67 kg mężczyzn | 135 kg | 8. | 163 kg | 10. | 298 kg | 10. | [75] |
Jorge Cárdenas | -73 kg mężczyzn | 145 kg | 10. | 175 kg | 10. | 320 kg | 11. | |
Ana Gabriela López | -55 kg kobiet | 90 kg | 6. | 105 kg | 9. | 195 kg | 9. | |
Aremi Fuentes | -76 kg kobiet | 108 kg | 4. | 137 kg | 3. | 245 kg |
Siatkówka plażowa
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | Plat-off | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||||
Josué Gaxiola José Luis Rubio | mężczyzni | Krasilnikow Stojanowski 1:2 (26:24, 15:21, 16:18) | Perušič Schweiner 1:2 (21:17, 16:21, 14:16) | Pļaviņš Točs 2:0 (21:18, 21:16) | 3. | N/A | Cerutti Filho 0:2 (14:21, 13:21) | NQ | 9. | [76] |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Preeliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
Rommel Pacheco | trampolina 3 m indywidualnie (m) | 479,25 | 3. | 437,65 | 6. | 428,75 | 6. | [77][78][79] |
Osmar Olvera | 442,45 | 9. | 384,80 | 14. | NQ | |||
Andrés Villareal | wieża 10 m indywidualnie (m) | 410,30 | 9. | 405,55 | 11. | 381,75 | 12. | [80][81][82] |
Iván García | 316,95 | 24. | NQ | |||||
Yahel Castillo Juan Celaya | trampolina 3 m synchronicznie (m) | N/A | 400,14 | 4. | [83] | |||
José Balleza Kevin Berlín | wieża 10 m synchronicznie (m) | N/A | 407,31 | 4. | [84] | |||
Aranza Vázquez | trampolina 3 m indywidualnie (k) | 294,30 | 8. | 318,60 | 4. | 303,45 | 6. | [85][86][87] |
Arantxa Chávez | 190,35 | 27. | NQ | |||||
Gabriela Agúndez | wieża 10 m indywidualnie (k) | 297,65 | 12. | 337,30 | 4. | 358,50 | 4. | [88][89][90] |
Alejandra Orozco | 308,10 | 9. | 301,40 | 12. | 322,05 | 6. | ||
Dolores Hernandez Monzon Carolina Mendoza | trampolina 3 m synchronicznie (k) | N/A | 275,10 | 4. | [91] | |||
Gabriela Agundez Alejandra Orozco | wieża 10 m synchronicznie (k) | N/A | 299,70 | [92] |
Softball
- Osobny artykuł: Softball na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Reprezentacja kobiet
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | ||||
Meksyk | kobiety | Kanada 0:4 | Japonia 2:3 | Stany Zjednoczone 0:2 | Włochy 5:0 | Australia 4:1 | 4. | Kanada 2:3 | 4. | [93][94] |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Edson Ramírez | karabin pneumatyczny (m) | 625,9 | 18. | NQ | [95][96] | |
José Luis Sánchez | karabin małokalibrowy 3 postawy (m) | 1154-48x | 33. | NQ | [97][98] | |
Alejandra Ramírez | trap (k) | 116 | 13. | NQ | [99][100] | |
Gabriela Rodríguez | skeet (k) | 118 | 12. | NQ | [101][102] | |
Jorge Orozco | trap (m) | 122+17 | 6. | 28 | 4. | [103][104] |
Alejandra Ramírez Jorge Orozco | trap mikst | 138 | 15. | NQ | [105][106][107] |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/o 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Diego Cervantes | floret indywidualnie (m) | Huang Mengkai W 15-12 | Lefort P 11-15 | NQ | 32. | [108] |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał/3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Carlos Sansores | +80 kg mężczyzn | Šapina P 4-6 | NQ | 11. | [109] | |||
Ivan Šapina | +67 kg kobiet | Laurin P 3-21 | NQ | 11. | [110] |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Renata Zarazúa | singiel (k) | Doi P 0-2 (3:6, 2:6) | NQ | 33. | [111] | ||||
Giuliana Olmos Renata Zarazúa | debel (k) | N/A | Badosa Tormo P 1-2 (2:6, 7:6, 7:10) | NQ | 17. | [112] |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie | Zmiana 1 | Jazda na rowerze | Zmiana 2 | Bieg | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cecilia Pérez | kobiety | 20:05 | 0:44 | DNF | [113] | ||||
Claudia Rivas | DNF | ||||||||
Crisanto Grajales | mężczyźni | 18:23 | 0:41 | 57:52 | 0:34 | 31:06 | 1:48:36 | 31. | [114] |
Irving Pérez | 18:06 | 0:38 | 1:01:14 | 0:30 | 33:34 | 1:54:02 | 46. | ||
Cecilia Pérez Crisanto Grajales Claudia Rivas Irving Pérez | sztafeta | 04:00 04:02 04:28 04:08 | 0:39 0:35 0:43 0:37 | 10:27 09:48 10:57 10:20 | 0:33 0:30 0:38 0:29 | 07:00 05:47 07:08 06:04 | 1:28:53 | 16. | [115] |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | ||||
Kenia Lechuga | W1x | 7:54,21 | 2. | N/A | 8:09,29 | 4. | 7:33,72 | 1. Półfinał C/D | 7:43,55 | 4. Finał A | 16. | [116] |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Alfonso Leyva | -77 kg mężczyzn styl klasyczny | N/A | Czechirkin P 0-7 | NQ | 15. | [117] | |||
Alma Valencia | -57 kg kobiet styl wolny | N/A | Kobłowa P 2-5 | NQ | 11. | [118] |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Elena Oetling | Laser Radial | 41 | 21 | 31 | 19 | 23 | 7 | 19 | 32 | 28 | N/A | NQ | 221 | 32. | [119] | ||
Demita Vega | RS:X | 26 | 16 | 15 | 22 | 22 | 19 | 19 | 10 | 20 | 13 | UFD | 13 | NQ | 195 | 18. | [120] |
Juan Pérez | Finn | 17 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 16 | 14 | 15 | N/A | NQ | 145 | 17. | [121] | ||
Ignacio Berenguer | RS:X | 25 | 22 | 18 | 18 | DNF | 26 DNF | 22 | 23 | 20 | 13 | 23 | 22 | NQ | 232 | 23. | [122] |
M – Wyścig medalowy
Przypisy
