2021 Avrupa Gençler ve U23 Halter Şampiyonası
2021 Avrupa Gençler ve U23 Halter Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Ev sahibi şehir | Rovaniemi, Finlandiya | ||
Tarih | 24 Eylül - 3 Ekim 2021 | ||
Ana stadyum | Santasport Spor Salonu | ||
|
2021 Avrupa Gençler ve U23 Halter Şampiyonası, 24 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Finlandiya'nın Rovaniemi şehrinde düzenlenmiştir.[1][2] 23 Yaş altı yarışmalarda 35 ülkeden toplam 117 erkek ve 91 kadın halterci yarıştı ve gençler yarışmalarında ise 38 ülkeden 154 erkek ve 118 kadın halterci yarıştı.
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler Gençler | Kadınlar Gençler | Erkekler U-23 | Kadınlar U-23 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Rusya | 648 | Rusya | 727 | Rusya | 723 | Rusya | 743 |
2 | Ukrayna | 548 | Polonya | 587 | Ukrayna | 476 | Ukrayna | 567 |
3 | Ermenistan | 529 | Ukrayna | 515 | Ermenistan | 471 | Finlandiya | 369 |
4 | Gürcistan | 447 | Finlandiya | 472 | Belarus | 440 | Polonya | 230 |
5 | İtalya | 446 | Türkiye | 444 | Polonya | 390 | Türkiye | 218 |
6 | Finlandiya | 412 | İtalya | 371 | Finlandiya | 381 | Büyük Britanya | 207 |
Madalya özeti
Gençler
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
55 kg | ||||||
Koparma | František Polák (CZE) | 103 kg | Şahin Çelik (TUR) | 102 kg | Garnik Cholakyan (ARM) | 100 kg |
Silkme | Garnik Cholakyan (ARM) | 130 kg | Melihcan Günay (TUR) | 121 kg | František Polák (CZE) | 121 kg |
Toplam | Garnik Cholakyan (ARM) | 230 kg | František Polák (CZE) | 224 kg | Melihcan Günay (TUR) | 217 kg |
61 kg | ||||||
Koparma | Sergio Massidda (ITA) | 126 kg | Vanik Mkhitarian (RUS) | 120 kg | Aindi Dzhabirov (RUS) | 117 kg |
Silkme | Sergio Massidda (ITA) | 154 kg | Angel Rusev (BUL) | 153 kg | Gabriel Marinov (BUL) | 152 kg |
Toplam | Sergio Massidda (ITA) | 280 kg | Vanik Mkhitarian (RUS) | 269 kg | Gabriel Marinov (BUL) | 267 kg |
67 kg | ||||||
Koparma | Gor Sahakyan (ARM) | 136 kg | Albert Sharkov (RUS) | 135 kg | Yusuf Fehmi Genç (TUR) | 132 kg |
Silkme | Gor Sahakyan (ARM) | 165 kg | Yusuf Fehmi Genç (TUR) | 163 kg | Ivan Dimov (BUL) | 161 kg |
Toplam | Gor Sahakyan (ARM) | 301 kg | Yusuf Fehmi Genç (TUR) | 295 kg | Ivan Dimov (BUL) | 291 kg |
73 kg | ||||||
Koparma | Uladzimir Zaitsau (BLR) | 140 kg | Archil Malakmadze (GEO) | 136 kg | Ismail Jamali (ESP) | 136 kg |
Silkme | Fabrizio Veglia (ITA) | 165 kg | Andrei Fralou (BLR) | 164 kg | Ismail Jamali (ESP) | 162 kg |
Toplam | Uladzimir Zaitsau (BLR) | 300 kg | Ismail Jamali (ESP) | 298 kg | Fabrizio Veglia (ITA) | 298 kg |
81 kg | ||||||
Koparma | Karen Margaryan (ARM) | 153 kg | Suren Grigoryan (ARM) | 148 kg | Artem Gorlov (RUS) | 146 kg |
Silkme | Maksym Moskvin (UKR) | 181 kg | Suren Grigoryan (ARM) | 180 kg | Artem Gorlov (RUS) | 178 kg |
Toplam | Karen Margaryan (ARM) | 330 kg | Suren Grigoryan (ARM) | 328 kg | Artem Gorlov (RUS) | 324 kg |
89 kg | ||||||
Koparma | Cristiano Ficco (ITA) | 158 kg | Maksim Moguchev (RUS) | 157 kg | Oleh Nikolaienko (UKR) | 155 kg |
Silkme | Gevorg Ghahramanyan (ARM) | 196 kg | Cristiano Ficco (ITA) | 190 kg | Tudor Bratu (MDA) | 190 kg |
Toplam | Cristiano Ficco (ITA) | 348 kg | Maksim Moguchev (RUS) | 342 kg | Gevorg Ghahramanyan (ARM) | 341 kg |
96 kg | ||||||
Koparma | Artur Babayan (RUS) | 167 kg | Garik Karapetyan (ARM) | 166 kg | Maksym Dombrovskyi (UKR) | 161 kg |
Silkme | Artur Babayan (RUS) | 198 kg | Illia Moskalenko (UKR) | 194 kg | Maksym Dombrovskyi (UKR) | 191 kg |
Toplam | Artur Babayan (RUS) | 365 kg | Garik Karapetyan (ARM) | 356 kg | Illia Moskalenko (UKR) | 353 kg |
102 kg | ||||||
Koparma | Siarhei Sharankou (BLR) | 167 kg | Zara Lomtadze (GEO) | 155 kg | Petros Petrosyan (ARM) | 155 kg |
Silkme | Zara Lomtadze (GEO) | 196 kg | Siarhei Sharankou (BLR) | 195 kg | Petros Petrosyan (ARM) | 194 kg |
Toplam | Siarhei Sharankou (BLR) | 362 kg | Zara Lomtadze (GEO) | 351 kg | Petros Petrosyan (ARM) | 349 kg |
109 kg | ||||||
Koparma | Bohdan Hoza (UKR) | 190 kg WJR | Daniil Vagaitsev (RUS) | 180 kg | Akaki Talakhadze (GEO) | 155 kg |
Silkme | Bohdan Hoza (UKR) | 210 kg | Daniil Vagaitsev (RUS) | 204 kg | Akaki Talakhadze (GEO) | 195 kg |
Toplam | Bohdan Hoza (UKR) | 400 kg | Daniil Vagaitsev (RUS) | 384 kg | Akaki Talakhadze (GEO) | 350 kg |
+109 kg | ||||||
Koparma | Enzo Kuworge (NED) | 175 kg | Yevhen Burbala (UKR) | 161 kg | Olaf Pasikowski (POL) | 150 kg |
Silkme | Enzo Kuworge (NED) | 210 kg | Ali Oflaz (TUR) | 198 kg | Yevhen Burbala (UKR) | 197 kg |
Toplam | Enzo Kuworge (NED) | 385 kg | Yevhen Burbala (UKR) | 358 kg | Ali Oflaz (TUR) | 348 kg |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
45 kg | ||||||
Koparma | Radmila Zagorac (SRB) | 65 kg | Asuman Ayhan (TUR) | 63 kg | Alina Guzikova (RUS) | 62 kg |
Silkme | Asuman Ayhan (TUR) | 80 kg | Alina Guzikova (RUS) | 80 kg | Radmila Zagorac (SRB) | 80 kg |
Toplam | Radmila Zagorac (SRB) | 145 kg | Asuman Ayhan (TUR) | 143 kg | Alina Guzikova (RUS) | 142 kg |
49 kg | ||||||
Koparma | Giulia Imperio (ITA) | 82 kg | Polina Andreeva (RUS) | 76 kg | Elizaveta Zhatkina (RUS) | 70 kg |
Silkme | Giulia Imperio (ITA) | 101 kg EJR | Elizaveta Zhatkina (RUS) | 92 kg | Polina Andreeva (RUS) | 91 kg |
Toplam | Giulia Imperio (ITA) | 183 kg | Polina Andreeva (RUS) | 167 kg | Elizaveta Zhatkina (RUS) | 162 kg |
55 kg | ||||||
Koparma | Svitlana Samuliak (UKR) | 88 kg | Olha Ivzhenko (UKR) | 82 kg | Annika Pilz (GER) | 80 kg |
Silkme | Svitlana Samuliak (UKR) | 103 kg | Olha Ivzhenko (UKR) | 98 kg | Khrystsina Krachava (BLR) | 98 kg |
Toplam | Svitlana Samuliak (UKR) | 191 kg | Olha Ivzhenko (UKR) | 180 kg | Annika Pilz (GER) | 178 kg |
59 kg | ||||||
Koparma | Kamila Konotop (UKR) | 95 kg | Cansel Özkan (TUR) | 92 kg | Chiara Piccinno (ITA) | 91 kg |
Silkme | Kamila Konotop (UKR) | 114 kg | Monika Szymanek (POL) | 113 kg | Alina Zakharchenko (UKR) | 112 kg |
Toplam | Kamila Konotop (UKR) | 209 kg | Alina Zakharchenko (UKR) | 203 kg | Cansel Özkan (TUR) | 202 kg |
64 kg | ||||||
Koparma | Giulia Miserendino (ITA) | 100 kg | Aysel Özkan (TUR) | 99 kg | Wiktoria Wołk (POL) | 88 kg |
Silkme | Giulia Miserendino (ITA) | 120 kg | Wiktoria Wołk (POL) | 110 kg | Aysel Özkan (TUR) | 105 kg |
Toplam | Giulia Miserendino (ITA) | 220 kg | Aysel Özkan (TUR) | 204 kg | Wiktoria Wołk (POL) | 198 kg |
71 kg | ||||||
Koparma | Evgeniia Guseva (RUS) | 103 kg | Maria-Magdalena Kireva (BUL) | 93 kg | Aino Luostarinen (FIN) | 91 kg |
Silkme | Evgeniia Guseva (RUS) | 127 kg | Daniela Ivanova (LAT) | 114 kg | Yevheniia Rosinska (UKR) | 109 kg |
Toplam | Evgeniia Guseva (RUS) | 230 kg | Daniela Ivanova (LAT) | 201 kg | Aino Luostarinen (FIN) | 200 kg |
76 kg | ||||||
Koparma | Mariia Andreeva (RUS) | 106 kg | Dilara Uçan (TUR) | 101 kg | Milena Khachatryan (ARM) | 99 kg |
Silkme | Dilara Uçan (TUR) | 127 kg | Mariia Andreeva (RUS) | 123 kg | Milena Khachatryan (ARM) | 121 kg |
Toplam | Mariia Andreeva (RUS) | 229 kg | Dilara Uçan (TUR) | 228 kg | Milena Khachatryan (ARM) | 220 kg |
81 kg | ||||||
Koparma | Liana Gyurjyan (ARM) | 95 kg | Lenka Žembová (SVK) | 92 kg | Sara Yenigün (TUR) | 91 kg |
Silkme | Sara Yenigün (TUR) | 122 kg | Liana Gyurjyan (ARM) | 121 kg | Elvira Borozna (UKR) | 108 kg |
Toplam | Liana Gyurjyan (ARM) | 216 kg | Sara Yenigün (TUR) | 213 kg | Lenka Žembová (SVK) | 199 kg |
87 kg | ||||||
Koparma | Viktória Boros (HUN) | 92 kg | Agnieszka Zimroz (POL) | 91 kg | Irene Blanco (ESP) | 91 kg |
Silkme | Margarita Arakelyan (ARM) | 116 kg | Agnieszka Zimroz (POL) | 110 kg | Viktória Boros (HUN) | 109 kg |
Toplam | Margarita Arakelyan (ARM) | 202 kg | Viktória Boros (HUN) | 201 kg | Agnieszka Zimroz (POL) | 201 kg |
+87 kg | ||||||
Koparma | Viktoriia Orlova (RUS) | 101 kg | Mariia Belozerova (RUS) | 96 kg | Anastasiia Vlasenko (UKR) | 95 kg |
Silkme | Viktoriia Orlova (RUS) | 137 kg | Nuran Yalçın (TUR) | 118 kg | Mariia Belozerova (RUS) | 118 kg |
Toplam | Viktoriia Orlova (RUS) | 238 kg | Mariia Belozerova (RUS) | 214 kg | Anastasiia Vlasenko (UKR) | 212 kg |
U-23
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
55 kg | ||||||
Koparma | Cristian Luca (ROU) | 112 kg | Valentin Iancu (ROU) | 108 kg | Leon Schedler (GER) | 105 kg |
Silkme | Cristian Luca (ROU) | 131 kg | Valentin Iancu (ROU) | 131 kg | Leon Schedler (GER) | 130 kg |
Toplam | Cristian Luca (ROU) | 243 kg | Valentin Iancu (ROU) | 239 kg | Leon Schedler (GER) | 235 kg |
61 kg | ||||||
Koparma | Pavlo Zalipskyi (UKR) | 124 kg | Daniel Lungu (MDA) | 123 kg | Jon Luke Mau (GER) | 121 kg |
Silkme | Jon Luke Mau (GER) | 157 kg | Pavlo Zalipskyi (UKR) | 146 kg | Stefan Vladisavljev (SRB) | 136 kg |
Toplam | Jon Luke Mau (GER) | 278 kg | Pavlo Zalipskyi (UKR) | 270 kg | Daniel Lungu (MDA) | 258 kg |
67 kg | ||||||
Koparma | Zulfat Garaev (RUS) | 144 kg | Valentin Genchev (BUL) | 129 kg | Mahmut Terzi (TUR) | 128 kg |
Silkme | Zulfat Garaev (RUS) | 163 kg | Valentin Genchev (BUL) | 158 kg | Batuhan Sancak (TUR) | 152 kg |
Toplam | Zulfat Garaev (RUS) | 307 kg | Valentin Genchev (BUL) | 287 kg | Henadz Laptseu (BLR) | 276 kg |
73 kg | ||||||
Koparma | Ilya Zharnouski (BLR) | 146 kg | Aslan Kaskulov (RUS) | 146 kg | Kakhi Asanidze (GEO) | 146 kg |
Silkme | Piotr Kudłaszyk (POL) | 180 kg | Kakhi Asanidze (GEO) | 174 kg | Ilya Zharnouski (BLR) | 173 kg |
Toplam | Piotr Kudłaszyk (POL) | 321 kg | Kakhi Asanidze (GEO) | 320 kg | Ilya Zharnouski (BLR) | 319 kg |
81 kg | ||||||
Koparma | Aleksandr Urvachev (RUS) | 159 kg | Vitalii Smochek (UKR) | 157 kg | Marin Robu (MDA) | 156 kg |
Silkme | Rafik Harutyunyan (ARM) | 190 kg | Aleksandr Urvachev (RUS) | 185 kg | Marin Robu (MDA) | 181 kg |
Toplam | Rafik Harutyunyan (ARM) | 345 kg | Aleksandr Urvachev (RUS) | 344 kg | Vitalii Smochek (UKR) | 338 kg |
89 kg | ||||||
Koparma | Karen Avagyan (ARM) | 165 kg | Revaz Davitadze (GEO) | 163 kg | Yulian Kurlovich (BLR) | 158 kg |
Silkme | Karen Avagyan (ARM) | 195 kg | Revaz Davitadze (GEO) | 193 kg | Nikita Khrulev (RUS) | 191 kg |
Toplam | Karen Avagyan (ARM) | 360 kg | Revaz Davitadze (GEO) | 356 kg | Nikita Khrulev (RUS) | 346 kg |
