2010: Japońska Formuła 3 (wicemistrz w klasie mistrzowskiej)
2011: Japońska Formuła 3 (mistrz w klasie mistrzowskiej)

Multimedia w Wikimedia Commons
Strona internetowa

Yūhi Sekiguchi (jap. 関口雄飛 Sekiguchi Yūhi; ur. 29 grudnia 1987) – japoński kierowca wyścigowy.

Kariera

Yūhi karierę wyścigową rozpoczął w 2004 roku, debiutując w Azjatyckiej Formule Renault Challenge. W kolejnym sezonie brał udział w Formule Toyota. Zdobyte punkty sklasyfikowały go na 5. miejscu. Rok później sięgnął w niej po tytuł mistrzowski. Mistrzostwo zdobył również w Azjatyckiej Formule Challenge.

W 2007 roku awansował do Japońskiej Formuły 3. Zmagania zakończył na 7. pozycji. Sezon później brał udział w Międzynarodowej Formule Master. Trzykrotnie sięgnął po punkty, ostatecznie plasując się na 16. lokacie. W tym samym roku zadebiutował również w japońskich wyścigach samochodów sportowych – SuperGT.

Pod koniec sezonu wziął udział w inauguracyjnej rundzie Azjatyckiej Serii GP2, na chińskim torze w Szanghaju. Reprezentując brytyjską ekipę DPR pierwszego wyścigu nie ukończył, natomiast w drugim zajął dwunaste miejsce.

W 2009 roku powrócił do japońskiej F3. Startując w klasie narodowej, Sekiguchi trzykrotnie zwyciężył, ostatecznie zajmując w końcowej klasyfikacji 5. pozycję. W kolejnym sezonie brał udział w głównym cyklu. Japończyk dzięki równej i konsekwentnej jeździe, sięgnął po tytuł wicemistrzowski, ulegając jedynie dominującemu rodakowi Yūji Kunimoto. Rok później Yūhi został mistrzem serii, pomimo nie wzięcia udziału w inauguracyjnej eliminacji na torze Suzuka. W trakcie zmagań sześciokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Statystyki

Sezon Seria Zespół Wyścigi PP Zwycięstwa Punkty Poz. koń.
Grand Prix Makau ThreeBond Racing 1 0 0 N/A 20
JAF Grand Prix SUPER GT & Formuła NIPPON FUJI SPRINT CUP - GT300 Class JLOC 1 0 0 0 NS

Brązowy 3. miejsce lub II wicemistrzostwo
Zielony Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami)
Niebieski Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu)
Czerwony Nie zakwalifikował się (NZ)
Nie prekwalifikował się (NPK)
Różowy Nie ukończył (NU)
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu)