Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Śląska 2001
| |||
Data | 26–27 maja 2001 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Aeroklub Gliwicki | ||
Miejscowość | Gliwice | ||
Organizator | Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego | ||
Liczba konkurencji | 3 | ||
Liczba zawodników | 35 | ||
Liczba reprezentacji | 2 |
Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania 2001 – odbyły się 26–27 maja 2001. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Gliwicki, a organizatorem Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego[a]. Do dyspozycji skoczków był samolot An-2P SP-AOI. Rozegrano 6 kolejek skoków.
Rozegrane kategorie
Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach spadochronowych:
- Indywidualna celność lądowania – kobiety – skoki wykonywano z wysokości 1000 m i opóźnieniem 0–5 sekund.
- Indywidualna celność lądowania – mężczyźni
- Drużynowo celność lądowania.
Kierownictwo Mistrzostw
- Sędzia Główny: Ryszard Koczorowski
- Kierownik Sportowy: Jan Isielenis.
- Źródło:[1]
Medaliści
Medalistów Spadochronowych Mistrzostw Śląska 2001 podano za: JanJ. Isielenis JanJ., Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, 2001 .
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
Indywidualnie celność - kobiety | Danuta Polewska | Aleksandra Knapik | Marie Svihlova |
Indywidualnie celność – mężczyźni | Andrzej Naumienia | Jiri Blaska | Radomir Svihel |
Drużynowo celność | Auto Gaz | Kielce–Vip | Jołki–Połki |
Wyniki
Wyniki Spadochronowych Mistrzostw Śląska 2001 podano za: JanJ. Isielenis JanJ., Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, 2001 .
W Mistrzostwach wzięło udział 12 drużyn 3 osobowych w tym drużyny z dwóch krajów: Czechy i Polska.
Klasyfikacja indywidualna (celność lądowania – spadochrony klasyczne) – kobiety
Miejsce | Imię i nazwisko | Nota łączna | Drużyna |
---|---|---|---|
1. | Danuta Polewska | 59 pkt. | Dop–ing Team |
2. | Aleksandra Knapik | 256 pkt. | Dop–ing Team |
3. | Marie Svihlova | 297 pkt. | Kalamity |
4. | Monika Filipowska | 345 pkt. | WKS Wawel |
5. | Lenka Vaskova | 400 pkt. | Kalamity |
6. | Sanka Blaskova | 610 pkt. | Para–Max |
7. | Katarzyna Szymańska | 1326 pkt. | WW |
8. | Jana Paukova | 1405 pkt. | Kalamity |
Klasyfikacja indywidualna (celność lądowania – spadochrony klasyczne) – mężczyźni
Miejsce | Imię i nazwisko | Nota łączna | Drużyna |
---|---|---|---|
1. | Andrzej Naumienia | 14 pkt. | WKS Wawel |
2. | Jiri Blaska | 23 pkt. | Para–Max |
3. | Radomir Svihel | 36 pkt. | Jołki–Połki |
4. | Zbigniew Matczuk | 42 pkt. | Wrocław |
5. | Jacek Brzeziński | 44 pkt. | Auto–Gaz |
6. | Roman Kulis | 56 pkt. | Kielce–Vip |
7. | Vladislav Riha | 67 pkt. | Olomouc |
8. | Roman Fousek | 90 pkt. | Jołki–Połki |
9. | Jarosław Zagnieński | 100 pkt. | Kielce–Vip |
10. | Józef Marczyński | 115 pkt. | Auto–Gaz |
11. | Piotr Królak | 214 pkt. | WKS Wawel |
12. | Andrzej Nalepa | 234 pkt. | Auto–Gaz |
13. | Sławko Grekow | 256 pkt. | Wrocław |
14. | Wiktor Król | 316 pkt. | Kielce–Vip |
15. | Petr Prasil | 324 pkt. | Olomouc |
16. | Piotr Potępa | 330 pkt. | Dop–ing Team |
17. | Stanisław Ivan | 417 pkt. | Jołki–Połki |
18. | Ales Vicek | 522 pkt. | Olomouc |
19. | Miroslaw Bouska | 529 pkt. | Para–Max |
20. | Waldemar Zygała | 865 pkt. | Maxi |
21. | Jaroslav Knapek | 916 pkt. | Trio Egzotyczne |
22. | Marcin Jaxa-Rożen | 938 pkt. | Trio Egzotyczne |
