Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 – klasa 5 indywidualnie mężczyzn
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012.
| |||
Piktogram paraolimpijski dla tenisa stołowego | |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 30 sierpnia 2012 | ||
Zamknięcie (finał) | 2 września 2012 | ||
Liczba zawodników | 12 | ||
I miejsce | Tommy Urhaug | ||
II miejsce | Cao Ningning | ||
III miejsce | Jung Eun-chang |
Gra indywidualna mężczyzn - kl. 5 to jedna z konkurencji w tenisie stołowym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2012. Tenisiści stołowi rywalizowały w centrum wystawienniczo-konferencyjnym ExCeL.
Do rywalizacji przystąpiło 12 zawodników, podzielonych na cztery grup. W każdej z nich zmagania toczyły się systemem kołowym (tj. każdy z każdym, po jednym meczu). Zwycięzcy grup awansowali do półfinałów. Od tego etapu pojedynki odbywały się systemem pucharowym (jedno spotkanie, przegrywający odpada, a zwycięzca kwalifikuje się do kolejnej fazy).
Harmonogram zawodów
Zawody miały miejsce pomiędzy 30 sierpnia a 2 września[1].
Sierpień | Wrzesień | |||
---|---|---|---|---|
30 | 31 | 1 | 2 | |
Faza Grupowa | Faza Grupowa | Faza Grupowa Półfinały | O 3. miejsce O 1. miejsce |
Faza Finałowa
Półfinały | Finał | |||||||||||||||
A1 | Cao Ningning | 11 | 7 | 11 | 11 | |||||||||||
D1 | Gregory Rosec | 6 | 11 | 8 | 7 | |||||||||||
A1 | Cao Ningning | 11 | 7 | 7 | 9 | |||||||||||
B1 | Tommy Urhaug | 8 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||
C1 | Jung Eun-chang | 6 | 7 | 6 | ||||||||||||
B1 | Tommy Urhaug | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||
Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||||
D1 | Gregory Rosec | 9 | 7 | 11 | ||||||||||||
C1 | Jung Eun-chang | 11 | 11 | 13 | ||||||||||||
Faza Grupowa
Grupa A
Cao Ningning | Rene Taus | Scott Robertson | Mecze W–L | Sety W–L | Punkty +/- | Miejsce | ||
Cao Ningning | 3:1 (11:7, 7:11, 11:5, 11:7) | 3:1 (7:11, 11:6, 11:4, 11:9) | 2–0 | 6–2 | +20 | 1 | ||
Rene Taus | 1:3 (7:11, 11:7, 5:11, 7:11) | 3:0 (11:8, 11:1, 11:6) | 1–1 | 4–3 | +8 | 2 | ||
Scott Robertson | 1:3 (11:7, 6:11, 4:11, 9:11) | 0:3 (8:11, 1:11, 6:11) | 0–2 | 1–6 | -28 | 3 |
Grupa B
Tommy Urhaug | Nicolas Savant-Aira | Claudiomiro Segatto | Mecze W–L | Sety W–L | Punkty +/- | Miejsce | ||
Tommy Urhaug | 3:0 (11:7, 15:13, 11:7) | 3:0 (11:7, 11:3, 11:5) | 2–0 | 6–0 | +28 | 1 | ||
Nicolas Savant-Aira | 0:3 (7:11, 13:15, 7:11) | 3:2 (7:11, 11:7, 6:11, 11:9, 11:6) | 1–1 | 3–5 | -8 | 2 | ||
Claudiomiro Segatto | 0:3 (7:11, 3:11, 5:11) | 2:3 (11:7, 7:11, 11:6, 9:11, 6:11) | 0–2 | 2–6 | -20 | 3 |
Grupa C
Jung Eun-chang | Lin Yen-hung | Ehab Fetir | Mecze W–L | Sety W–L | Punkty +/- | Miejsce | ||
Jung Eun-chang | 3:2 (8:11, 11:9, 11:7, 5:11, 11:5) | 3:1 (11:9, 5:11, 11:8, 11:8) | 2–0 | 6–3 | +5 | 1 | ||
Lin Yen-hung | 2:3 (11:8, 9:11, 7:11, 11:5, 5:11) | 3:2 (11:8, 3:11, 11:5, 9:11, 11:4) | 1–1 | 5–5 | +3 | 2 | ||
Ehab Fetir | 1:3 (9:11, 11:5, 8:11, 8:11) | 2:3 (8:11, 11:3, 5:11, 11:9, 4:11) | 0–2 | 3–6 | -8 | 3 |
Grupa D
Gregory Rosec | Selcuk Cetin | Kim Byoung-young | Mecze W–L | Sety W–L | Punkty +/- | Miejsce | ||
Gregory Rosec | 3:1 (7:11, 11:7, 12:10, 11:8) | 3:1 (11:5, 8:11, 11:4, 11:9) | 2–0 | 6–2 | +17 | 1 | ||
Selcuk Cetin | 1:3 (11:7, 7:11, 10:12, 8:11) | 3:2 (4:11, 10:12, 11:8, 13:11, 11:9) | 1–1 | 4–5 | -7 | 2 | ||
Kim Byoung-young | 1:3 (5:11, 11:8, 4:11, 9:11) | 2:3 (11:4, 12:10, 8:11, 11:13, 9:11) | 0–2 | 3–6 | -10 | 3 |
Przypisy
- ↑ Men's Singles - Class 5. [w:] Timetable [on-line]. London 2012. [dostęp 2012-11-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)]. (ang.).
Bibliografia
- Faza finałowa. london2012.com, 2012-11-18. [dostęp 2012-11-18]. (ang.).
- Faza grupowa. london2012.com, 2012-11-18. [dostęp 2012-11-18]. (ang.).