96 kg | ||||||
Koparma | Ara Aghanyan (ARM) | 166 kg | Viktor Kondratev (RUS) | 165 kg | Bartłomiej Adamus (POL) | 158 kg |
Silkme | Viktor Kondratev (RUS) | 202 kg | Ara Aghanyan (ARM) | 197 kg | Bartłomiej Adamus (POL) | 196 kg |
Toplam | Viktor Kondratev (RUS) | 367 kg | Ara Aghanyan (ARM) | 363 kg | Bartłomiej Adamus (POL) | 354 kg |
102 kg | ||||||
Koparma | Murat Abaev (RUS) | 170 kg | Andrei Arlionak (BLR) | 165 kg | Andrei Ciobanu (ROU) | 162 kg |
Silkme | Oleksii Khandus (UKR) | 195 kg | Murat Abaev (RUS) | 190 kg | Andrei Ciobanu (ROU) | 187 kg |
Toplam | Murat Abaev (RUS) | 360 kg | Oleksii Khandus (UKR) | 350 kg | Andrei Ciobanu (ROU) | 349 kg |
109 kg | ||||||
Koparma | Arsen Martirosyan (ARM) | 176 kg | Kanstantsin Kurouski (BLR) | 175 kg | Dmitrii Gogichaev (RUS) | 169 kg |
Silkme | Arsen Martirosyan (ARM) | 207 kg | Kanstantsin Kurouski (BLR) | 206 kg | Egor Pushmin (RUS) | 205 kg |
Toplam | Arsen Martirosyan (ARM) | 383 kg | Kanstantsin Kurouski (BLR) | 381 kg | Egor Pushmin (RUS) | 373 kg |
+109 kg | ||||||
Koparma | Varazdat Lalayan (ARM) | 206 kg | Eduard Ziaziulin (BLR) | 201 kg | Oleh Hanzenko (UKR) | 177 kg |
Silkme | Varazdat Lalayan (ARM) | 241 kg | Eduard Ziaziulin (BLR) | 230 kg | Oleh Hanzenko (UKR) | 201 kg |
Toplam | Varazdat Lalayan (ARM) | 447 kg | Eduard Ziaziulin (BLR) | 431 kg | Oleh Hanzenko (UKR) | 378 kg |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
45 kg | ||||||
Koparma | Aleksandra Furdik (RUS) | 64 kg | Regina Shaidullina (RUS) | 64 kg | Concordia Butnari (MDA) | 55 kg |
Silkme | Regina Shaidullina (RUS) | 87 kg | Aleksandra Furdik (RUS) | 71 kg | Concordia Butnari (MDA) | 68 kg |
Toplam | Regina Shaidullina (RUS) | 151 kg | Aleksandra Furdik (RUS) | 135 kg | Concordia Butnari (MDA) | 123 kg |
49 kg | ||||||
Koparma | Kseniia Kozina (RUS) | 73 kg | Nadezhda Nguen (BUL) | 72 kg | Dziyana Karchinskaya (BLR) | 66 kg |
Silkme | Kseniia Kozina (RUS) | 89 kg | Nadezhda Nguen (BUL) | 85 kg | Dziyana Karchinskaya (BLR) | 78 kg |
Toplam | Kseniia Kozina (RUS) | 162 kg | Nadezhda Nguen (BUL) | 157 kg | Dziyana Karchinskaya (BLR) | 144 kg |
55 kg | ||||||
Koparma | Garance Rigaud (FRA) | 86 kg | Fraer Morrow (GBR) | 85 kg | Catrin Jones (GBR) | 82 kg |
Silkme | Fraer Morrow (GBR) | 108 kg | Garance Rigaud (FRA) | 106 kg | Catrin Jones (GBR) | 104 kg |
Toplam | Fraer Morrow (GBR) | 193 kg | Garance Rigaud (FRA) | 192 kg | Catrin Jones (GBR) | 186 kg |
59 kg | ||||||
Koparma | Mariya Hanhur (UKR) | 98 kg | Lucrezia Magistris (ITA) | 93 kg | Sofia Georgopoulou (GRE) | 92 kg |
Silkme | Mariya Hanhur (UKR) | 112 kg | Nataliia Shaimanova (RUS) | 107 kg | Lucrezia Magistris (ITA) | 104 kg |
Toplam | Mariya Hanhur (UKR) | 210 kg | Lucrezia Magistris (ITA) | 197 kg | Sofia Georgopoulou (GRE) | 195 kg |
64 kg | ||||||
Koparma | Nuray Levent (TUR) | 96 kg | Hanna Panova (UKR) | 93 kg | Alina Shchapanava (BLR) | 92 kg |
Silkme | Nuray Levent (TUR) | 118 kg | Alina Shchapanava (BLR) | 115 kg | Vicky Graillot (FRA) | 112 kg |
Toplam | Nuray Levent (TUR) | 214 kg | Alina Shchapanava (BLR) | 207 kg | Vicky Graillot (FRA) | 204 kg |
71 kg | ||||||
Koparma | Lara Dancz (GER) | 95 kg | Lijana Jakaitė (LTU) | 95 kg | Veronika Mitykó (HUN) | 94 kg |
Silkme | Lijana Jakaitė (LTU) | 113 kg | Line Gude (DEN) | 112 kg | Emilia Rechul (POL) | 109 kg |
Toplam | Lijana Jakaitė (LTU) | 208 kg | Line Gude (DEN) | 203 kg | Lara Dancz (GER) | 199 kg |
76 kg | ||||||
Koparma | Nicole Rubanovich (ISR) | 95 kg | Angelina Zubova (RUS) | 94 kg | Alina Kirychuk (UKR) | 93 kg |
Silkme | Nicole Rubanovich (ISR) | 115 kg | Alina Kirychuk (UKR) | 113 kg | Angelina Zubova (RUS) | 112 kg |
Toplam | Nicole Rubanovich (ISR) | 210 kg | Angelina Zubova (RUS) | 206 kg | Alina Kirychuk (UKR) | 206 kg |
81 kg | ||||||
Koparma | Anastasiia Manievska (UKR) | 98 kg | Tatiana Fedichkina (RUS) | 97 kg | Nikola Seničová (SVK) | 96 kg |
Silkme | Anastasiia Manievska (UKR) | 127 kg | Chantal Schreiber (GER) | 118 kg | Tatiana Fedichkina (RUS) | 116 kg |
Toplam | Anastasiia Manievska (UKR) | 225 kg | Tatiana Fedichkina (RUS) | 213 kg | Nikola Seničová (SVK) | 211 kg |
87 kg | ||||||
Koparma | Daria Akhmerova (RUS) | 110 kg | Sarah Fischer (AUT) | 93 kg | Anne Sofie Vejsgaard Jensen (DEN) | 91 kg |
Silkme | Daria Akhmerova (RUS) | 135 kg | Sarah Fischer (AUT) | 117 kg | Anne Sofie Vejsgaard Jensen (DEN) | 109 kg |
Toplam | Daria Akhmerova (RUS) | 245 kg | Sarah Fischer (AUT) | 210 kg | Anne Sofie Vejsgaard Jensen (DEN) | 200 kg |
+87 kg | ||||||
Koparma | Valentyna Kisil (UKR) | 109 kg | Taisiya Chizhikova (RUS) | 108 kg | Melike Günal (TUR) | 106 kg |
Silkme | Solfrid Koanda (NOR) | 140 kg | Melike Günal (TUR) | 135 kg | Taisiya Chizhikova (RUS) | 134 kg |
Toplam | Solfrid Koanda (NOR) | 243 kg | Taisiya Chizhikova (RUS) | 242 kg | Melike Günal (TUR) | 241 kg |
Madalya tablosu
Büyük (Toplam sonuç) madalyalara göre sıralama
* Ev sahibi ülke ( Finlandiya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 10 | 10 | 5 | 25 |