23. | Janusz Łykowski | 1124 pkt. | Wrocław |
24. | Józef Kałwek | 1314 pkt. | WW |
25. | Tomas Vykoukal | 1334 pkt. | Trio Egzotyczne |
26. | Zbigniew Izbicki | 1513 pkt. | Mixi |
27. | Krzysztof Dędek | 1600 pkt. | Mixi |
Klasyfikacja drużynowa celność lądowania – spadochrony klasyczne
Miejsce | Drużyna | Zawodnicy | Wynik zawodnika | Wynik drużyny |
---|---|---|---|---|
1. | Auto Gaz | Andrzej Nalepa | 234 pkt. | 393 pkt. |
Józef Marczyński | 115 pkt. | |||
Jacek Brzeziński | 44 pkt. | |||
2. | Kielce–Vip | Wiktor Król | 316 pkt. | 472 pkt. |
Roman Kulis | 56 pkt. | |||
Jarosław Zagnieński | 100 pkt. | |||
3. | Jołki–Polki | Radomir Svihel | 36 pkt. | 543 pkt. |
Roman Fousek | 90 pkt. | |||
Stanisław Ivan | 417 pkt. | |||
4. | WKS Wawel | Andrzej Naunienia | 14 pkt. | 573 pkt. |
Piotr Królak | 214 pkt. | |||
Monika Filipowska | 345 pkt. | |||
5. | Dop–ing Team | Aleksandra Knapik | 256 pkt. | 645 pkt. |
Piotr Potępa | 330 pkt. | |||
Danuta Polewska | 59 pkt. | |||
6. | Olomouc | Vladislav Riha | 67 pkt. | 913 pkt. |
Petr Prasil | 324 pkt. | |||
Ales Vicek | 522 pkt. | |||
7. | Para–Max | Miroslaw Bouska | 529 pkt. | 1162 pkt. |
Sarka Blaskova | 610 pkt. | |||
Jiri Blaska | 23 pkt. | |||
8. | Wrocław | Zbigniew Matczuk | 42 pkt. | 1422 pkt. |
Janusz Łykowski | 1124 pkt. | |||
Sławko Grekow | 256 pkt. | |||
9. | Kalimaty | Marie Svihlova | 297 pkt. | 2102 pkt. |
Jana Paukova | 1405 pkt. | |||
Lenka Vaskova | 400 pkt. | |||
10. | Trio Egzotyczne | Marcin Jaxa-Rożen | 938 pkt. | 3188 pkt. |
Tomas Vykoukal | 1334 pkt. | |||
Jaroslav Knapek | 916 pkt. | |||
11. | Mixi | Krzysztof Dędek | 1600 pkt. | 3978 pkt. |
Waldemar Zygała | 865 pkt. | |||
Zbigniew Izbicki | 1513 pkt. | |||
12. | WW | Józef Kałwek | 1214 pkt. | 4440 pkt. |
uzupełniający zawodnik | 1900 pkt. | |||
Katarzyna Szymańska | 1326 pkt. |
Uwagi
- ↑ 12 czerwca 1960 Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego zaczęła organizować Mistrzostwa Śląska w skokach spadochronowych na celność lądowania (Aeroklub Gliwicki 1955–2005 ↓, s. 2). W 1970 jako Ogólnopolskie Zawody w Akrobacji Spadochronowej. Od 22 maja 1975 pod nazwą I Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe pod patronatem Towarzystwa Miłośników Ziemi Gliwickiej (V Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe ↓, s. 2), a od 20 maja 1984 pod nazwą XV Spadochronowe Mistrzostwa Śląska (Kronika Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego 1969–1998 ↓, s. 45).
Przypisy
Bibliografia
- JanJ. Isielenis JanJ., Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, Gliwice: Aeroklub Gliwicki, 2001 .
- 50-lecie aeroklubu gliwickiego 1955–2005, „Materiał promocyjny”, Gliwice: Aeroklub Gliwicki, 2005, s. 1–4 .
- Kronika Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego 1969–1998, Gliwice: Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego, 1968 .
- V Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe, Gliwice 20–27 maja 1979, „Program zawodów”, chmo g-ce zam. 75/79 n. 500 G–23, Gliwice: Towarzystwo Przyjaciół Gliwic, Aeroklub Gliwice, 1979, s. 1–7 (pol.).
- p
- d
- e
- Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska | |
---|---|
Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Śląska | |
Międzynarodowe Klubowe Zawody Spadochronowe Gliwice | |
Spadochronowe Mistrzostwa Śląska Juniorów | |
Ogólnopolskie Zawody w Akrobacji Spadochronowej |