2023 Dünya Güreş Şampiyonası - Erkekler serbest 125 kg
Erkekler serbest 125 kg | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Štark Arena | ||||||||||||
Yer | Belgrad, Sırbistan | ||||||||||||
Tarih | 16-17 Eylül | ||||||||||||
Sporcu sayısı | 30 ülkeden 33 sporcu | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
← 2022 2024 → |
Erkekler serbest 125 kg, 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda yer alan ve 16-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde düzenlenen bir güreş yarışmadır.[1]
Bu serbest stil güreş müsabakası, iki bronz madalyanın sahibini belirlemek için kullanılan bir repesaj ile tek elemeli bir turnuvadan oluşmaktadır. İki finalist altın ve gümüş madalya için karşı karşıya gelir. İki finalistten birine yenilen her güreşçi repesaja kalır ve yarı finalde kaybedenlerin her birinin kendi yarı finalinde kalan repesaj rakibiyle karşılaştığı bir çift bronz madalya maçıyla sonuçlanır.
Sonuçlar
- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
- HG - Hükmen galip
Finaller
Yarı finaller | Final | ||||||
Taha Akgül (TUR) | 0 | ||||||
Emir Hüseyin Zare (IRI) | 4 | Emir Hüseyin Zare (IRI) | 11 | ||||
Mason Parris (USA) | 6 | Geno Petriaşvili (GEO) | 0 | ||||
Geno Petriaşvili (GEO) | 8 |
Üst yarı
1. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Taha Akgül (TUR) | 11 | |||||||||||||||||
Eduardo García (MEX) | 0 | |||||||||||||||||
Taha Akgül (TUR) | 2 | |||||||||||||||||
Giorgi Meşvildişvili (AZE) | 0 | |||||||||||||||||
Islam Adizov (BUL) | 0 | |||||||||||||||||
Giorgi Meşvildişvili (AZE) | 10 | |||||||||||||||||
Taha Akgül (TUR) | 3 | |||||||||||||||||
Paris Karepi (ALB) | 1 | Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) | 0 | |||||||||||||||
Aiaal Lazarev (KGZ) | 11 | Aiaal Lazarev (KGZ) | 6 | |||||||||||||||
Johannes Ludescher (AUT) | 1 | |||||||||||||||||
Aiaal Lazarev (KGZ) | 3 | |||||||||||||||||
Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) | 8 | |||||||||||||||||
Kim Dong-hwan (KOR) | 3 | |||||||||||||||||
Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) | 10T | |||||||||||||||||
2. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Emir Hüseyin Zare (IRI) | 7 | |||||||||||||||||
Dzianis Khramiankou (ANA) | 2 | |||||||||||||||||
Emir Hüseyin Zare (IRI) | 10 | |||||||||||||||||
Jonovan Smith (PUR) | 0 | |||||||||||||||||
Jonovan Smith (PUR) | 4 | |||||||||||||||||
Aaron Johnson (JAM) | 1 | |||||||||||||||||
Emir Hüseyin Zare (IRI) | 11 | |||||||||||||||||
Dániel Ligeti (HUN) | 4 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Sardorbek Kholmatov (UZB) | HG | |||||||||||||||||
Sardorbek Kholmatov (UZB) | 0 | |||||||||||||||||
Dániel Ligeti (HUN) | 11 | |||||||||||||||||
Zyýamuhammet Saparow (TKM) | 0 | |||||||||||||||||
Dániel Ligeti (HUN) | 5 | |||||||||||||||||
Alt yarı
3. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Mönhtöriyn Lhagvagerel (MGL) | 1 | |||||||||||||||||
