2012 Dünya Gençler Halter Şampiyonası
2012 Dünya Gençler Halter Şampiyonası | |
---|---|
Mekan | Ota Şehir Spor Salonu |
Yer | Guatemala, Antigua Guatemala |
Tarih | 10-18 Mayıs |
← 2011 2013 → |
2012 Dünya Gençler Halter Şampiyonası 10-18 Mayıs 2012 tarihleri arasında Guatemala'nın Antigua Guatemala kentinde düzenlenmiştir.[1]
Madalya tablosu
Büyük (Toplam sonuç) madalyalara göre sıralama
* Ev sahibi ülke ( Guatemala)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 6 | 4 | 1 | 11 |
2 | Rusya | 4 | 3 | 1 | 8 |
3 | Kazakistan | 2 | 0 | 2 | 4 |
4 | İran | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Romanya | 1 | 0 | 0 | 1 |
Tayvan | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7 | Tayland | 0 | 4 | 1 | 5 |
8 | İspanya | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Letonya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Venezuela | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11 | Kolombiya | 0 | 0 | 3 | 3 |
12 | Belarus | 0 | 0 | 1 | 1 |
Moldova | 0 | 0 | 1 | 1 | |
ABD | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Bulgaristan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ermenistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (16 Ülke) | 15 | 15 | 15 | 45 |
Tüm madalyalara göre sıralama: Büyük (Toplam sonuç) ve Küçük (Koparma ve Silkme)
* Ev sahibi ülke ( Guatemala)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 18 | 9 | 3 | 30 |
2 | Rusya | 12 | 11 | 4 | 27 |
3 | Kazakistan | 5 | 1 | 4 | 10 |
4 | Tayland | 2 | 8 | 5 | 15 |
5 | İran | 2 | 4 | 3 | 9 |
6 | Romanya | 1 | 2 | 0 | 3 |
7 | Venezuela | 1 | 1 | 1 | 3 |
Letonya | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Tayvan | 1 | 1 | 1 | 3 | |
10 | ABD | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Dominik Cumhuriyeti | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | İspanya | 0 | 2 | 3 | 5 |
13 | Kolombiya | 0 | 1 | 7 | 8 |
14 | Ermenistan | 0 | 1 | 2 | 3 |
15 | Azerbaycan | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | Türkiye | 0 | 1 | 0 | 1 |
Güney Kore | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Belarus | 0 | 0 | 3 | 3 |
19 | Bulgaristan | 0 | 0 | 2 | 2 |
Moldova | 0 | 0 | 2 | 2 | |
21 | Türkmenistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Polonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (22 Ülke) | 45 | 45 | 45 | 135 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
56 kg | ||||||
Koparma | Chen Xiong (CHN) | 115 kg | İsmet Algül (TUR) | 111 kg | Josué Brachi (ESP) | 111 kg |
Silkme | Chen Xiong (CHN) | 145 kg | Lu Yuntao (CHN) | 137 kg | Jhon Serna (COL) | 136 kg |
Toplam | Chen Xiong (CHN) | 260 kg | Josué Brachi (ESP) | 247 kg | Jhon Serna (COL) | 244 kg |
62 kg | ||||||
Koparma | Huang Minhao (CHN) | 140 kg | Mao Chen (CHN) | 136 kg | Francisco Mosquera (COL) | 128 kg |
Silkme | Mao Chen (CHN) | 164 kg | Francisco Mosquera (COL) | 163 kg | Iman Shahgholian (IRI) | 156 kg |
Toplam | Mao Chen (CHN) | 300 kg | Huang Minhao (CHN) | 295 kg | Francisco Mosquera (COL) | 291 kg |
69 kg | ||||||
Koparma | Wu Chao (CHN) | 152 kg | Su Ying (CHN) | 150 kg | Daniyar İsmayilov (TKM) | 145 kg |
Silkme | Wu Chao (CHN) | 190 kg | Firidun Guliyev (AZE) | 176 kg | Artiom Pipa (MDA) | 173 kg |
Toplam | Wu Chao (CHN) | 342 kg | Su Ying (CHN) | 320 kg | Artiom Pipa (MDA) | 311 kg |
77 kg | ||||||
Koparma | Guo Zhimin (CHN) | 160 kg | Dmitry Khomyakov (RUS) | 155 kg | Andrés Mata (ESP) | 150 kg |
Silkme | Dmitry Khomyakov (RUS) | 187 kg | Andrés Mata (ESP) | 186 kg | Nijat Rahimov (AZE) | 185 kg |
Toplam | Dmitry Khomyakov (RUS) | 342 kg | Guo Zhimin (CHN) | 340 kg | Andrés Mata (ESP) | 336 kg |
85 kg | ||||||
Koparma | Zhang Huacong (CHN) | 165 kg | Artem Okulov (RUS) | 160 kg | Adam Maligov (RUS) | 154 kg |
