Pływanie na otwartym akwenie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 10 km mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 16 lipca | ||
Liczba ekip | 47 | ||
Liczba sportowców | 74 | ||
Złoty medal | Florian Wellbrock | ||
Srebrny medal | Marc-Antoine Olivier | ||
Brązowy medal | Rob Muffels |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Gwangju 2019
Gwangju 2019
Indywidualne
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
Synchronicznie
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
Styl dowolny
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
Sztafety mieszane
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
10 km mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019, która odbyła się 16 lipca[1]. 10 najlepszych zawodników automatycznie zakwalifikowało się na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020[2].
Wyniki
Zawody rozpoczęły się o 8:00 czasu lokalnego[3].
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas |
---|---|---|---|
1 ! | Florian Wellbrock | Niemcy | 1:47:55,9 |
2 ! | Marc-Antoine Olivier | Francja | 1:47:56,1 |
3 ! | Rob Muffels | Niemcy | 1:47:57,4 |
4. | Kristóf Rasovszky | Węgry | 1:47:59,5 |
5. | Jordan Wilimovsky | Stany Zjednoczone | 1:48:01,0 |
6. | Gregorio Paltrinieri | Włochy | 1:48:01,0 |
7. | Ferry Weertman | Holandia | 1:48:01,9 |
8. | Alberto Martínez | Hiszpania | 1:48:02,2 |
9. | Mario Sanzullo | Włochy | 1:48:04,7 |
10. | David Aubry | Francja | 1:48:05,1 |
11. | Esteban Enderica | Ekwador | 1:48:07,3 |
12. | Jack Burnell | Wielka Brytania | 1:48:09,9 |
13. | Athanasios Kynigakis | Grecja | 1:48:15,4 |
14. | Kai Edwards | Australia | 1:48:16,2 |
15. | Logan Vanhuys | Belgia | 1:48:17,5 |
16. | Matěj Kozubek | Czechy | 1:48:19,1 |
17. | Fan Hau-Li | Kanada | 1:48:21,1 |
18. | Tobias Robinson | Wielka Brytania | 1:48:23,5 |
19. | Kiriłł Abrosimow | Rosja | 1:48:55,9 |
20. | Matan Roditi | Izrael | 1:48:59,6 |
21. | Nicholas Sloman | Australia | 1:49:22,7 |
22. | Jewgienij Dratcew | Rosja | 1:49:37,4 |
23. | Chad Ho | Południowa Afryka | 1:49:37,9 |
24. | Jon McKay | Kanada | 1:49:43,7 |
25. | David Heron | Stany Zjednoczone | 1:49:57,6 |
26. | Krzysztof Pielowski | Polska | 1:50:02,8 |
27. | Dániel Székelyi | Węgry | 1:50:11,3 |
28. | Guillem Pujol | Hiszpania | 1:50:11,6 |
29. | An Jiabao | Chiny | 1:50:14,0 |
30. | Danie Marais | Południowa Afryka | 1:50:14,2 |
31. | David Castro | Ekwador | 1:50:14,4 |
32. | Phillip Seidler | Namibia | 1:50:14,4 |
33. | Allan do Carmo | Brazylia | 1:50:14,7 |
34. | Victor Johansson | Szwecja | 1:50:14,8 |
35. | Victor Colonese | Brazylia | 1:50:15,2 |
36. | Diego Vera | Wenezuela | 1:50:15,6 |
37. | Elliot Sodemann | Szwecja | 1:50:16,0 |
38. | Oussama Mellouli | Tunezja | 1:50:21,0 |
39. | Takeshi Toyoda | Japonia | 1:50:22,0 |
40. | Santiago Arteta | Argentyna | 1:50:24,1 |
41. | Vít Ingeduld | Czechy | 1:50:24,9 |
42. | Rafael Gil | Portugalia | 1:50:27,3 |
43. | Yuval Safra | Izrael | 1:50:34,2 |
44. | David Brandl | Austria | 1:51:26,3 |
45. | Taiki Nonaka | Japonia | 1:51:35,3 |
46. | Joaquín Moreno | Argentyna | 1:51:45,7 |
47. | Aflah Prawira | Indonezja | 1:52:33,8 |
48. | Tamaš Farkaš | Serbia | 1:52:36,7 |
49. | Tiago Campos | Portugalia | 1:52:39,3 |
50. | Arturo Pérez | Meksyk | 1:52:42,6 |
51. | Evgenij Pop Acev | Macedonia Północna | 1:52:43,0 |
52. | Ihor Czerwynśkyj | Ukraina | 1:52:45,2 |
53. | Park Seok-hyun | Korea Południowa | 1:52:47,6 |
54. | Zhao Junbohang | Chiny | 1:52:52,7 |
55. | Wilder Carreno | Wenezuela | 1:52:53,5 |
56. | Marwan El-Amrawy | Egipt | 1:54:40,8 |
57. | Fernando Betanzos | Meksyk | 1:56:07,9 |
58. | Mathieu Ben Rahou | Maroko | 1:56:07,9 |
59. | Park Jae-hun | Korea Południowa | 1:56:41,4 |
60. | Lev Cherepanov | Kazachstan | 1:58:04,4 |
61. | William Thorley | Hongkong | 1:59:36,8 |
62. | Rodrigo Caballero | Boliwia | 1:59:41,5 |
63. | Keith Sin | Hongkong | 2:00:21,9 |
64. | Tomáš Peciar | Słowacja | 2:00:24,2 |
65. | Maximiliano Paccot | Urugwaj | 2:00:24,5 |
66. | Damien Payet | Seszele | 2:00:27,6 |
67. | Tanakrit Kittiya | Tajlandia | 2:00:37,1 |
68. | Sushrut Kapse | Indie | 2:03:25,9 |
69. | Santiago Reyes | Gwatemala | 2:08:27,5 |
70. | Zedheir Torrez | Boliwia | 2:08:27,7 |
71. | Siwat Matangkapong | Tajlandia | 2:09:32,8 |
72. | Rinel Pius | Estonia | 2:09:56,0 |
73. | Cristofer Lanuza | Kostaryka | 2:10:16,8 |
74 ! | Alain Vidot | Seszele | 9:59:59,8 ! OTL |
75 ! | Saurabh Sangvekar | Indie | 9:59:59,9 ! DNS |
Przypisy
- ↑ 10 km mężczyzn – lista startowa. Omega Timing. [dostęp 2019-07-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-11)]. (ang.).
- ↑ System kwalifikacji (maraton pływacki) – Igrzyska XXXII Olimpiady – Tokio 2020. FINA, 2018-03-19. [dostęp 2019-07-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-04)]. (ang.).
- ↑ 10 km mężczyzn – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2019-07-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-16)]. (ang.).