Deng Zhiwei (CHN) | 2 | |||||||||||||||||
Deng Zhiwei (CHN) | 2 | |||||||||||||||||
Diaaeldin Kamal (EGY) | 1 | |||||||||||||||||
José Cuba (ESP) | 0 | |||||||||||||||||
Diaaeldin Kamal (EGY) | 8 | |||||||||||||||||
Deng Zhiwei (CHN) | 4 | |||||||||||||||||
Mason Parris (USA) | 8 | |||||||||||||||||
Abraham Conyedo (ITA) | ||||||||||||||||||
Gennadij Cudinovic (GER) | 1 | |||||||||||||||||
Abraham Conyedo (ITA) | 0 | |||||||||||||||||
Mason Parris (USA) | 3 | |||||||||||||||||
Mason Parris (USA) | 11 | |||||||||||||||||
Yusup Batirmurzaev (KAZ) | 0 | |||||||||||||||||
4. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Robert Baran (POL) | 11T | |||||||||||||||||
Joel Tukai (KEN) | 0 | |||||||||||||||||
Robert Baran (POL) | 3 | |||||||||||||||||
Sumit Malik (UWW) | 0 | |||||||||||||||||
Sumit Malik (UWW) | 3 | |||||||||||||||||
Taiki Yamamoto (JPN) | 1 | |||||||||||||||||
Robert Baran (POL) | 1 | |||||||||||||||||
Geno Petriaşvili (GEO) | 3 | |||||||||||||||||
Abdulla Kurbanov (ANA) | 11 | |||||||||||||||||
Catriel Muriel (ARG) | 0 | |||||||||||||||||
Abdulla Kurbanov (ANA) | 5 | |||||||||||||||||
Geno Petriaşvili (GEO) | 6 | |||||||||||||||||
Sou Bali (CAM) | 3 | |||||||||||||||||
Geno Petriaşvili (GEO) | 9 | |||||||||||||||||
Repesaj
1. repesaj turu | 2. repesaj turu | Bronz madalya maçı | |||||||||
Jonovan Smith (PUR) | 0 | Dzianis Khramiankou (ANA) | 3 | Taha Akgül (TUR) | 5 | ||||||
Dzianis Khramiankou (ANA) | 10 | Dániel Ligeti (HUN) | 7 | Dániel Ligeti (HUN) | 0 | ||||||
Sou Bali (CAM) | 1 | Robert Baran (POL) | 1 | Mason Parris (USA) | 12 | ||||||
Abdulla Kurbanov (ANA) | 11 | Abdulla Kurbanov (ANA) | 6 | Abdulla Kurbanov (ANA) | 2 |
Olimpiyat kota maçı | |||
Dániel Ligeti (HUN) | 3 | ||
Abdulla Kurbanov (ANA) | 8 |
Sıralama
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Emir Hüseyin Zare (IRI) | |
Geno Petriaşvili (GEO) | |
Taha Akgül (TUR) | |
Mason Parris (USA) | |
5 | Abdulla Kurbanov (ANA) |
6 | Dániel Ligeti (HUN) |
7 | Robert Baran (POL) |
8 | Oleksandr Khotsianivskyi (UKR) |
9 | Aiaal Lazarev (KGZ) |
10 | Deng Zhiwei (CHN) |
11 | Dzianis Khramiankou (ANA) |
12 | Sardorbek Kholmatov (UZB) |
13 | Giorgi Meshvildishvili (AZE) |
14 | Diaaeldin Kamal (EGY) |
15 | Abraham Conyedo (ITA) |
16 | Jonovan Smith (PUR) |
17 | Sumit Malik (UWW) |
18 | Sou Bali (CAM) |
19 | Mönhtöriyn Lhagvagerel (MGL) |
20 | Taiki Yamamoto (JPN) |
21 | Aaron Johnson (JAM) |
22 | Johannes Ludescher (AUT) |
23 | Gennadij Cudinovic (GER) |
24 | Paris Karepi (ALB) |
25 | Kim Dong-hwan (KOR) |
26 | Zyýamuhammet Saparow (TKM) |
27 | José Cuba (ESP) |
28 | Islam Adizov (BUL) |
29 | Yusup Batirmurzaev (KAZ) |
30 | Eduardo García (MEX) |
31 | Joel Tukai (KEN) |
32 | Catriel Muriel (ARG) |
— | José Daniel Díaz (VEN) |
2024 Yaz Olimpiyatları'na kota alan ülkeler |
Kaynakça
- ^ "125kg Bracket". Dünya Güreş Birliği. Erişim tarihi: 15 Eylül 2023.
Dış bağlantılar
- Resmî internet sitesi