Cupa României 2021-2022
Cupa României 2021-2022 | |
Stadionul Rapid-Giulești din București a găzduit finala | |
Sport | fotbal |
Organizator | FRF |
Nr. de ediții | a 84-a |
Data începerii | |
Data sfârșitului | 19 mai 2022 |
Participanți | 128 |
Câștigătorul trofeului | Sepsi (Prima cupă) |
Televizări | Digi Sport Orange Sport Prima Sport |
Site oficial | cuparomâniei.ro |
Pentru ediția următoare, vedeți : Cupa României 2022-2023 | |
Pentru ediția precedentă, vedeți : Cupa României 2020-2021 | |
Modifică date / text |
Cupa României 2021–2022 a fost cea de-a 84-a ediție a celui mai vechi turneu eliminator din fotbalul românesc. Sepsi OSK a învins în finală pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 și a obținut prima sa cupă din palmares, precum și accederea în turul II preliminar al UEFA Europa Conference League 2022-2023.[1]
Cluburi participante
Următoarele 128 de echipe s-au calificat la competiție:
Liga I 2020-2021 toate cluburile (16) | Liga a II-a 2020-2021 Fără echipele desființate (20) | Liga a III-a 2020-2021 Fără echipele secunde și câteva desființate (83) |
|
|
|
24 din cele 42 de reprezentante, una din fiecare județ1 | ||
|
|
|
Tururi și data tragerilor la sorți
Sursă:[2]
Turul | Data tragerii la sorți | Data primului meci |
---|---|---|
Turul I | 21 iulie 2021 | 28 iulie 2021 |
Turul II | 2 august 2021 | 11 august 2021 |
Turul III | 18 august 2021 | 24 august 2021 |
Turul IV | 1 septembrie 2021 | 7 septembrie 2021 |
Șaisprezecimi | 9 septembrie 2021 | 21 septembrie 2021 |
Optimi | 5 octombrie 2021 | 26 octombrie 2021 |
Sferturi | 8 noiembrie 2021[3] | 30 noiembrie 2021 |
Semifinale | 24 februarie 2022 | 20 aprilie 2022 / 11 mai 2022 |
Finala | - | 19 mai 2022 |
Turul I
Toate meciurile s-au jucat pe data de 28 Iulie 2021.[4][5]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
28 Iulie 2021 | ||
Aurul Brad (3) | 4–5 | Hunedoara (3) |
Poli Timișoara (3) | 3–6 d.p. | Deva (3) |
Nera Bozovici (4) | 0–2 | Progresul Ezeriș (3) |
UVT Timișoara (4) | 1–2 | Ghiroda (3) |
Fortuna Becicherecu Mic (4) | retrasă | Avântul Periam (3) |
Gloria Lunca-Teuz Cermei (3) | 1–3 | Lotus Băile Felix (3) |
Foresta Tileagd (4) | 2–1 | Luceafărul Oradea (3) |
Sportul Beclean (4) | 3–0 | Someșul Dej (3) |
Florești (4) | 2–5 d.p. | Sănătatea Cluj (3) |
Lăpuș (4) | 0–2 | Progresul Șomcuta Mare (3) |
Știința Beltiug (4) | 0–5 | Satu Mare (3) |
Rapid Jibou (4) | 0–5 | Sportul Șimleu Silvaniei (3) |
Voința Stremț (4) | 2–0 | Ocna Mureș (3) |
Industria Galda (4) | 2–0 | Unirea Alba Iulia (3) |
Steagul Roșu Brașov (4) | 0-2 | Kids Tâmpa Brașov (3) |
Avrig (4) | 4–1 | Olimpic Cetate Râșnov (3) |
Sângeorgiu de Mureș (4) | 0–3 | Unirea Ungheni (3) |
Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc (4) | 0–6 | Odorheiu Secuiesc (3) |
Inter Aninoasa (4) | 2–7 | Pucioasa (3) |