Silkme | Zhang Huacong (CHN) | 194 kg | Artem Okulov (RUS) | 193 kg | Przemysław Koterba (POL) | 189 kg |
Toplam | Zhang Huacong (CHN) | 359 kg | Artem Okulov (RUS) | 353 kg | Adam Maligov (RUS) | 342 kg |
94 kg | ||||||
Koparma | Saeid Mohammadpour (IRI) | 178 kg | Egor Klimonov (RUS) | 170 kg | Zhassulan Kydyrbayev (KAZ) | 165 kg |
Silkme | Egor Klimonov (RUS) | 215 kg | Saeid Mohammadpour (IRI) | 215 kg | Zhassulan Kydyrbayev (KAZ) | 198 kg |
Toplam | Saeid Mohammadpour (IRI) | 393 kg | Egor Klimonov (RUS) | 385 kg | Zhassulan Kydyrbayev (KAZ) | 363 kg |
105 kg | ||||||
Koparma | Ibragim Bersanov (KAZ) | 180 kg | Saeid Sayar (IRI) | 176 kg | Artūrs Plēsnieks (LAT) | 172 kg |
Silkme | Artūrs Plēsnieks (LAT) | 215 kg | Jeon Dae-un (KOR) | 212 kg | Timur Naniev (RUS) | 212 kg |
Toplam | Ibragim Bersanov (KAZ) | 391 kg | Artūrs Plēsnieks (LAT) | 387 kg | Saeid Sayar (IRI) | 384 kg |
+105 kg | ||||||
Koparma | Magomed Abuev (RUS) | 191 kg | Gor Minasyan (ARM) | 190 kg | Bahador Molaei (IRI) | 185 kg |
Silkme | Magomed Abuev (RUS) | 235 kg | Bahador Molaei (IRI) | 232 kg | Gor Minasyan (ARM) | 227 kg |
Toplam | Magomed Abuev (RUS) | 426 kg | Bahador Molaei (IRI) | 417 kg | Gor Minasyan (ARM) | 417 kg |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
48 kg | ||||||
Koparma | Feng Linmei (CHN) | 81 kg | Sirivimon Pramongkhol (THA) | 77 kg | Wipada Sirimongkhon (THA) | 76 kg |
Silkme | Sirivimon Pramongkhol (THA) | 106 kg | Feng Linmei (CHN) | 105 kg | Wipada Sirimongkhon (THA) | 101 kg |
Toplam | Feng Linmei (CHN) | 186 kg | Sirivimon Pramongkhol (THA) | 183 kg | Wipada Sirimongkhon (THA) | 177 kg |
53 kg | ||||||
Koparma | Zhang Wanqiong (CHN) | 90 kg | Sopita Tanasan (THA) | 90 kg | Alena Chychkan (BLR) | 89 kg |
Silkme | Zhang Wanqiong (CHN) | 113 kg | Sopita Tanasan (THA) | 111 kg | Alena Chychkan (BLR) | 110 kg |
Toplam | Zhang Wanqiong (CHN) | 203 kg | Sopita Tanasan (THA) | 201 kg | Alena Chychkan (BLR) | 199 kg |
58 kg | ||||||
Koparma | Kamonchanok Intamat (THA) | 93 kg | Mădălina Molie (ROU) | 92 kg | Plamena Lyubenova (BUL) | 88 kg |
Silkme | Yusleidy Figueroa (VEN) | 114 kg | Mădălina Molie (ROU) | 113 kg | Kamonchanok Intamat (THA) | 106 kg |
Toplam | Mădălina Molie (ROU) | 205 kg | Kamonchanok Intamat (THA) | 199 kg | Plamena Lyubenova (BUL) | 193 kg |
63 kg | ||||||
Koparma | Diana Akhmetova (RUS) | 107 kg | Karina Goricheva (KAZ) | 100 kg | Long Dingling (CHN) | 99 kg |
Silkme | Diana Akhmetova (RUS) | 130 kg | Marina Kaneva (RUS) | 126 kg | Long Dingling (CHN) | 126 kg |
Toplam | Diana Akhmetova (RUS) | 237 kg | Long Dingling (CHN) | 225 kg | Karina Goricheva (KAZ) | 225 kg |
69 kg | ||||||
Koparma | Zhazira Zhapparkul (KAZ) | 106 kg | Wiriya Suwannaratana (THA) | 105 kg | Tima Turieva (RUS) | 104 kg |
Silkme | Zhazira Zhapparkul (KAZ) | 133 kg | Tian Wenju (CHN) | 132 kg | Wiriya Suwannaratana (THA) | 130 kg |
Toplam | Zhazira Zhapparkul (KAZ) | 239 kg | Wiriya Suwannaratana (THA) | 235 kg | Tian Wenju (CHN) | 234 kg |
75 kg | ||||||
Koparma | Olga Zubova (RUS) | 115 kg | Maria Harlova (RUS) | 103 kg | Sandra Perea (COL) | 101 kg |
Silkme | Olga Zubova (RUS) | 145 kg | Maria Harlova (RUS) | 125 kg | Sandra Perea (COL) | 122 kg |
Toplam | Olga Zubova (RUS) | 260 kg | Maria Harlova (RUS) | 228 kg | Sandra Perea (COL) | 223 kg |
+75 kg | ||||||
Koparma | Verónica Saladín (DOM) | 108 kg | Yao Chi-ling (TPE) | 106 kg | Chung Yun-ling (TPE) | 104 kg |
Silkme | Chioma Amaechi (USA) | 137 kg | Julia Zavgorodnyaya (RUS) | 136 kg | Naryury Pérez (VEN) | 135 kg |
Toplam | Yao Chi-ling (TPE) | 240 kg | Naryury Pérez (VEN) | 239 kg | Chioma Amaechi (USA) | 238 kg |
Kaynakça
- ^ "Results by Events". 30 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi.
Dış bağlantılar
- Sonuç kitapçığı 27 Ekim 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.