2010 Dünya Halter Şampiyonası
2010 Dünya Halter Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Ev sahibi şehir | Antalya, Türkiye | ||
Tarih | 17-26 Eylül | ||
Katılan ülke sayısı | 74 | ||
Katılan sporcu sayısı | 515 | ||
Ana stadyum | Antalya Fuar Merkezi | ||
|
2010 Dünya Halter Şampiyonası | ||
---|---|---|
Erkekler | Kadınlar | |
56 kg | 48 kg | |
62 kg | 53 kg | |
69 kg | 58 kg | |
77 kg | 63 kg | |
85 kg | 69 kg | |
94 kg | 75 kg | |
105 kg | +75 kg | |
+105 kg | ||
|
2010 Dünya Halter Şampiyonası, 17-26 Eylül 2010 tarihleri arasında Türkiye'nin Antalya şehrinde düzenlendi.
Madalya Tablosu
Büyük (Toplam sonuç) madalyalara göre sıralama
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 3 | 6 | 1 | 10 |
2 | Rusya | 3 | 4 | 2 | 9 |
3 | Türkiye | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | Polonya | 2 | 0 | 0 | 2 |
Kazakistan | 2 | 0 | 0 | 2 | |
6 | Kuzey Kore | 1 | 0 | 2 | 3 |
7 | Ermenistan | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | İran | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Ukrayna | 0 | 1 | 1 | 2 |
Belarus | 0 | 1 | 1 | 2 | |
11 | Almanya | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Endonezya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Güney Kore | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tayland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mısır | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dominik Cumhuriyeti | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (17 Ülke) | 15 | 15 | 15 | 45 |
Tüm madalyaların sıralaması: Büyük (Toplam sonuç) ve Küçük (Koparma ve Silkme)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 13 | 12 | 4 | 29 |
2 | Rusya | 9 | 11 | 7 | 27 |
3 | Kazakistan | 5 | 0 | 0 | 5 |
4 | Türkiye | 4 | 6 | 2 | 12 |
5 | Kuzey Kore | 4 | 3 | 3 | 10 |
6 | Ermenistan | 3 | 1 | 3 | 7 |
Polonya | 3 | 1 | 3 | 7 | |
8 | Belarus | 1 | 2 | 2 | 5 |
9 | İran | 1 | 2 | 1 | 4 |
10 | Almanya | 1 | 1 | 0 | 2 |
11 | Romanya | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Ukrayna | 0 | 2 | 2 | 4 |
13 | Güney Kore | 0 | 1 | 4 | 5 |
14 | Küba | 0 | 1 | 1 | 2 |
Dominik Cumhuriyeti | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Kolombiya | 0 | 1 | 1 | 2 | |
17 | Endonezya | 0 | 0 | 3 | 3 |
18 | Tayland | 0 | 0 | 2 | 2 |
Mısır | 0 | 0 | 2 | 2 | |
20 | Litvanya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Tayvan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Japonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (22 Ülke) | 45 | 45 | 45 | 135 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
56 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Wu Jingbiao (CHN) | 132 kg | Cha Kum-chol (PRK) | 130 kg | Long Qingquan (CHN) | 127 kg |
Silkme | Long Qingquan (CHN) | 161 kg | Wu Jingbiao (CHN) | 160 kg | Carlos Berna (COL) | 152 kg |
Toplam | Wu Jingbiao (CHN) | 292 kg | Long Qingquan (CHN) | 288 kg | Cha Kum-chol (PRK) | 280 kg |
62 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Kim Un-guk (PRK) | 147 kg | Erol Bilgin (TUR) | 143 kg | Ding Jianjun (CHN) | 142 kg |
Silkme | Zhang Jie (CHN) | 174 kg | Kim Un-guk (PRK) | 173 kg | Eko Yuli Irawan (INA) | 172 kg |
Toplam | Kim Un-guk (PRK) | 320 kg | Zhang Jie (CHN) | 315 kg | Erol Bilgin (TUR) | 314 kg |
69 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Mete Binay (TUR) | 160 kg | Armen Ghazaryan (RUS) | 148 kg | Triyatno (INA) | 146 kg |
Silkme | Kim Kum-sok (PRK) | 181 kg | Armen Ghazaryan (RUS) | 181 kg | Bredni Roque (CUB) | 180 kg |
Toplam | Mete Binay (TUR) | 335 kg | Armen Ghazaryan (RUS) | 329 kg | Triyatno (INA) | 324 kg |
77 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Tigran Martirosyan (ARM) | 173 kg | Lü Xiaojun (CHN) | 170 kg | Kiyanuş Rüstemi (IRI) | 161 kg |
Silkme | Lü Xiaojun (CHN) | 200 kg | Tigran Martirosyan (ARM) | 200 kg | Tarek Yehia (EGY) | 199 kg |
Toplam | Tigran Martirosyan (ARM) | 373 kg | Lü Xiaojun (CHN) | 370 kg | Tarek Yehia (EGY) | 356 kg |
85 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Ara Haçatryan (ARM) | 175 kg | Adrian Zieliński (POL) | 173 kg | Aleksey Yufkin (RUS) | 172 kg |
Silkme | Siarhei Lahun (BLR) | 211 kg | Yoelmis Hernández (CUB) | 210 kg | Adrian Zieliński (POL) | 210 kg |
Toplam | Adrian Zieliński (POL) | 383 kg | Aleksey Yufkin (RUS) | 380 kg | Siarhei Lahun (BLR) | 377 kg |
94 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Aleksandr Ivanov (RUS) | 185 kg | Artem Ivanov (UKR) | 185 kg | Aurimas Didžbalis (LTU) | 178 kg |
Silkme | Valeriu Calancea (ROU) | 220 kg | Aleksandr Ivanov (RUS) | 218 kg | Andrey Demanov (RUS) | 218 kg |
Toplam | Aleksandr Ivanov (RUS) | 403 kg | Artem Ivanov (UKR) | 402 kg | Valeriu Calancea (ROU) | 397 kg |
105 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Dmitri Klokov (RUS) | 192 kg | Vladimir Smorchkov (RUS) | 190 kg | Marcin Dołęga (POL) | 188 kg |
Silkme | Marcin Dołęga (POL) | 227 kg | Dmitri Klokov (RUS) | 223 kg | Bartłomiej Bonk (POL) | 222 kg |
Toplam | Marcin Dołęga (POL) | 415 kg | Dmitri Klokov (RUS) | 415 kg | Vladimir Smorchkov (RUS) | 410 kg |
+105 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Yevgeni Çigişev (RUS) | 210 kg | Behdad Salimi (IRI) | 208 kg | Artem Udachyn (UKR) | 205 kg |
Silkme | Matthias Steiner (GER) | 246 kg | Behdad Salimi (IRI) | 245 kg | Jeon Sang-guen (KOR) | 242 kg |
Toplam | Behdad Salimi (IRI) | 453 kg | Matthias Steiner (GER) | 440 kg | Artem Udachyn (UKR) | 440 kg |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
48 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Sibel Özkan (TUR) | 90 kg | Tian Yuan (CHN) | 88 kg | Pramsiri Bunphithak (THA) | 83 kg |
Silkme | Tian Yuan (CHN) | 116 kg | Sibel Özkan (TUR) | 115 kg | Chen Wei-ling (TPE) | 105 kg |
Toplam | Sibel Özkan (TUR) | 205 kg | Tian Yuan (CHN) | 204 kg | Pramsiri Bunphithak (THA) | 186 kg |
53 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Chen Xiaoting (CHN) | 100 kg | Yuderqui Contreras (DOM) | 93 kg | Aylin Daşdelen (TUR) | 90 kg |
Silkme | Chen Xiaoting (CHN) | 122 kg | Aylin Daşdelen (TUR) | 121 kg | Hiromi Miyake (JPN) | 113 kg |
Toplam | Chen Xiaoting (CHN) | 222 kg | Aylin Daşdelen (TUR) | 211 kg | Yuderqui Contreras (DOM) | 206 kg |
58 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Pak Hyon-suk (PRK) | 103 kg | Anastasiya Novikava (BLR) | 103 kg | Deng Wei (CHN) | 102 kg |
Silkme | Deng Wei (CHN) | 135 kg | Jong Chun-mi (PRK) | 130 kg | Anastasiya Novikava (BLR) | 130 kg |
Toplam | Deng Wei (CHN) | 237 kg | Anastasiya Novikava (BLR) | 233 kg | Jong Chun-mi (PRK) | 230 kg |
63 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Ouyang Xiaofang (CHN) | 112 kg | Sibel Şimşek (TUR) | 111 kg | Kim Soo-kyung (KOR) | 107 kg |
Silkme | Maiya Maneza (KAZ) | 143 kg DR | Nísida Palomeque (COL) | 134 kg | O Jong-ae (PRK) | 130 kg |
Toplam | Maiya Maneza (KAZ) | 246 kg | Sibel Şimşek (TUR) | 241 kg | Ouyang Xiaofang (CHN) | 241 kg |
69 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Svetlana Shimkova (RUS) | 116 kg | Kang Yue (CHN) | 113 kg | Meline Daluzyan (ARM) | 112 kg |
Silkme | Svetlana Shimkova (RUS) | 140 kg | Kang Yue (CHN) | 140 kg | Meline Daluzyan (ARM) | 139 kg |
Toplam | Svetlana Shimkova (RUS) | 256 kg | Kang Yue (CHN) | 253 kg | Meline Daluzyan (ARM) | 251 kg |
75 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Svetlana Podobedova (KAZ) | 134 kg DR | Natalya Zabolotnaya (RUS) | 133 kg | Nadejda Yevstyuhina (RUS) | 123 kg |
Silkme | Svetlana Podobedova (KAZ) | 161 kg DR | Nadejda Yevstyuhina (RUS) | 160 kg | Natalya Zabolotnaya (RUS) | 160 kg |
Toplam | Svetlana Podobedova (KAZ) | 295 kg DR | Natalya Zabolotnaya (RUS) | 293 kg | Nadejda Yevstyuhina (RUS) | 283 kg |
+75 kg (ayrıntılar) | ||||||
Koparma | Tatiana Kashirina (RUS) | 145 kg DR | Meng Suping (CHN) | 131 kg | Jang Mi-ran (KOR) | 130 kg |
Silkme | Meng Suping (CHN) | 179 kg | Jang Mi-ran (KOR) | 179 kg | Tatiana Kashirina (RUS) | 170 kg |
Toplam | Tatiana Kashirina (RUS) | 315 kg | Meng Suping (CHN) | 310 kg | Jang Mi-ran (KOR) | 309 kg |
Takım sıralamarı
Erkekler
| Kadınlar
|
Katılımcı ülkeler
74 ülkeden 515 halterci yarıştı:
- Arnavutluk (10)
- Ermenistan (10)
- Azerbaycan (9)
- Belarus (10)
- Belçika (1)
- Bosna-Hersek (1)
- Brezilya (4)
- Kamerun (4)
- Kanada (13)
- Çin (15)
- Chinese Taipei (13)
- Kolombiya (14)
- Hırvatistan (1)
- Küba (6)
- Çekya (8)
- Danimarka (1)
- Dominik Cumhuriyeti (5)
- Ekvador (9)
- Mısır (10)
- El Salvador (2)
- Fiji (1)
- Finlandiya (3)
- Fransa (8)
- Gürcistan (7)
- Almanya (11)
- Büyük Britanya (1)
- Yunanistan (9)
- Guatemala (1)
- Hong Kong (1)
- Macaristan (11)
- Hindistan (9)
- Endonezya (12)
- İran (7)
- Irak (8)
- İrlanda (2)
- İtalya (9)
- Japonya (15)
- Kazakistan (15)
- Kosova (1)
- Kırgızistan (4)
- Letonya (3)
- Litvanya (5)
- Makao (2)
- Mauritius (1)
- Meksika (4)
- Moldova (7)
- Moğolistan (7)
- Kuzey Kore (9)
- Norveç (1)
- Polonya (15)
- Porto Riko (5)
- Katar (2)
- Romanya (11)
- Rusya (14)
- Suudi Arabistan (8)
- Sırbistan (1)
- Slovakya (7)
- Güney Afrika (6)
- Güney Kore (12)
- İspanya (10)
- İsveç (3)
- İsviçre (1)
- Tacikistan (1)
- Tayland (13)
- Tunus (5)
- Türkiye (15)
- Türkmenistan (8)
- Ukrayna (14)
- Birleşik Arap Emirlikleri (3)
- ABD (15)
- Uruguay (1)
- Özbekistan (13)
- Venezuela (10)
- Vietnam (2)
Kaynakça
- Sonuçlar 25 Ekim 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Dış bağlantılar
- Resmî internet sitesi
- IWF Sonuçlar 7 Kasım 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.