Asalt București (4) | 8–0 | Oltenița (3) |
Viitorul Curița (4) | 2–0 | CSM Bacău (3) |
Moldova Cristești (4) | 1–4 | Dante Botoșani (3) |
Pașcani (3) | 1–3 | Hușana Huși (3) |
Juniorul Suceava (4) | 2–3 | Șomuz Fălticeni (3) |
CSM Vaslui (4) | 0–3 | Sporting Vaslui (3) |
Înfrățirea Jilavele (4) | retrasă | Recolta Gheorghe Doja (3) |
Pescărușul Sarichioi (4) | 3–0 | Sportul Chiscani (3) |
Năvodari (4) | 4–0 | Gloria Albești (3) |
Zimbrul Slobozia Conachi (4) | 1–6 | Sporting Liești (3) |
Phoenix Poșta Câlnău (4) | 1–3 | Plopeni (3) |
Inizio Focșani (4) | 4–2 | KSE Târgu Secuiesc (3) |
Dunărea Ciocănești (4) | 2–2 d.p. 2-4 l.d. | Înainte Modelu(3) |
Făurei (3) | 2–2 d.p. 5-6 l.d. | Agricola Borcea (3) |
Brănești (4) | 0–2 | Tunari (3) |
Petrolul 95 Ploiești (4) | 2–2 d.p. 4-6 l.d. | Flacăra Moreni (3) |
Maxima Hobaia (4) | retrasă | Alexandria (3) |
Cârcea (4) | 1–0 | Petrolul Potcoava (3) |
Viitorul Șimian (3) | 1–3 | Gilortul Târgu Cărbunești (3) |
Sparta Râmnicu Vâlcea (4) | 3–0 | Flacăra Horezu (3) |
Minerul Costești (3) | 1–3 | Jiul Petroșani (3) |
Turul II
Toate meciurile s-au jucat pe data de 11 august.[6][7]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
11 August 2021 | ||
Progresul Spartac (3) | 2–1 | CSA Steaua București (2) |
Cârcea (4) | 0-3 | CSO Filiași (3) |
Avrig (4) | 2-7 | FC Brașov (2) |
Kids Tâmpa Brașov (3) | 3-3 d.p. 4–5 l.d. | SR Brașov (3) |
Jiul Petroșani (3) | 6–1 | Gilortul Tg. Cărbunești (3) |
Corvinul (3) | 0-0 d.p. 5–3 l.d. | CSM Deva (3) |
ACS Progresul Ezeriș (3) | 2–1 | CSC Ghiroda si Giarmata Vii (3) |
CSC Dumbrăvița (3) | 0–1 | CS Șoimii Lipova (3) |
CS Avântul Periam(3) | 2-1 | ACS Progresul Pecica (3) |
CS Lotus Băile Felix (3) | 0-1 | CS Crișul Chișineu-Criș (3) |
Foresta Tileagd (5) | 0-5 | CA Oradea (3) |
CSM Satu Mare (3) | 0–2 | CSM Baia Mare (3) |
CS Progresul Șomcuta Mare (3) | 2–3 | CS Gloria Bistrița-Năsăud (3) |
FC Silvania Șimleu Silvaniei (3) | 0–1 | SCM Zalău (3) |
ACS Sportul Beclean (4) | 1-3 | FC Unirea Dej (3) |
CS Sănătatea Cluj (3) | 3-2 | Sticla Arieșul Turda (3) |
Voința Stremț (4) | 1-0 | Industria Galda de Jos (4) |
CS Metalurgistul Cugir (3) | 1-2 | CSC 1599 Șelimbăr (2) |
FC ASA Unirea Ungheni (3) | 4-2 | CSM Avântul Reghin (3) |
CS Dante Botoșani (4) | 3-1 | ACS Foresta Suceava (3) |
Șomuz Fălticeni (3) | 3-0 | CSM Bucovina Rădăuți (3) |
CS Știința Miroslava (3) | 1-1 d.p. 9-8 l.d. | CSM Ceahlăul Piatra Neamț (3) |
Sportul Chiscani (3) | 0–2 | Dacia Unirea Brăila (2) |
AFC ASALT București (4) | 1-7 | CS Arsenal Tunari (3) |
CSO Plopeni (3) | 4-1 | CS Blejoi (3) |
CSM Alexandria (3) | 0–0 d.p. 1-3 l.d. | CS Sporting Roșiori de Vede (3) |
Dunărea Ciocănești (5) | 3–5 | FC Agricola Borcea (3) |
CSM Flacăra Moreni (3) | 0-2 | FC Pucioasa (3) |
Inizio Focșani (4) | 0-2 | CSM Focșani (3) |
AFC Metalul Buzău (3) | 2-0 | CSM Râmnicu Sărat (3) |
CS Popești-Leordeni (3) | 4-3 | CS Afumați (3) |
Recolta Gheorghe Doja (3) | 1-0 | CS Viitorul Ianca (3) |
Năvodari (4) | retrasă | CSA Axiopolis Cernavodă (3) |
Sparta Râmnicu Vâlcea (4) | 1–2 d.p. | Unirea Bascov (3) |
Sporting Liești (3) | 0-4 | Oțelul Galați (3) |
Sporting Vaslui (3) | 1-2 d.p. | Hușana Huși (3) |
Viitorul Curita (4) | 0-4 | Odorheiu Secuiesc (3) |
CS Viitorul Dăești (3) | 0-1 | Vedița Colonești (3) |
Turul III
Meciurile s-au jucat pe 24, 25, 26 August și 1 septembrie.[8][9]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
24 August 2021 | ||
Crișul Chișineu Criș(d) (3) | 0-2 | Șoimii Lipova(d) (3) |
CSM Focșani (3) | 2-2 d.p. 5–4 l.d. | Aerostar Bacău (3) |
CSO Filiași(d) (3) | 2-2 d.p. 11–10 l.d. | Vedița Colonești(d) (3) |
FC Pucioasa(d) (3) | 0-2 | Unirea Bascov (3) |
Gloria Bistrița Năsăud (3) | 2-4 d.p. | Unirea Dej (2) |
Jiul Petroșani (3) | 0-5 | CS Hunedoara (3) |
Metalul Buzău (3) | 1-3 | FC Buzău (2) |
FC Odorheiu Secuiesc (3) | 3-1 | Unirea Ungheni (3) |
Recolta Gheorghe Doja(d) (3) | 3-1 | Agricola Borcea (3) |
Sporting Roșiori (3) | 0-1 | CSM Slatina (3) |
SR Brașov (3) | 1-0 | FC Brașov (2) |
CS Tunari (3) | 1-0 | Metaloglobus (2) |
25 August 2021 | ||
Voința Stremț (4) | 0-4 | 1599 Șelimbăr (2) |
Șomuz Fălticeni (3) | 3-1 | Dante Botoşani (4) |
Sănătatea Cluj (3) | 0-4 | U Cluj (2) |
Progresul Ezeriş(d) (3) | 2-3 d.p. | CSM Reșița (3) |
SC Popești-Leordeni(d) (3) | 0-1 | Unirea Slobozia (2) |
Hușana Huși(d) (3) | 2-1 | Știința Miroslava (3) |
Dacia Unirea Brăila (2) | 1-0 | Oțelul Galați (3) |
Năvodari (4) | 3-1 | Unirea Constanța (2) |
FC Recea (R) | retrasă | Minaur Baia Mare (3) |
CA Oradea (3) | 1-0 | SCM Zalău(d) (3) |
Avântul Periam(d) (3) | 1-4 | Ripensia (2) |
Pandurii (3) | 0-1 | Viitorul-Pandurii (2) |
26 August 2021 | ||
Progresul Spartac București (3) | 1-1 d.p. 4-5 l.d. | Chiajna (2) |
1 Septembrie 2021 | ||
CSO Plopeni (3) | 0-5 | Petrolul (2) |
Turul IV
Meciurile s-au jucat pe 7 și 8 septembrie.[10][11]
Echipa 1 | Scor | Echipa 2 |
---|---|---|
7 Septembrie 2021 | ||
CS Hunedoara (3) | 2-2 d.p. 6-5 l.d. | 1599 Șelimbăr (2) |
CSO Filiași(d) (3) | 3-2 | Viitorul-Pandurii (2) |
FC Odorheiu Secuiesc (3) | 0-0 d.p. 1-3 l.d. | Hermannstadt (2) |
Șoimii Lipova(d) (3) | 1-2 | Politehnica Timișoara (2) |
Șomuz Fălticeni (3) | 1-0 | Aerostar Bacău (3) |
8 Septembrie 2021 | ||
CA Oradea (3) | 2-1 | U Cluj (2) |
Năvodari (4) | 0-6 | Unirea Slobozia (2) |
CSM Reșița (3) | 1-2 | Ripensia (2) |
Dacia Unirea Brăila (2) | 1-2 d.p. | Petrolul (2) |
Dunărea Călărași (2) | 1-0 | Astra Giurgiu (2) |
Hușana Huși(d) (3) | 0-1 | Poli Iași (2) |
Recolta Gheorghe Doja(d) (3) | 0-5 | FC Buzău (2) |
SR Brașov (3) | 2-6 | Csíkszereda (2) |
CS Tunari (3) | 0-1 | Chiajna (2) |
Unirea Bascov (3) | 0-1 | CSM Slatina (3) |
Unirea Dej (2) | 0-1 | Minaur Baia Mare (3) |
Șaisprezecimi
Meciurile s-au jucat pe 21,22 și 23 septembrie.[12][13]
Șomuz Fălticeni | 1–4 | Voluntari | Fălticeni | ||
15:00 | Sahru 38' | Ilie 42' Veiga 65' Paraschiv 77' Briceag 86' | Stadion: Stadionul Constantin Jamaischi Spectatori: 500 Arbitru: Baban Vlad Omul meciului: Briceag |
Minaur Baia Mare | 3–1 | Poli Iași | Baia Mare | ||
16:00 | Văsălie 13', 65' Donca 66' | Zaharia 39' | Stadion: Stadionul Viorel Mateianu Spectatori: 400 Arbitru: Ardelean Mircea Omul meciului: Văsălie |
Petrolul | 0–1 | FCU Craiova | Ploiești | ||
18:45 | Ondaan 52' | Stadion: Stadionul Ilie Oană Spectatori: 3,500 Arbitru: Mladinovici Horia Gabriel Omul meciului: Ondaan |
CS Mioveni | 0–0 (4 - 5 d.l.d.) | Rapid | Mioveni | ||
21:30 | Stadion: Stadionul Orășenesc Spectatori: 1,250 Arbitru: Barbu Marian Omul meciului: Albu | ||||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Cristea prim. Dumitriu Cierpka Rusu Iacob | Albu Costin Ilie Dandea Bălan |
FC Argeș | 0–0 (4 - 2 d.l.d.) | FC Botoșani | Pitești | ||
16:00 | Stadion: Stadionul Nicolae Dobrin Spectatori: 400 Arbitru: Sebastian Colțescu Omul meciului: Palić | ||||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Șerban Palić Ișfan Dumitrașcu | Braun prim. Florescu Țigănașu Edjouma |
CA Oradea | 0–1 | Hermannstadt | Oradea | ||
16:30 | Sîntean 83' | Stadion: Stadionul Iuliu Bodola Arbitru: Kovacs Szabolcs Omul meciului: Sîntean |
Chiajna | 0–1 (d.p.) | Gaz Metan | Chiajna | ||
16:30 | Matias 112' | Stadion: Stadionul Concordia Arbitru: Găman George Omul meciului: Matias |
Csíkszereda | 0–1 | Chindia | Miercurea Ciuc | ||
16:30 | Cherchez 45' | Stadion: Stadionul Municipal Arbitru: Popa Cătălin Omul meciului: Cherchez |
CSM Slatina | 1–2 | Dunărea Călărași | Slatina | ||
16:30 | Popovici 44' | Stoica 61' Nica 73' | Stadion: Stadionul 1 Mai Arbitru: Costreie Sorin Omul meciului: Nica |
Unirea Slobozia | 0–1 | Politehnica Timișoara | Slobozia | ||
16:30 | Lazar 90+3' | Ursu 68' Hațegan 90+3' | Stadion: Stadionul 1 Mai Arbitru: Marcu Claudiu Omul meciului: Ursu |
FC Buzău | 2–1 (d.p.) | Academica Clinceni | Buzău | ||
16:30 | López 90+1' Chică-Roșă 116' | Ceandărov(d) 28' | Stadion: Stadionul Municipal Arbitru: Coza Ionuț Omul meciului: Chică-Roșă |
Farul Constanța | 0–1 | Sepsi | Ovidiu | ||
18:45 | Mitrea 50' (pen) | Stadion: Stadionul Viitorul Arbitru: Radu Petrescu Omul meciului: Mitrea |
Corvinul | 3–5 (d.p.) | FCSB | Hunedoara | ||
21:30 | Vlad 58' Hergheligiu 70' Șimon 83' | Stoica 19', 50' Oaidă 30' Musi 95' Gheorghe 96' | Stadion: Stadionul Michael Klein Spectatori: 6,000 Arbitru: Rares George Omul meciului: Stoica |
CSO Filiași(d) | 1–0 | UTA Arad | Filiași | ||
16:00 | Vîlcică 38' | Stadion: Stadionul Orășenesc Arbitru: Avram Robert Omul meciului: Vîlcică |
Ripensia | 0–1 | Dinamo | Timișoara | ||
18:45 | Matei 36' | Stadion: Stadionul Electrica Arbitru: Flueran Viorel Nicușor Omul meciului: Matei |
U Craiova | 1–0 | CFR Cluj | Craiova | ||
21:30 | Houri 63' | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco Arbitru: István Kovács Omul meciului: Houri |
Optimi
Meciurile s-au jucat pe 26, 27, și 28 octombrie.[14][15]
CSO Filiași(d) | 2–2 (d.p.) (4–3 d.l.d.) | Hermannstadt | Filiași | ||
Rogoveanu 44' Crețu 118' | Sîntean 3' Popescu 107' | Stadion: Stadionul Orășenesc Spectatori: 0 Arbitru: Mircea Ardelean Omul meciului: Sîntean | |||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Fotescu Vîlcică Armășelu Calu Zamfir | Sîntean prim. Bucuroiu Antoche Pantea Petrescu Mino |
Gaz Metan | 0–1 | Chindia | Mediaș | ||
18:00 | Matiș 29' | Stadion: Stadionul Gaz Metan Spectatori: 0 Arbitru: Sebastian Colțescu Omul meciului: Matiș |
Dinamo | 1–2 | FC Argeș | București | ||
21:00 | Țîră 49' | Ișfan 78' Dumitru 90+4' | Stadion: Stadionul Dinamo Spectatori: 0 Arbitru: Ovidiu Hațegan |
Minaur Baia Mare | 0–4 | U Craiova | Baia Mare | ||
18:00 | Gustavo 9' Constantin 15' Pen. Bălașa 54' Koljić 56' | Stadion: Stadionul Viorel Mateianu Spectatori: 0 Arbitru: Rareș Vidican |
Voluntari | 3–0 (la masa verde)[16] | FCSB | Voluntari | ||
21:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu Arbitru: SFD |
FC Buzău | 3–0 | Dunărea Călărași | Buzău | ||
15:00 | Gaitán 39' Ciobanu 51' Kanda 79' | Stadion: Stadionul Municipal Spectatori: 0 Arbitru: Bogdan Dumitrache Omul meciului: Ciobanu |
FCU Craiova | 0–1 | Sepsi | Craiova | ||
18:00 | Vieira 90+3' Kovačić 90+4' | Gajić 37' Niczuly 90+3' | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco Spectatori: 0 Arbitru: Marian Barbu Omul meciului: Luckassen |
Politehnica Timișoara | 2–0 | Rapid | Timișoara | ||
21:00 | Gerbi 21' Ursu 71' | Stadion: Stadionul Dan Păltinișanu Spectatori: 0 Arbitru: Sorin Costreie Omul meciului: Gerbi |
Sferturi
Meciurile s-au jucat pe 30 noiembrie, 1 decembrie și 2 decembrie.
Chindia | 1–2 | Sepsi | Ploiești | ||
20:30 | 72' Popa | 35' Căpușă 40' Bărbuț | Stadion: Stadionul Ilie Oană Spectatori: 1,000 Arbitru: Sebastian Colțescu Omul meciului: Bărbuț |
FC Buzău | 0–1 | Voluntari | Buzău | ||
15:30 | 56' Achim pen. | Stadion: Stadionul Municipal Arbitru: Viorel Nicușor Flueran |
Politehnica Timișoara | 0–0 (4–5 d.l.d.) | FC Argeș | Timișoara | ||
18:30 | 90' Octavian Ursu | Stadion: Stadionul Dan Păltinișanu Arbitru: Iulian Dima | |||
Penalty-uri de departajare(d) | |||||
Zaluschi Pamfile Lazăr Bocșan Bîrnoi | Latovlevici Ișfan Arias Viana Fatai |
CSO Filiași(d) | 0–3 | U Craiova | Craiova | ||
20:30 | 24' Koljić 29' Ivan 63' Gustavo | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco Arbitru: Lucian Rusandu |
Semifinale
Meciurile s-au jucat pe 19 și 20 aprilie, prima manșă, respectiv pe 11 și 12 mai, returul.