2 | Ermenistan | 9 | 3 | 3 | 15 |
3 | Ukrayna | 5 | 5 | 5 | 15 |
4 | İtalya | 4 | 1 | 1 | 6 |
5 | Belarus | 2 | 3 | 3 | 8 |
6 | Türkiye | 1 | 5 | 4 | 10 |
7 | Romanya | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Almanya | 1 | 0 | 3 | 4 |
Polonya | 1 | 0 | 3 | 4 | |
10 | Büyük Britanya | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Norveç | 1 | 0 | 0 | 1 |
Sırbistan | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Hollanda | 1 | 0 | 0 | 1 | |
İsrail | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Litvanya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | Gürcistan | 0 | 3 | 1 | 4 |
17 | Bulgaristan | 0 | 2 | 2 | 4 |
18 | Danimarka | 0 | 1 | 1 | 2 |
Fransa | 0 | 1 | 1 | 2 | |
20 | Çekya | 0 | 1 | 0 | 1 |
İspanya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Macaristan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Letonya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Avusturya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
25 | Slovakya | 0 | 0 | 2 | 2 |
Moldova | 0 | 0 | 2 | 2 | |
27 | Yunanistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandiya* | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (28 Ülke) | 40 | 40 | 40 | 120 |
Tüm madalyalara göre sıralama: Büyük (Toplam sonuç) ve Küçük (Koparma ve Silkme)
* Ev sahibi ülke ( Finlandiya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 28 | 30 | 18 | 76 |
2 | Ermenistan | 25 | 10 | 8 | 43 |
3 | Ukrayna | 19 | 13 | 16 | 48 |
4 | İtalya | 13 | 5 | 3 | 21 |
5 | Türkiye | 5 | 13 | 10 | 28 |
6 | Belarus | 5 | 11 | 9 | 25 |
7 | Romanya | 3 | 3 | 3 | 9 |
8 | Almanya | 3 | 1 | 7 | 11 |
9 | Hollanda | 3 | 0 | 0 | 3 |
İsrail | 3 | 0 | 0 | 3 | |
11 | Polonya | 2 | 4 | 8 | 14 |
12 | Büyük Britanya | 2 | 1 | 3 | 6 |
13 | Litvanya | 2 | 1 | 0 | 3 |
14 | Sırbistan | 2 | 0 | 2 | 4 |
15 | Norveç | 2 | 0 | 0 | 2 |
16 | Fransa | 1 | 2 | 2 | 5 |
17 | Macaristan | 1 | 1 | 2 | 4 |
18 | Çekya | 1 | 1 | 1 | 3 |
19 | Bulgaristan | 0 | 8 | 4 | 12 |
20 | Gürcistan | 0 | 6 | 4 | 10 |
21 | Avusturya | 0 | 3 | 0 | 3 |
22 | Danimarka | 0 | 2 | 3 | 5 |
23 | Letonya | 0 | 2 | 0 | 2 |
24 | Moldova | 0 | 1 | 7 | 8 |
25 | Slovakya | 0 | 1 | 3 | 4 |
İspanya | 0 | 1 | 3 | 4 | |
27 | Yunanistan | 0 | 0 | 2 | 2 |
Finlandiya* | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Toplam (28 Ülke) | 120 | 120 | 120 | 360 |
Kaynakça
Dış bağlantılar
- Resmi internet sitesi 7 Aralık 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
- Sonuç kitapçığı 4 Ekim 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.