2023 Dünya Güreş Şampiyonası - Erkekler serbest 74 kg
Erkekler serbest 74 kg | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Štark Arena | |||||||||||
Yer | Belgrad, Sırbistan | |||||||||||
Tarih | 17-18 Eylül | |||||||||||
Sporcu sayısı | 42 ülkeden 45 sporcu | |||||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||||
| ||||||||||||
← 2022 2024 → |
Erkekler serbest 74 kg, 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda yer alan ve 17-18 Eylül 2023 tarihleri arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde düzenlenen bir güreş yarışmadır.[1]
Bu serbest stil güreş müsabakası, iki bronz madalyanın sahibini belirlemek için kullanılan bir repesaj ile tek elemeli bir turnuvadan oluşmaktadır. İki finalist altın ve gümüş madalya için karşı karşıya gelir. İki finalistten birine yenilen her güreşçi repesaja kalır ve yarı finalde kaybedenlerin her birinin kendi yarı finalinde kalan repesaj rakibiyle karşılaştığı bir çift bronz madalya maçıyla sonuçlanır.
Yarışma en son Dünya Güreş Birliği (UWW) ve Organizasyon Kurallarına, UWW Hakemlik Kurallarına ve UWW Dopingle Mücadele Kurallarına uygun olarak gerçekleştirimiştir.
Sonuçlar
- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
- C - Rakibe verilen 3 ihtar ile kazanıldı
Finaller
Yarı finaller | Final | ||||||
Turan Bayramov (AZE) | 1 | ||||||
Zaurbek Sidakov (ANA) | 5 | Zaurbek Sidakov (ANA) | 10 | ||||
Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 1 | Kyle Dake (USA) | 7 | ||||
Kyle Dake (USA) | 4 |
Üst yarı
1. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Soner Demirtaş (TUR) | 10 | |||||||||||||||||
Tymur Hudyma (UKR) | 0 | |||||||||||||||||
Soner Demirtaş (TUR) | 3 | |||||||||||||||||
Hrayr Alikhanyan (ARM) | 0 | |||||||||||||||||
Abdul Spartan (UGA) | 0 | |||||||||||||||||
Hrayr Alikhanyan (ARM) | 7 | Hrayr Alikhanyan (ARM) | 12T | |||||||||||||||
Anthony Montero (VEN) | 6 | Soner Demirtaş (TUR) | 4 | |||||||||||||||
Tobias Portmann (SUI) | 6 | Turan Bayramov (AZE) | 5 | |||||||||||||||
Naveen Malik (UWW) | 12 | Naveen Malik (UWW) | 4 | |||||||||||||||
Arsalan Budazhapov (KGZ) | 3 | Arsalan Budazhapov (KGZ) | 6 | |||||||||||||||
Tim Müller (GER) | 1 | Arsalan Budazhapov (KGZ) | 0 | |||||||||||||||
Turan Bayramov (AZE) | 8T | |||||||||||||||||
Magomedrasul Asluev (BRN) | 0 | |||||||||||||||||
Turan Bayramov (AZE) | 10 | |||||||||||||||||
2. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Olonbayaryn Süldkhüü (MGL) | 1 | |||||||||||||||||
Hetag Tsabolov (SRB) | 11 | |||||||||||||||||
Hetag Tsabolov (SRB) | 13 | |||||||||||||||||
Adam Thomson (CAN) | 11 | Lu Feng (CHN) | 2 | |||||||||||||||
Malik Amine (SMR) | 6 | Adam Thomson (CAN) | 0 | |||||||||||||||
Anthony Wesley (CPV) | 0 | Lu Feng (CHN) | 10 | |||||||||||||||
Lu Feng (CHN) | 10 | Hetag Tsabolov (SRB) | 4 | |||||||||||||||
Bekzod Abdurakhmonov (UZB) | 12 | Zaurbek Sidakov (ANA) | 6 | |||||||||||||||
Kamil Rybicki (POL) | 1 | Bekzod Abdurakhmonov (UZB) | 0 | |||||||||||||||
Avtandil Kençadze (GEO) | 6 | Zaurbek Sidakov (ANA) | 3 | |||||||||||||||
Zaurbek Sidakov (ANA) | 7 | Zaurbek Sidakov (ANA) | 6 | |||||||||||||||
Yunus İmami (IRI) | 0 | |||||||||||||||||
Ali-Pasha Umarpashaev (BUL) | 0 | |||||||||||||||||
Yunus İmami (IRI) | 6 | |||||||||||||||||
Alt yarı
3. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 8 | |||||||||||||||||
Vasile Diacon (MDA) | 2 | |||||||||||||||||
Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 4 | |||||||||||||||||
Rasul Shapiev (MKD) | 3 | |||||||||||||||||
Inayat Ullah (PAK) | 2 | |||||||||||||||||
Lee Seung-chul (KOR) | 0 | Rasul Shapiev (MKD) | 3 | |||||||||||||||