Manșa tur
Voluntari | 2–0 | FC Argeș | Voluntari | ||
20:00 | Rață 18' Armaș 29' | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu Arbitru: Horațiu Feșnic |
Sepsi | 2–1 | U Craiova | Sfântu Gheorghe | ||
19:30 | Ștefănescu 14' Golofca 87' | 29' (pen.) Ivan | Stadion: Stadionul Municipal Arbitru: Radu Petrescu |
Manșa retur
FC Argeș | 0–1 | Voluntari | Pitești | ||
19:30 | 85' (pen.) Achim | Stadion: Stadionul Nicolae Dobrin Arbitru: Adrian Cojocaru |
FC Voluntari s-a calificat cu scorul general 3–0.
U Craiova | 0–1 | Sepsi | Craiova | ||
19:30 | 66' Ștefănescu | Stadion: Stadionul „Ion Oblemenco” Arbitru: Horațiu Feșnic |
Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat cu scorul general 3–1.
Finala
Sepsi | 2–1 | Voluntari |
---|---|---|
Marius Ștefănescu 22', 38' | Wikidata | Andres Dumitrescu(d) 90+5' (aut.) |
Referințe
- ^ „Sepsi - FC Voluntari 2-1. Covăsnenii au câștigat Cupa României, primul trofeu din istoria clubului”. Digi Sport.
19 mai 2022 . Accesat în20 mai 2022 . - ^ „A fost stabilit programul Cupei României, ediția 2021/2022. Termenul limită până la care AJF-urile trebuie să comunice reprezentanta județeană la turul I”. liga2.prosport.ro. Accesat în
25 mai 2021 . - ^ „ACSO Filiași, FC Buzău și Politehnica Timișoara și-au aflat oponentul din faza sferturilor Cupei României! Toate vor întâlni adversar din Liga 1”. liga2.prosport.ro. Accesat în
1 decembrie 2021 . - ^ First Round matches. liga2.prosport.ro
- ^ „Competitii Interne - FRF”. frfotbal.ro. Accesat în
9 septembrie 2021 . - ^ „Meciurile Fazei a II-a a Cupei României, ediția 2021-2022. Printre cele 76 de echipe care intră la joc sunt și cele cinci nou-promovate în Liga 2!? Steaua are meci în Capitală”. Liga 2.
2 august 2021 . Accesat în18 august 2021 . - ^ „Rezultatele meciurilor din turul 2 al Cupei României | Cupa României”. cuparomaniei.frf.ro. Accesat în
20 august 2021 . - ^ „Meciurile Fazei a III-a a Cupei României, ediția 2021-2022. Petrolul și "U" Cluj, printre cele 13 echipe din Liga 2 programate în acest tur”. Liga 2.
18 august 2021 . Accesat în4 septembrie 2021 . - ^ „Competitii Interne - FRF”. frfotbal.ro. Accesat în
4 septembrie 2021 . - ^ „Programul turului 4 al Cupei României”. GSP. Accesat în
8 septembrie 2021 . - ^ „Competitii Interne - FRF”. frfotbal.ro. Accesat în
8 septembrie 2021 . - ^ „Duel-șoc în „șaisprezecimile" Cupei României: Craiova vs. CFR! + adversari facili pentru Dinamo și FCSB”. GSP. Accesat în
9 septembrie 2021 . - ^ „Competitii Interne - FRF”. frfotbal.ro. Accesat în
9 septembrie 2021 . - ^ „Tragere la sorți la Casa Fotbalului optimile de finală a Cupei României”. Prosport.
5 octombrie 2021 . Accesat în8 octombrie 2021 . - ^ „Competitii Interne - FRF”. www.frfotbal.ro. Accesat în
8 octombrie 2021 . - ^ „FCSB, eliminată la masa verde din Cupa României!”. Gsp.
25 octombrie 2021 . Accesat în25 octombrie 2021 . - ^ Cupa și convocarea! Ștefănescu i-a adus trofeul lui Sepsi, primul din istoria clubului, cu două goluri încântătoare sub privirile lui Edi, accesat în
19 mai 2022