- ↑ Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Mexico at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Medal Table. olympics.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Men’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s Olympic Games Baseball 2021 First Round. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s Olympic Games Baseball 2021 Final Round. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia Light-Heavyweight (75–81 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia Lightweight (57–60 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia Welterweight (64–69 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ CORRAL Daniel. gymnastics.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ MORENO Alexa. gymnastics.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ CASTILLO GALINDO Rut. gymnastics.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Gymnastics Tokyo 2021 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia Individual, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia Individual, Men. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix Special. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Equestrian Olympic Games 2020 Dressage Individual Results Grand Prix Special to Music. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Individual Final. fei.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Team, Open. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games-Tokyo Jumping Team Qualifier. fei.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U63. judoinside.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Canoe Slalom – Results Book – Tokyo 2020. canoeicf.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Men. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Cycling Olympic games 2020 results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ a b Track Cycling – Tokyo 2021 – Results Women. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Women. the-sport.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Mountain Bike – Tokyo 2021 – Results Men. the-sport.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s 800m. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s Marathon. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s 20km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s 50km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s 400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s 1500m. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s 5000m. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s Marathon. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s 20km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s Hammer Throw. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men’s High Jump. worldathletics.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Men’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Women’s Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Mixed Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Archery Mixed Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo 2020UIPM. uipmworld.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo 2020 UIPM. uipmworld.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ W rzutach karnych.
- ↑ Men’s Olympic Football Torurnament Tokyo 2020. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 50 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 200 m Medley Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Men 10 km. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Women 100 m Breaststroke Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Women 200 m Breaststroke Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Technical Routine. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Free Routine Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Artistic Swimming Women Duet Free Routine final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results by Events IWF. iwf.net. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Beach Volleyball Olympic Games Tokyo 2020. volleyballworld.com. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 10m Platform Result Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 3 m Synchronised. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 10 m Synchronised. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women 3m Springboard Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women 3m Springboard Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 3m Springboard Result Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Preliminary. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Semifinal. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women 10m Platform Result Final. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women 3 m Synchronised. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Men 10 m Synchronised. fina.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s Olympic Games Softball 2021 First Round. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Women’s Olympic Games Softball 2021 Final Round. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Skeet Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Skeet Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Bronze Medal. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Trap Mixed Gold Medal. issf-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Heavyweight (>80 kilograms), Men. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Heavyweight (>67 kilograms), Women. olympedia.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Tennis Women’s Olympic Games Doubles 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Elite Women 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Elite Men 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Results Mixed Relay 2020 Tokyo. triathlon.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Events World Rowing Women’s Single Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 77 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 57 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games ICLA 6 Women. sailing.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 RS:X Women. sailing.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 Finn Men. sailing.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- ↑ World Sailing Tokyo 2020 RS:X Men. sailing.org. [dostęp 2023-05-31]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio