2023 Dünya Güreş Şampiyonası - Erkekler serbest 97 kg
Erkekler serbest 97 kg | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Štark Arena | ||||||||||||
Yer | Belgrad, Sırbistan | ||||||||||||
Tarih | 18-19 Eylül | ||||||||||||
Sporcu sayısı | 32 ülkeden 35 sporcu | ||||||||||||
Madalya kazananlar | |||||||||||||
| |||||||||||||
← 2022 2024 → |
Erkekler serbest 97 kg, 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda yer alan ve 18-19 Eylül 2023 tarihleri arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde düzenlenen bir güreş yarışmadır.[1]
Bu serbest stil güreş müsabakası, iki bronz madalyanın sahibini belirlemek için kullanılan bir repesaj ile tek elemeli bir turnuvadan oluşmaktadır. İki finalist altın ve gümüş madalya için karşı karşıya gelir. İki finalistten birine yenilen her güreşçi repesaja kalır ve yarı finalde kaybedenlerin her birinin kendi yarı finalinde kalan repesaj rakibiyle karşılaştığı bir çift bronz madalya maçıyla sonuçlanır.
Sonuçlar
- Açıklama
- T - Tuş ile kazandı
- HG - Hükmen galip
- S - Sakatlandı
Finaller
Yarı finaller | Final | ||||||
Akhmed Tazhudinov (BRN) | 9 | ||||||
Abdulraşid Sadulayev (ANA) | 2S | Akhmed Tazhudinov (BRN) | 8T | ||||
Givi Maçaraşvili (GEO) | 1 | Magomedkhan Magomedov (AZE) | 1 | ||||
Magomedkhan Magomedov (AZE) | 6 |
Üst yarı
1. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Kyle Snyder (USA) | 11 | |||||||||||||||||
Nishan Randhawa (CAN) | 0 | |||||||||||||||||
Kyle Snyder (USA) | 12 | |||||||||||||||||
Radu Lefter (MDA) | 1 | |||||||||||||||||
Radu Lefter (MDA) | 7 | |||||||||||||||||
Badamdorj Baltmunkh (MGL) | 4 | |||||||||||||||||
Kyle Snyder (USA) | 0 | |||||||||||||||||
Shatlyk Hemelyayev (TKM) | 8 | Akhmed Tazhudinov (BRN) | 11 | |||||||||||||||
Carlos Murillo (COL) | 4T | Carlos Murillo (COL) | 2 | |||||||||||||||
Maxwell Lacey (CRC) | 11T | |||||||||||||||||
Maxwell Lacey (CRC) | 0 | |||||||||||||||||
Akhmed Tazhudinov (BRN) | 10 | |||||||||||||||||
Magomed Ibragimov (UZB) | 0 | |||||||||||||||||
Akhmed Tazhudinov (BRN) | 10 | |||||||||||||||||
2. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Ben Honis (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
Mojtaba Goleij (IRI) | 8 | |||||||||||||||||
Mojtaba Goleij (IRI) | 11 | |||||||||||||||||
Takashi Ishiguro (JPN) | 1 | |||||||||||||||||
Murazi Mchedlidze (UKR) | 3 | |||||||||||||||||
Takashi Ishiguro (JPN) | 6 | |||||||||||||||||
Mojtaba Goleij (IRI) | 4 | |||||||||||||||||
Abdulraşid Sadulayev (ANA) | 4T | |||||||||||||||||
Abdulraşid Sadulayev (ANA) | 7 | |||||||||||||||||
Nicolaas de Lange (RSA) | 0 | |||||||||||||||||
Abdulraşid Sadulayev (ANA) | 4 | |||||||||||||||||
Vladislav Baitcaev (HUN) | 2 | |||||||||||||||||
Lukas Krasauskas (LTU) | 0 | |||||||||||||||||
Vladislav Baitcaev (HUN) | 10 | |||||||||||||||||
Alt yarı
3. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Givi Maçaraşvili (GEO) | 5 | |||||||||||||||||
Magomedgadji Nurov (MKD) | 4 | |||||||||||||||||
Givi Maçaraşvili (GEO) | 7 | |||||||||||||||||
Akhmed Bataev (BUL) | 5 | |||||||||||||||||
Akhmed Bataev (BUL) | 5 | |||||||||||||||||
Mostafa El-Ders (EGY) | 0 | |||||||||||||||||
Givi Maçaraşvili (GEO) | 2 | |||||||||||||||||
Sergey Sargsyan (ARM) | 8 | Alisher Yergali (KAZ) | 0 | |||||||||||||||
Samuel Scherrer (SUI) | 6 | Sergey Sargsyan (ARM) | 4 | |||||||||||||||
Sahil Ahlawat (UWW) | 5 | |||||||||||||||||
Sahil Ahlawat (UWW) | 1 | |||||||||||||||||
Alisher Yergali (KAZ) | 11 | |||||||||||||||||
Alisher Yergali (KAZ) | 2 | |||||||||||||||||
Habila Awusayiman (CHN) | 1 | |||||||||||||||||
4. Bölüm
Son 64 turu | Son 32 turu | Son 16 turu | Çeyrek finaller | |||||||||||||||
Erik Thiele (GER) | 11 | |||||||||||||||||
Thomas Barns (AUS) | 0 | |||||||||||||||||
Erik Thiele (GER) | 6 | |||||||||||||||||
Zbigniew Baranowski (POL) | 1 | |||||||||||||||||
Kim Jae-gang (KOR) | 0 | |||||||||||||||||
Zbigniew Baranowski (POL) | 5 | Zbigniew Baranowski (POL) | 7 | |||||||||||||||
Aliaksandr Hushtyn (ANA) | 2 | Erik Thiele (GER) | 5 | |||||||||||||||
Magomedkhan Magomedov (AZE) | 5T | |||||||||||||||||
İbrahim Çiftçi (TUR) | 10 | |||||||||||||||||
Utah Mann (TGA) | 0 | |||||||||||||||||
İbrahim Çiftçi (TUR) | 0 | |||||||||||||||||
Magomedkhan Magomedov (AZE) | 4 | |||||||||||||||||
Strahinja Despić (SRB) | 0 | |||||||||||||||||
Magomedkhan Magomedov (AZE) | 7 | |||||||||||||||||
Repesaj
1. repesaj turu | 2. repesaj turu | Bronz madalya maçı | |||||||||
Maxwell Lacey (CRC) | 0 | Magomed Ibragimov (UZB) | 6 | Abdulraşid Sadulayev (ANA) | |||||||
Magomed Ibragimov (UZB) | 10 | Kyle Snyder (USA) | 10 | Kyle Snyder (USA) | HG | ||||||
Strahinja Despić (SRB) | 0 | Erik Thiele (GER) | 1 | Givi Maçaraşvili (GEO) | 6 | ||||||
İbrahim Çiftçi (TUR) | 10 | İbrahim Çiftçi (TUR) | 3 | İbrahim Çiftçi (TUR) | 2 |
Olimpiyat kota maçı | |||
İbrahim Çiftçi (TUR) | HG | ||
Abdulraşid Sadulayev (ANA) |
Sıralama
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Akhmed Tazhudinov (BRN) | |
Magomedkhan Magomedov (AZE) | |
Kyle Snyder (USA) | |
Givi Maçaraşvili (GEO) | |
5 | İbrahim Çiftçi (TUR) |
6 | Abdulraşid Sadulayev (ANA) |
7 | Erik Thiele (GER) |
8 | Mojtaba Goleij (IRI) |
9 | Alisher Yergali (KAZ) |
10 | Zbigniew Baranowski (POL) |
11 | Maxwell Lacey (CRC) |
12 | Carlos Angulo (COL) |
13 | Magomed Ibragimov (UZB) |
14 | Vladislav Baitsaev (HUN) |
15 | Sergey Sargsyan (ARM) |
16 | Akhmed Bataev (BUL) |
17 | Radu Lefter (MDA) |
18 | Takashi Ishiguro (JPN) |
19 | Sahil Ahlawat (UWW) |
20 | Samuel Scherrer (SUI) |
21 | Magomedgaji Nurov (MKD) |
22 | Baltmönkhiin Badamdorj (MGL) |
23 | Murazi Mchedlidze (UKR) |
24 | Aliaksandr Hushtyn (ANA) |
25 | Ben Honis (ITA) |
26 | Habila Awusayiman (CHN) |
27 | Şatlyk Hemelýäýew (TKM) |
28 | Mostafa El-Ders (EGY) |
29 | Nicolaas de Lange (RSA) |
30 | Kim Jae-gang (KOR) |
31 | Lukas Krasauskas (LTU) |
32 | Utah Mann (TGA) |
33 | Nishan Randhawa (CAN) |
34 | Thomas Barns (AUS) |
35 | Strahinja Despić (SRB) |
2024 Yaz Olimpiyatları'na kota alan ülkeler |
Kaynakça
- ^ "97kg Bracket". Dünya Güreş Birliği. Erişim tarihi: 15 Eylül 2023.
Dış bağlantılar
- Resmî internet sitesi