Rasul Shapiev (MKD) | 8 | Tajmuraz Salkazanov (SVK) | 3 | |||||||||||||||
Kakageldi Agaýew (TKM) | 0 | Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 4 | |||||||||||||||
Shane Jones (PUR) | 10 | Shane Jones (PUR) | 3 | |||||||||||||||
Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 7 | Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 12 | |||||||||||||||
Mahamedhabib Kadzimahamedau (ANA) | 6 | Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 8 | |||||||||||||||
Mitch Finesilver (ISR) | 4 | |||||||||||||||||
Mathayo Mahabila (KEN) | 1 | |||||||||||||||||
Mitch Finesilver (ISR) | 11 | |||||||||||||||||
4. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Murad Kuramagomedov (HUN) | 10 | |||||||||||||||||
Cesar Alvan (BRA) | 0 | |||||||||||||||||
Murad Kuramagomedov (HUN) | 0 | |||||||||||||||||
Daichi Takatani (JPN) | 7 | Daichi Takatani (JPN) | 5 | |||||||||||||||
Frank Chamizo (ITA) | 2 | Daichi Takatani (JPN) | 17 | |||||||||||||||
Anthony Valencia (MEX) | 10T | Anthony Valencia (MEX) | 5 | |||||||||||||||
Yakub Shikhdzamalov (ROU) | 14 | Daichi Takatani (JPN) | 4 | |||||||||||||||
Erik Reinbok (EST) | 4 | Kyle Dake (USA) | 6 | |||||||||||||||
Simon Marchl (AUT) | 2 | Erik Reinbok (EST) | 0 | |||||||||||||||
Nurkozha Kaipanov (KAZ) | 10 | |||||||||||||||||
Nurkozha Kaipanov (KAZ) | 4 | |||||||||||||||||
Kyle Dake (USA) | 9 | |||||||||||||||||
Magomet Evloev (TJK) | 2 | |||||||||||||||||
Kyle Dake (USA) | 12 | |||||||||||||||||
Repesaj
Repesaj 1. tur | Repesaj 2. tur | Repesaj 3. tur | Bronz madalya maçları | ||||||||||||
Bekzod Abdurakhmonov (UZB) | 4 | Avtandil Kençadze (GEO) | 0 | Yunus İmami (IRI) | 4 | Turan Bayramov (AZE) | 4 | ||||||||
Avtandil Kençadze (GEO) | 10 | Yunus İmami (IRI) | 10 | Hetag Tsabolov (SRB) | 11 | Hetag Tsabolov (SRB) | 6 | ||||||||
Magomet Evloev (TJK) | 1 | Nurkozha Kaipanov (KAZ) | 3 | Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 4 | ||||||||||
Nurkozha Kaipanov (KAZ) | 6 | Daichi Takatani (JPN) | 5 | Daichi Takatani (JPN) | 6T |
Olimpiyat kota maçı | |||
Turan Bayramov (AZE) | 8 | ||
Yeoryos Kuyumçidis (GRE) | 9C |
Sıralama
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Zaurbek Sidakov (ANA) | |
Kyle Dake (USA) | |
Hetag Tsabolov (SRB) | |
Daichi Takatani (JPN) | |
5 | Yeoryos Kuyumçidis (GRE) |
6 | Turan Bayramov (AZE) |
7 | Lu Feng (CHN) |
8 | Nurkozha Kaipanov (KAZ) |
9 | Hrayr Alikhanyan (ARM) |
10 | Yunus İmami (IRI) |
11 | Soner Demirtaş (TUR) |
12 | Tajmuraz Salkazanov (SVK) |
13 | Rasul Shapiev (MKD) |
14 | Anthony Valencia (MEX) |
15 | Arsalan Budazhapov (KGZ) |
16 | Bekzod Abdurakhmonov (UZB) |
17 | Mitch Finesilver (ISR) |
18 | Shane Jones (PUR) |
19 | Murad Kuramagomedov (HUN) |
20 | Naveen Malik (UWW) |
21 | Avtandil Kentchadze (GEO) |
22 | Adam Thomson (CAN) |
23 | Erik Reinbok (EST) |
24 | Magomet Evloev (TJK) |
25 | Anthony Montero (VEN) |
26 | Mahamedhabib Kadzimahamedau (ANA) |
27 | Malik Amine (SMR) |
28 | Tobias Portmann (SUI) |
29 | Inayat Ullah (PAK) |
30 | Simon Marchl (AUT) |
31 | Frank Chamizo (ITA) |
32 | Vasile Diacon (MDA) |
33 | Tim Müller (GER) |
34 | Olonbayaryn Süldkhüü (MGL) |
35 | Mathayo Mahabila (KEN) |
36 | Kamil Rybicki (POL) |
37 | Iakub Shikhdzamalov (ROU) |
38 | Ali-Pasha Umarpashaev (BUL) |
39 | Lee Seung-chul (KOR) |
40 | Tymur Hudyma (UKR) |
41 | Magomedrasul Asluev (BRN) |
42 | Anthony Wesley (CPV) |
43 | Kakageldi Agaýew (TKM) |
44 | Cesar Alvan (BRA) |
45 | Abdul Jamal Spartan (UGA) |
2024 Yaz Olimpiyatları'na kota alan ülkeler |
Kaynakça
- ^ "74kg Bracket". Dünya Güreş Birliği. Erişim tarihi: 15 Eylül 2023.
Dış bağlantılar
- Resmî internet sitesi