Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – kategoria do 87 kg mężczyzn w stylu klasycznym
- Główny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Denis Kudla |
Rywalizacja w wadze do 87 kg mężczyzn w zapasach w stylu klasycznym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 została rozegrana w dniach 3 - 4 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Makuhari Messe w Mihama-ku w Chiba. W zawodach wzięło udział 16 zawodników.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie tokijskim (UTC+09:00).
Data | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|
3 sierpnia 2021 | 11:00 | Runda kwalifikacyjna |
18:15 | Półfinały | |
4 sierpnia 2021 | 11:00 | Repasaże |
17:00 | Finały |
Wyniki
Faza początkowa
1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
Viktor Lőrincz | 6 | |||||||||||||||||
Atabek Azisbekow | 1 | Viktor Lőrincz | 1 | |||||||||||||||
Denis Kudla | 4 | Denis Kudla | 1 | |||||||||||||||
Nursułtan Tursynow | 1 | Viktor Lőrincz | 9 | |||||||||||||||
Kirył Maskiewicz | 1 | Muhammad Mustafa Mutawalli | 2 | |||||||||||||||
Muhammad Mustafa Mutawalli | 9 | Muhammad Mustafa Mutawalli | 4F | |||||||||||||||
İslam Abbasov | 1 | Daniel Gregorich | 0 | |||||||||||||||
Daniel Gregorich | 3 | Viktor Lőrincz | 1 | |||||||||||||||
Rustam Assakałow | 6 | Żan Bełeniuk | 5 | |||||||||||||||
Lasza Gobadze | 5 | Rustam Assakałow | 1 | |||||||||||||||
Ivan Huklek | 5 | Ivan Huklek | 4 | |||||||||||||||
John Stefanowicz | 3 | Ivan Huklek | 1 | |||||||||||||||
Peng Fei | 1 | Żan Bełeniuk | 7 | |||||||||||||||
Bachir Sidazara | 11 | Bachir Sidazara | 1 | |||||||||||||||
Zurab Datunaszwili | 1 | Żan Bełeniuk | 1 | |||||||||||||||
Żan Bełeniuk | 3 |
F - położenie na łopatki
Repasaże
Repasaż 1 | Walka o brązowy medal | ||||||||||
Atabek Azisbekow | 2 | 0 | Denis Kudla | 0 | 8 | ||||||
Denis Kudla | 1 | 9 | Muhammad Mustafa Mutawalli | 1 | 0 | ||||||
Zurab Datunaszwili | 0 | 5 | Zurab Datunaszwili | 6 | 0 | ||||||
Bachir Sidazara | 1 | 0 | Ivan Huklek | 0 | 1 |
Końcowa klasyfikacja
Pozycja | Kraj | Zawodniczka |
---|---|---|
Ukraina | Żan Bełeniuk | |
Węgry | Viktor Lőrincz | |
Niemcy | Denis Kudla | |
Serbia | Zurab Datunaszwili | |
5. | Egipt | Muhammad Mustafa Mutawalli |
Chorwacja | Ivan Huklek | |
7. | Algieria | Bachir Sidazara |
8. | Uzbekistan | Rustam Assakałow |
9. | Kuba | Daniel Gregorich |
10. | Kirgistan | Atabek Azisbekow |
11. | Gruzja | Lasza Gobadze |
12. | Stany Zjednoczone | John Stefanowicz |
13. | Azerbejdżan | İslam Abbasov |
14. | Kazachstan | Nursułtan Tursynow |
15. | Białoruś | Kirył Maskiewicz |
16. | Chiny | Peng Fei |
Bibliografia
- Tokyo 2020 Wrestling - Men's Greco-Roman 130 kg results [online] (ang.).
- Wrestling - Bronze Medal match Results [online] (ang.).
- Wrestling - Bronze Medal match Results [online] (ang.).
- Wrestling - Repechage Results [online] (ang.).
- Wrestling - Repechage Results [online] (ang.).